Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is vinnyog a kutyája...

Másnak is vinnyog a kutyája ha a másikkal megy sétálni?

Figyelt kérdés
Két kutyám van egy Német juhászom és egy spánielem.S sajnos nem nagyon tudom hogy kezeljem a helyzetet.Ha elmegyek sétálni vagy viszem mind kettőt, vagy egyiket sem mert a Német juhász hangos vinnyogó ugatással ugrál a kerítésre.együtt viszont nem tudom megtartani a két kutyát,és olyan érzetem van mintha ők sétáltatnának engem.Kertesben lakom egy kis faluban.Már egy hónapja nem voltak kint sétálni mert nem birok velük, valaki tudna tanácsot adni? Hogyan szoktassam le a kutyám a vinnyogásról hogy kivárja amíg ö kerül sorra?

2015. jún. 11. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, az első tippem, hogy tanítsd meg őket laza pórázon sétálni, és akkor viheted mindkettőt.

Amúgy nálam is ez van, vagy mindkettőt viszem, vagy egyiket sem, mert eladják a házat az üvöltésükkel. Szóval a problémának ezen a részén még dolgoznom kell.... :(

2015. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Neveletlen kutyáknál előfordulnak ilyen problémák :) Egy jobb kutyasuliban megtanulhatnál bánni velük, rendesen sétálni, lefárasztani, tiltani, normális kapcsolatot kialakítani velük, hogy eszükbe se jusson ordítva követelőzni... :) Kicsit összetettebb probléma ez annál, mint amilyennek tűnik.
2015. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nekünk a közelünkben sehol nincs ilyen kutya suli.
2015. jún. 11. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám, ha rázendít faképnél hagyom. Ezt annyisor teszem amíg leesik, hogy csöndben kell maradni.

Az enyém huszky keverék, ők igencsak "beszédesek". Ha valamilyen hangot ad kipl. reggel korán mikor még mindenki alszik, de örül nekem, akkor mondom, hogy ssssssss-t, ha nem hagyja abba, akkor megfordulok és ott hagyom. De általában a sss-t elég neki.

2015. jún. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De egyébként a sétával kapcsolatos problémádat is meg lehetne oldani szerintem. Ha előbb viszed ki a németjucit az nem segít?
2015. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Itt lemerem írni nekem is tanulásra lenne szükségem kutya nevelésből,mert biztos nem jól csinálom.Reggel kipróbálom hogy a Nérót viszem előbb aztán a Moriszt hátha így sikerül.Mindig voltak kutyáim de ezek kifogtak rajtam. :( köszönöm a segítséget!
2015. jún. 11. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Legyél határozott (nem agresszív) és következetes. Egyébként tök jó kutyás könyvek vannak, pl. Köröm Gábor: Neked ugatok. És még egy csomó. Ezekből is sokat lehet tanulni. Plusz a youtub-on is vannak oktató videók.
2015. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van a családban még esetleg kutyarajongó, vagy barát/barátnő, akkor megkérheted, hogy menjetek el 4-esben, együtt a két kutya, és ti, egyikőtök viszi az egyik kutyát, másik a másikat. És egymás mellett, és tanítani a szépen sétálást, mert egymástól el fogják tanulni, főleg, ha pl. valamit szépen csinál az egyik, megjutalmazod egy jutalomfalattal (lehet kis sajt darabka, vagy kolbász, stb), akkor a másik rá fog jönni, hogy ha ő is megcsinálja akkor ő is kap finomságot:)

Tényleg vannak jó könyvek /youtube oktató videók ezekről, próbálj nézelődni,ha van időd.

Ha egyszer sikerül megtanítani nekik, hogy szépen sétáljanak, nagy öröm lesz mindenki számára:) Az első idők nehezek, mert neked türelmesnek kell lenned a kutyákkal, és nem szabad feladnod, de ha azon túllendültök, akkor szuperek lesztek együtt. (nekem is meggyűlt a bajom a kutyám sétáltatásával:D)

2015. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát fordítva is ugyanúgy vonyít kifárasztottam lógott a nyelve 1,5 futás után.De apum megszívatta egy vödör langyos vízzel nyakon öntötte, utána csönd volt.Mire hazaértünk kinyúlva aludt a kapuban. :) Holnap is kiviszem őket sétálni kíváncsi leszek hogy fog viselkedni. Köszönöm a biztató válaszokat!!
2015. jún. 14. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!