Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felsorolnátok pár kutyafajt...

Felsorolnátok pár kutyafajt ami nem nő túl nagyra, és aránylag olcsó?

Figyelt kérdés
Szeptembertől elköltözök, és hogy anya ne maradjon egyedül gondoltam meglepem egy kutyával. Nem vagyok jártas abban, hogy milyen kutyafajták vannak. Főként olyan lenne ideális aminek rövid a szőre, és nem nő túl nagyra. Valamint aránylag olcsó, 25ezer a legfelső határ.Előre is köszi <3

2015. jún. 11. 01:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
59%

Kérlek ne hozz olyan helyről, mint amit a 7-es belinkelt. Olyan tipikus példái az igénytelen szaporítónak, hogy hűha...

Ne hagyd magad átverni, mert sokszorosát fogod költeni az ilyen kutyára. Olvass utána a szaporító és a tenyésztő közti különbségekre :)

Hoztam már nagyon rossz helyről staffot, akit valószínűleg viadalosnak szántak, csak nem jött össze. Sosem volt egy rossz szava, kussban ült az asztal alatt, maga alá pisilt és elrohant, ha meglátott egy sodrófát, alig mert enni, mert veszélyben érezte magát, ha fal volt előtte és mögötte semmi, nem akart vödörből inni, mert abból nem látott ki és egy sétánál beugrott a bokorba, mikor elment mellettünk egy néni.

Emellett meg úgy nyúzhatta az akkor 5 éves unokaöcsém, ahogy akarta. Kinyílt szépen, felbátorodott, nagymamám kutyája, de egy igazi kis öleb. Úgy hoztuk el, hogy tudtuk, hogy ilyen. A régi "gazda" az egekig magasztalta, de mikor bementünk, akkor csak egy nyomorult kis 2 évest láttunk, amint próbál minél inkább a falhoz lapulni az asztal alatt. Mikor benyúltunk, hogy rárakjuk a pórázt féltünk, hogy ijedtségében megharap, de eszébe sem jutott ilyen. Soha, azóta sem.

Ilyen is van. Ja és ingyen volt.

Hozz menhelyről, ha tényleg kell a kutya. Maximum kimész hozzá 2-szer, 3-szor, hogy megismerd és nemcsak benézel az első kennelbe és ráböksz, hogy "azkell". Mint gondolom a 7es tette. Meg ugyebár nem pénzeled a kutyagyárakat. Magadat és az ebeket sem szívatod meg, mindenki jól jár.

2015. jún. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is van ismerősöm, aki 30 ezerért veszi a németjuhászokat... 8 évente, mert 8 éves korára mind lebénul "németjuhász-betegségben", szóval altatni kell őket... meg egyébként is tök természetes, hogy egy nj-t nyugtatózni kell pl tűzijátékkor.

Ennyit a harmincezres kutyákról.

2015. jún. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%
Egy kutya 10-15év felelősség. Ne vegyél kutyát ajándékba, főleg ne meglepetésként. Valószinűleg lenne kutya most is, ha szeretné.
2015. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
46%
Soha ne varrj más nyakába állatot.minimum tíz év anyagi terhét,gondozási,nevelési nyűgét raknád másra,a megkérdezése nélkül?ennyiért a legszarabb szaporítótõl kaphatsz időzített kisállat bombát,de nem egy egészsėges kutyát.Keress inkább fajtamentést,csivava,shi-tzu,havanese,stb.,ott is vannak mindig kutyusok.Ha szerencsés vagy ivartalanítással együtt megkaphatod ennyiért,de ajándékba ők sem hajlandóak kutyát kiadni.A menhelyek is tömve vannak,ismerten kicsire növő kölykökkel,növendėkékkel.Az állatvédőrség honlapján is rendszeresen feltűnnek kutyusok,meg az összes nagyobb menhely honlapját érdemes tanulmányozni.Rex,Noé,Szentendrei Árvácskák,Váci Zöld menedék,Bogáncs,stb.
2015. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Légyszi írjátok még le páran, hogy "kutyát nem adunk ajándékba" mert még mindig nem fogtam fel annyira qrva ostoba vagyok. Igen állunk úgy anyagilag, hogy el tudjunk tartani egy kutyát, akár hármat is ;)

majdnem 20év alatt eléggé kiismertem anyámat, tudom mik a kedvencei, eddig azért nem tartottunk mert én utálom őket, és mivel elköltözöm így nekem tök mindegy lesz...:)

2015. jún. 11. 20:58
 16/30 anonim ***** válasza:

Akkor is ő válassza ki a kutyát.


Miért nem úgy csinálod, hogy kinézel egy menhelyet, kiválasztasz több kutyát, és meglepiből elviszed anyukádat, hogy válasszon közülük? Mert lássuk be, ha te nem szereted a kutyákat, mégis hogyan választhatnál anyukádnak megfelelőt? Ez olyan, mintha én választanék meglepimotort a férjemnek, valószínűleg nem sülne el olyan jól... pláne nem nagyon kevés pénzből.

2015. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Menhelyről nem akarok... mindegy, köszönöm a hasznos és egyáltalán nem hasznos, sőt felesleges válaszokat!
2015. jún. 11. 21:30
 18/30 anonim ***** válasza:
58%
Hát márpedig 25 ezerért nem menhelyről csak olyan kutyát adhatsz anyudnak, ami sanszos, hogy 2 héten belül megdöglik, vagy olyan beteges lesz, hogy a gatyátok rámegy, esetleg olyan idegrendszeri problémái lesznek, ami pokollá teszi az életét anyukádnak. De igazad van, Te, aki nem szereted a kutyákat, nyilván értesz hozzá.
2015. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Na, jó... Én már komolyan tudni akarom, hogy miért nem akarnak az emberek menhelyről hozni? Kölyökszezon van, annyi pár hetes, hónapos kis eb van a menhelyeken, mint a nyű.

Felnőtt kell? Az nyugodtabb, valószínűleg már szobatiszta, nincs vele annyi gond, anyukádnak nem kell 2 óránként babakutyakakit takarítani a kedvenc felsőjéről, amit az édes kis kutyus kilopott a szekrényből.

Itt van, tessék, 770 kis termetű:

[link]


Kölykök, felnőttek, hosszúszőrűek, rövidszőrűek, rövidfejűek, hosszúfejűek, rövidlábúak, hosszúlábúak alacsonyak, magasak, élénkek, nyugodtak, nyíltak, visszahúzódóak, hangosak, csendesek.

Lehet válogatni is és nem lesz hozzájuk hasonló kutya az utcán.


25 ezerből meglesz, de maximum 30-ból pórázzal, tálkával, játékokkal együtt. Be vannak oltva és chippelve, az idősebbek ivartalanítva is, ezzel sem kell bajlódni.


És amúgy érdemes lenne arra is gondolni, hogy a kutya etetése a jövőben 10-20 ezret simán rákölt, majd anyukád a kajára. Abból megy ugye szerinted kijön egy kutya is.

2015. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"Igen állunk úgy anyagilag, hogy el tudjunk tartani egy kutyát, akár hármat is ;) "


Akor minek játszol Olcsó Jánost és miért akarod 25 ezerből kihozni a kutyát, mikor a felszerelései is többe kerülnek? Akár három kutyát is el tudsz tartani? Az mondjuk 3x10e Ft havonta! Te ennél kevesebbet tudnál költeni a beszerzésére! Ne nézz már mindenkit hülyének!


Amikor a felelősséget emlegetjük, ott nem csak a pénzre gondolunk. Nem csak anyagilag kell bírni egy kutyát, hanem rengeteg egyéb kötelessége is keletkezik vele a gazdájának. Sok plusz munka, odaadás és idő kell hozzá.

2015. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!