Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bishon havanese 8 hetes...

Lilien Bella kérdése:

Bishon havanese 8 hetes kutyusom agressziv morog harap a kezem után kap ha valami nem tetszik neki. Hogyan tudom erről leszoktatni? Illetve egyéb tanácsokat is elfogadnék neveléssel kapcsolatban. Szobatisztaság stb. Kutyapelenkát használunk

Figyelt kérdés

2015. jún. 12. 04:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ebből a viselkedésből, arra lehet következtetni, hogy a kölykök között ő volt a dominánsabb (a kis főnök), és azt hiszi ezt most veled is megteheti.

A neveléséhez ezt ajánlanám, ha türelmes vagy és figyelsz ezekre, akkor egy szófogadó kedves kutyus lesz belőle:

cerberoskutyaiskola.hu/hogyan-legyek-falkavezer/ , valamint azt, hogy ne ijedj meg tőle, próbáld meg a tarkóját úgy megfogni, hogy ne tudjon megharapni, és mond neki, ha harapni akar, hogy nem szabad és utána adj neki jutalomfalatként egy kis száraz eledelt vagy amit szeret. Nem jó, ha félve elrántod a kezed, mert azt ő úgy értelmezi, hogy ezzel mindig elérheti amit akar. Lényeges, hogy ne túl erősen szidd le, mert az nem tesz jót a kölyköknek, felnőtt korukban bizonytalanok és félénkek lehetnek emiatt, inkább vezesd rá a jóra és azt erősítsd nála. A szobatisztaságra nevelésnél a kutyapelenka jó. Én még helyhez szoktató sprayt is használtam, ami felgyorsította a folyamatot :) A kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog, ilyenkor célszerű a pelenkára tenni a kutyust és ha odavégzi el a dolgát, akkor megjutalmazni.

2015. jún. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megfogod a grabancát, megrázod egy kicsit, lenyomod a földre és erélyesen rászólsz, hogy nem szabad. (ahogy pl az anyja is tenné) Egy párszor biztos meg kell ismételned. A jutalom falattal én várnék, nehogy az ellenkező hatást érd el nála, pontosabban megerősítsd, hogy ha morog, akkor kap falatot.
2015. jún. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne használj kutyapelenkát, csak összezavarod vele. Most arra neveled, hogy elvégezheti a dolgát a lakásban, aztán, ha nagyobb lesz, megtiltod neki, mert akkor már ki kell bírnia, míg kiviszed. Sokkal nehezebb dolgod lesz. Vidd ki 2-3 óránként, és ha produkál, dícséret, esetleg jutalom. Bent pedig szó nélkül takaríts.
2015. jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Erélyesen lépsz fel. Meg kéne tudnod különböztetni, hogy csak játékból morog és harap, vagy visszadumál. Egyiket se hagyd neki, de ha játékból, akkor ignoráld, ha pedig visszabeszél, akkor mutasd meg, hogy veled így nem lehet viselkedni. Megrázod, emelt, mérges hangon rászólsz, hogy nem!, majd otthagyod.

Szobatisztaságra nevelés: pelenkát ne használj, mert azzal pont azt éred el, hogy ne legyen szobatiszta, hiszen a pelenka a lakásban van és ha arra szabad, akkor az azt jelenti számára, hogy a lakásban szabad.

2 óránként vidd le, amíg nincsenek meg az oltásai, addig kutyák közelébe ne vidd. Ha lent pisilt, kakilt, dicsérd, jutalmazd. Ha a lakásban, nem kell szólni semmit, csak gyorsan összetakarítani. Ez egy több hónapos folyamat, míg megbízhatóan szobatiszta lesz. Persze a 2 órás időtartamot fokozatosan növeled majd a napi 3-4 sétáig.

2015. jún. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én oda raktam a kezem, és amikor harapott megpöcköltem az orrát. Tudta, hogy pöckölés jár érte és az kellemetlen volt neki, így elég hamar leszokott róla. Már 1 éves és dögönyözhetem bárhogy, nem harap soha. Amit megszoktatsz vele, azt fogja csinálni később. Következetesen kell nevelni.
2015. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Nekem 2 kutyám is van és teljesen szobatiszták lettek 1-2 hónap alatt. Kutyapelenka + helyhez szoktató spray segítségével és persze ki is vittem őket rendszeresen, és amikor kint végezték a dolgukat megdicsértem őket. Most úgy van nálunk, hogy a kutyapelenka le van rakva, odavégzik a dolgukat hajnalban, ha szükséges. Nappal jelzik, ha ki kell menniük és kiviszem őket.
2015. jún. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!