Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzásnak számít nagy...

Állatkínzásnak számít nagy méretű kutyákat panellakásban tartani?

Figyelt kérdés

2015. jún. 10. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ha rendesen le van mozgatva. Az allatkinzas nem itt kezdodik.
2015. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem igen. Nagy kutya kertesházba való, nem panel lakótelepre.
2015. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Mivel a kutya természetes élettere nem egy lakás, én állatkínzásnak tartom minden kutya lakásban tartását.
2015. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
az emberek is panelba laknak, az emberkinzas?
2015. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Igen. Nekem is az volt, hogy a drága szüleim panelba vállaltak gyereket és így panelban kényszerültem felnőni.
2015. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem inkább igen.Kevesen tudják munka mellett biztosítani a boldog,ingergazdag kutyás életet.Ez egy kertkapcsolattal azért könnyebben megy.De a másik probléma,még az,hogy a panelek nagyon melegek.Ha még is nagytestű kutya lakik benne,nem árt a légkondi.
2015. jún. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Na, igen... Egy kertben teljesen másként heverészik a kutya, lehetőleg a kapu felé fordítva a fejét, hogy mikor jön végre haza valaki.
2015. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem kínzás. Mi is panelban vagyunk, sokkal többet foglalkozunk a kutyával, mint azok az ismerősök, akik kertes házban tartanak kutyát. A kutyák nagy része be van zárva a kertbe egész életében, sétálni nem viszik, mert "ott a kert rohangálni" rossz idő esetén max enni adnak neki, mi viszont esőben, hóban, melegben megyünk a kutyával, ingerek érik, más kutyákat lát.

Persze olyat is ismerek, aki pelenkára tojatja a kutyáját, és max hetente viszi le, de megfelelő törődés mellett mindegy, hogy hol van a kutya.

2015. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6 évig kertesházban laktam a kutyáimmal, ennek ellenére szinte egész nap a házban voltak. A kutyák falkaállatok, így együtt vannak a családdal szinte mindig, amikor lehet. Néha kimentek a teraszra napozni, egy nap kétszer körbeszaglásztak és ennyi. Most társasházban lakunk, semmi változást nem észlelek a kutyán, sőt, azóta többet vannak a természetben, mert amikor tehetem, fogok egy pokrócot, egy könyvet / bármilyen feladatomat / laptopomat és kimegyek a kutyáimmal a Dunaszigetre. Egy dobermannom és egy tacskóm van.

Elavult nézet, hogy a kutya csak kertes házba való. Foglalkozástól függ, lehet egy egész életében csak kertben tartott kutya is frusztrált és egy sokat sétáltatott panelos is boldog, és persze fordítva is igaz, egy kertben tartott de eleget sétáltatott kutya is lehet boldog és egy csak egészségügyi sétákra elvitt panelos kutya is boldogtalan.

2015. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem. Bár ezen nem érdemes összeveszni. Valaki panelban tart kutyát és naponta összesen ha 30 percet sétál vele, valaki kirakja szegény kutyust a kertbe és annyit sem foglalkozik vele. Mindkét oldalon vannak végletek. Ha ki tudja elégíteni a gazdi a kutyus igényeit akkor teljesen mindegy hogy panel vagy kert. Személy szerint ha kertes házban laknék akkor sem tartanám a kertbe a kutyusom. Amstaffom van, ha lényeges lenne a kérdéshez.
2015. jún. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!