Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaknal ha klikkerrel...

Kutyaknal ha klikkerrel tanitjatok dolgokra, akkor a kajat hogy hagyjatok el?

Figyelt kérdés
Ha kajat szimatol ki akkor mindent megcsinal.

2015. jún. 11. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
sehogy
2015. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piriiiii ***** válasza:

Viszonylag fokozatosan.

Amikor tanítás közben már látom, hogy érti, miről van szó, és jelzésre megcsinálja biztosan, akkor már beiktatok olyat, hogy csak szóbeli dicséretet vagy simogatást kap.

De néha, ha mondjuk a leülést tanítottam meg neki, akkor leültetem spontán helyzetekben is, mondjuk kifelé menet az ajtónál, és akkor is simogatást meg örömködést kap.

2015. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy hagyod el a kaját, hogy vele együtt a klikkelést is elhagyod. Ez kutyafüggő, hogy melyiknél mikor lehet. Próbálkozni kell. És a kaja elhagyás nem jelenti azt, hogy ezután azért a feladatért soha többet nem kap kaját, néha azért lehet neki adni.
2015. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát alapvető, hogy legyen egy olyan kapcsolat a kutya meg a gazda között, hogy a kaja csak segítség legyen, de a kutya amúgy anélkül is akarjon együttműködni. Úgy nem bonyolult, mert egyszerűen kéred tőle a feladatot, és nem kaját kap érte, hanem dicséretet, és azt is értékelni fogja. Ha nincs meg ez a kapcsolat, akkor ki kell alakítani :)

Amúgy a szokásos technika az, hogy egy idő után nem minden egyes feladatért kap kaját, csak mondjuk minden másodikra, vagy harmadikra, szóval egyre többet kell melóznia egy-egy falatért, így szép lassan lehet ritkítani. Ha a lelkesedését is meg akarod tartani (sport vagy trükkök miatt), akkor nullára nem lehet lemenni, mindig kelleni fog falat, de ha csak mindennapi feladatokról van szó, amit kedvetlenül is meg tud csinálni tökéletesen (ül, fekszik, marad, stb.), akkor a dicséretnek meg a tekintélynek önmagában bőven elégnek kell lennie egy idő után. Végtére is egy jól működő falkában sem falatoztat senki senkit, csak csinálják, mert úgy kell, meg úgy jó.

2015. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat, azt a lépést hagytam ki, hogy először a klikket veszed ki, ha már nincs rá szükség, csak simán falatot kap a kutya, és azt lehet ritkítani.
2015. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egyik napról a másikra elhagytam. Megcsináltattam vele minden feladatot és nagyon megdicsértem, játszottunk. Először várta a kaját persze, de mikor ennyire megdicsértem a további feladatokat is nagyon lelkesen csinálta.
2015. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!