Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyáékat...

Hogyan vegyem rá anyáékat hogy legyen egy kiskutyám?

Figyelt kérdés
13 éves vagy(lány)és nagyon szeretnék egy kiskutyát,de anyáék meg nem szeretnék hogy nekem legyen.folyamatosan azt hajtogatják,hogy nem fogom gondozni...minden osztálytársamnak van és én is nagyon szeretnék.már azt is tudom hogy milyen fajtát szeretnek(labradort v. goldent)de hogyan vegyem rá a szüleimet?kérlek segítetek nagyon szeretnék!!!!!!!!!!!!
2015. jún. 10. 21:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*vagyok
2015. jún. 10. 21:33
 2/16 liviaa98 ***** válasza:
26%

Szia,egy kutya valóban nagyon nagy felelősség,mert nagyon hidegben és nagyon melegben és sétáltatni kell és egy kiskutya amellett nagyon sok törődést igényel.Szerintem gondold át mégegyszer.

A szüleid nyilván nem tartanak elég idősnek hogy nevelj egy kutyát azért nem szeretnék.

2015. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kismilliószor feltették már ezt a kérdést, keress rá, sok hasznos tippet fogsz találni ;)
2015. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem ismerlek sem téged, sem a szüleidet, nem tudok véleményt alkotni. Nyílván, annak, hogy a szüleid úgy gondolják, hogy nem kell még neked kutya, annak oka van. Ezt neked kell mégegyszer átgondolni, és megkeresni ezt az okot.

Természetesen egy kutya nagy felelősség. Anyagilag, és fizikailag egyaránt megterhelheti az embert. Egy fajtatiszta kiskutya alapból 100-150000Ft, meg az etetés, egyéb költségek (doki stb)

Fizikailag pedig azért terhel meg, mert mindig foglalkozni kell vele.

Másrészt, ügyelj rá, hogy ne azért kelljen a kutya mert "minden osztálytársamnak van és én is nagyon szeretnék", hanem mert tényleg gondos gazdija lennél, és szeretnéd.

Ha mindez megvan, akkor állj az ötlettel a szüleid elé, mindent mondj el nekik, hogy miért szeretnéd, milyen kutyust, mikor, és bizonyítsd, hogy készenállsz rá. Ha ezek után sem engedik, akkor kérd őket, hogy magyarázzák el miért, és mondják el, hogy mit javasolnak, hátha megoldást tudtok közösen találni.

Nem akarlak kiooktatni, távol álljon tőlem, hogy lebeszéljelek egy kutyusról. Arra szeretnék rámutatni, hogy nem egy ember fogott már így mellé, hogy azt hitte, hogy simán lehet kutyája (azt hitte, nem bonyorult), aztán mire kiderült, hogy nem, már késő volt. Épp ezért mindent gondolj végig, és ennek fényében dönts.

Ha megengedik, akkor jó kutyázást kívánok :)

2015. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm mindanyiotoknak a válaszokat.remélem beválik :)
2015. jún. 10. 22:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid azt várják el,hogy valóban te gondozd,nem fog működni.Ennyi idősen csak aktív szülőkkel lehet kutyát vállalni,mert nem tudod és egy idő után nem is lesz kedved a kutyával járó összes gondozási feladatot elvégezni.Kezdjük mondjuk egy nagyon alap dologgal,ami kellemetlen,de a kutyával jár..Ki szedi fel a kutya után a kakit.Ki mossa fel ha odacsinál.Ki takarítja naponta az edényét.Ki viszi sétálni /hóban,sárban,szünetben/Ki tartja rendben a szőrét és tisztítja le,ha mondjuk dögbe,kakába hempereg.Ezek mindennapos problémák.
2015. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket
2015. jún. 11. 14:10
 8/16 bollocks ***** válasza:
53%

Akkor számoljunk (egy 15 évig élő, 30kg-os kutyát vettem alapul)

Fajtatiszta kutya ára: 120.000

Tálak, ágy, póráz, nyakörv: 50.000

Jó minőségű táp (9.000hónap): 1.620.000

Veszettség elleni oltás (6.000/év): 90.000

Féregtelenítés (1.500/negyedév): 90.000

Kártevők elleni védelem (6.000/félév): 180.000

Egyéb orvosi költségek (20.000/év): 300.000

Ez összesen 2.450.000 Forint. És valószínűleg rengeteg dologról megfeledkeztem. Ha 13 éves lányom lenne, azzal tudna meggyőzni, ha a megtakarított pénzéből letenne elém úgy 2.500.000 Ft-ot, ami a kutya eltartását fedezné annak egész élete során.

2015. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Off:

Bollocks! Remélem érzed, hogy ez egy roppant okos megjegyzés volt. Fogadd hozzá őszinte gratulációmat. Ezért szerintem azt a befektetett energiát sem érte meg, hogy ráklikkeltél a kérdésre, nem azt, ami ahhoz kellett, hogy mindezt begépeld.

De ha már így van, hogy belekezdtem írni akkor....

Olvastam más válaszaidat is, és lenne hozzád, egy tényleg őszinte kérdésem:

Tudsz e egy kérdésre rendes választ adni, vagy csak lenéző, lekezelő, hásználhatatlan válaszokat (mint ez is, mert lássuk be ez egy baromság volt)? Mert ha nem, akkor nem értem miért regeltél? Hogy trollkodj? Vagy miért esik ez neked jól? Tudtommal ez a fórum arra van, hogy segítsünk a másiknak, nem azért, hogy egyből leszóljuk. Szóval ha módodban áll, légyszives válaszold ezt meg nekem, mert őszintén kíváncsi vagyok rá.

2015. jún. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 bollocks ***** válasza:
87%

Kedves név nélküli utolsó!

Kb. hét évvel ezelőtt valóban trollkodás céljából hoztam létre ezt a felhasználót, pár hétig használgattam, és az ezotéria meg szerelem témakörökben 30% körüli hasznosságom volt. Aztán évekig rá sem néztem, amíg pár hónapja vissza nem tértem. Időközben lett egy tacskó keverékem, emiatt a kutyák témát kezdtem követni, és nem kicsit botránkoztatott meg amit itt tapasztaltam. A kérdezők körülbelül 80%-a a következő kategóriákba sorolható:

1. egy hete vérzik a kutyám összes testnyílása, állatorvoshoz nem viszem, de kamillateával szívesen borogatom - ha kapok valakitől ingyen

2. egy hete fialt a kutyám, nem szoptatja a kölyköket, de nem baj, a legközelebbi tüzeléskor a fiatalabb tesója helyett az idősebbet engedem rá, hátha akkor sikeresebb lesz a szaporítás

3. szüleim gonoszak, mert nem akarnak 15 évre felelősséget vállalni egy kutyáért, aki engem legalább 2 hétig szórakoztatna

4. tisztavérű kutyát ócsóért megveszek

Ezekre a kérdésekre valóban lenéző, lekezelő válaszokat adok, mert aki ennyire felelőtlen/ostoba, azt lenézem. Ezt nincs miért ragozni. Viszont abból, hogy a korábban említett 30%-os hasznosság az itt adott válaszok miatt 70%-ra emelkedett, arra merek következtetni, hogy a közösség egyetért a nyers őszinteségemmel, még ha egyeseknek, mint jómagad ez nem szimpatikus - amit megértek, elfogadok, de a legkevésbé sem érdekel.

Azzal, hogy a válaszaim használhatatlanok lennének, vitatkoznék. Talán a számolgatás következtében a fenti 13 éves kislány rájön, hogy a kutyázás nem annyiból áll, hogy a jófogáson megvesszük a legolcsóbb "fajtiszta" kutyát, aztán menőzünk vele az osztálytársak előtt. Talán a sok marha rájön, hogy a beteg kutyáját érdemes lenne elvinni végre az állatorvoshoz. Nem tudom, hogy a módszereim mennyire hatékonyak, de amíg a fórum közössége ezekkel egyetért, addig nem áll szándékomban változtatni.

Remélem, kielégítettem a kíváncsiságod.


ui: ezt egy harapáshibás, 30.000-es szaporított yorkie gazdájától kaptam privátban, vele is ugyanúgy kezdődött a beszélgetésem, csak hajlandó volt rákérdezni, hogy mit miért mondok.


"Nagyon szépen köszönöm,hogy nem gonoszkodtál!-és segítettél!

Áldjon meg a jó ég érte!

Olgi."

2015. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!