Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Can corso vagy Argentin dog?...

Can corso vagy Argentin dog? Velemenyek? (Kivulrol, es viselkedes alapjan is) Esetleg tapasztalatok.

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Van véleményem. Tapasztalatom is cc-val.

Kívülről??? Miért, nincs szemed?


Nem érdekel, mennyire pontoztok le, de nem igaz, hogy nem lehet normálisan megfogalmazni egy nyomorult kérdést.

2015. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom ertetted a kerdest mint ahogy mindenki, szerintem egy az anyanyelvunk es mindenki tudja hogy ez az oldal miert van. Ugy kellett volna megfogalmazzam a kerdest szerinted hogy kerlek szepen leirnatok a velemenyeteket arrol hogy a can corso kutyafajtarol, aminek negy laba van ket fule mik a tapasztalataitok ha vannak, a tapasztalat A szó 11 betűs karakterrel van leírva, ebből 4 magánhangzó (36.4%). Ez 1.85 százalékkal kevesebb mint az átlagos magyar szó esetében. Vizsgált szövegnek összesen 0 karaktere van ami nem írható le angol ábécével (átlagnál 1.1 karakterrel kevesebb). Hátrafelé leírva: TALATZSAPAT. Igy kellett volna leirni hogy konkret legyen einstein ? :) Ja es van szemem de attol mas velemenye is erdekel ezert irtam
2015. jún. 11. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem cane corsom van. Viselkedés alapján erős, határozott, személynek ajánlanám, akinek nem ő lenne az első kutyája. Az én corsom olyan volt, mint egy kis farkas, rengeteg türelem és tanítás kellett, mire elfogadta, hogy én vagyok a főnök. Elég makacs és szabad szellemű és nagy mozgásigényű kutyák, erős bennük a vadászösztön is, de kijönnek más állatokkal csak úgy kell őket nevelni. Rengeteg időt kell fordítani a nevelésükre, nem elég csak néha nevelni őket, folyamatos tanítást igényelnek. Pl. a német juhászom nevelése egyszerűbb volt, mert kevésbé volt domináns. A lényeg az, hogy határozatlan, kutyákhoz kevésbé értő személyeknek nem ajánlanám.

Ez az én tapasztalatom a corsoról, de minden kutyának más a személyisége. Az enyém vadabb és nehezebben kezelhető volt, de ma már szófogadó, engedelmes kutya lett belőle.

2015. jún. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod :)
2015. jún. 12. 05:46
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekem a cc a 2. kutyám, előtte bullmaci volt.

Valóban nem 1. kutyának való, bár ez enyém talán igen.

Egyáltalán nem domináns, nagyon jóindulatú.

Az is igaz, hogy mi amint lehetett sétáltatni, azonnal engedtük, hogy kisgyerekek simogassák, rögtön egy kutyás bandába került, ahol nagyjából egyidős kutyák voltak, kicsi, nagy, domináns, nem domináns, kan és szuka vegyesen.

Kamaszkorában neki is volt néhány próbálkozása, hogy majd ő aztán!, de nagyon hamar és határozottan letörtem a szarvait.

Sikerült egy nagyon jóindulatú bamba birkát nevelni, aki meglepő módon tanítás nélkül tökéletes házőrző lett.


Túl sok argentint nem ismerek, de sztem ők egy kicsit nehezebb diók.

2015. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az argentin dogokat úgy ismerem, mint a kezes bárányokat. A cane corsoval nincs nagy tapasztalatom, de ismerőseim elmondása alapján (törzskönyves egyedek, nem szapcsisok) nehezen kezelhetők, szeretnének uralkodni, és folyton keresik a kiskaput, hogy feltörjenek a falkavezérségre.. De, mint írtam, nem ismerem személyesen a fajtát, így ezt nem mondom 100%ra.
2015. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!