Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy újra...

Mit csináljak, hogy újra szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés

Egy jelenleg 9hónapos havaneseről van szó, aki egyébként szófogadó és úgy viselkedik mint egy normál kölyök kutya, viszont az éjszakák folyamán bepiszkít a lakásba. 1-1,5 hónapja kezdte el ezt csinálni, előtte már teljesen szobatiszta volt, és a nappalokat most is kibírja.

11-kor van az utolsó esti sétánk és reggel 7kor viszem ki először tehát ezt ki kéne bírnia, ez rövidebb idő mint amíg hazaérek a munkából. Amikor szobatiszta volt akár a napi 3x séta is elég volt neki, most már akkor is bekakil (nem is kis mennyiéget) ha 5x viszem ki. Volt húsvét előtt egy lábműtétje, de nem hiszem hogy sokkot kapott volna miatta, mert ott jól is bántak vele és úgy emlékezünk, hogy később kezdte el ezt csinálni.

Lehet hogy ez most csak a kamaszkori lázadása és idővel visszaáll a rend? Kutyasuli nincs a környéken, szóval szakemberhez nem tudom vinni, viszont nem sajnálom rá az időt, hogy újra megtanítsam, csak nincs már több ötletem, hogy hogyan. Bármilyen tanács?


2015. jún. 12. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szobatiszta a kutyád, megnyugodhatsz, csak vagy beteg, vagy a nevelése lett elbaltázva, de tanítani biztosan nem kell. Ha már egyszer megértette és megszokta a dolgot, az nem romlik el csak úgy magától. Mutasd meg dokinak, és ha szerinte semmi baja, akkor próbáld meg helyretenni a kapcsolatotokat. Persze ha szerinted oké, akkor nyilván nem fogsz tudni vele egyedül mit kezdeni, ezért szoktuk javasolni a szakembert.

Azt meg jobb, ha megszokod, hogy a kutyád nem kölyök már, hanem bőven kamasz, lassan felnőtt :)

2015. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Betegnek nem beteg, pár napja voltunk dokinál. Azt tudom, hogy nem kölyök, ezért kérdeztem, hogy lehet-e ez a lázadás jele,próbál főnök lenni vagy az ilyen formában nem mutatkozik meg? A kapcsolatunk meg olyan, hogy figyel rám ha szólok, a parancsoknak engedelmedkedik lakáson kivül is.

Annyi "butasága" jött most vissza, hogy rágja a szőnyeget meg lopkodja a cipőket és figyeli a reakciókat, de ha rászólok akkor viselkedik. Ezt eddig is bepróbálta időről időre párszor, hogy még mindig ugyan azok-e a szabályok, de eddig nem párosult hozzá piszkítás vagy más.

Annyi még, hogy nem jelölgetésből csinálja, hanem mintha tényleg nem tudná visszatartani

2015. jún. 12. 10:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve még az jutott most eszembe, hogy lehet hogy a család más tagjával való kapcsolattal van gond? Mert igazából senki más nem foglalkozik vele
2015. jún. 12. 10:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem foglalkoznak vele, akkor nem lehet gond. Általában a túl sok foglalkozás, a túl sok és azonnali figyelem a probléma, hogy a kutya van a középpontban, attól szokott elszállni az agyuk. Attól éppen lehet gond, anyóséknál az én kutyám is körbehugyozta az egész lakást (a mi szobáinkat kivéve), pedig nem is volt nagyon tutujgatva, egyszerűen csak amint megjelent, azonnal rá figyeltek, és ez neki bőven elég volt. Életemben annyi szőnyeget nem sikáltam, mint abban a pár hónapban költözés előtt... :D

Amúgy nyilván a kamaszkor is belejátszik, de attól még ugyanúgy kell kezelni, mint bármelyik másik életkorban :) Kivéve, ha tényleg nem tudja visszatartani, mert akkor beteg, de ha megvizsgálták és nem az, akkor csak a viselkedési probléma marad. Kis bekeményítés, mosolyszünet, nem negyvenszer rászólni ugyanazért, hanem a harmadik után bepöccenni és helyretenni, szóval érezze kicsit, hogy vannak korlátai, akkor is, ha cukin és kedvesen lázadozik.

2015. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oh, attól függetlenül, hogy kistestű nem tutujgatom, ha nem fogad szót skkor pl vagy lenyomom a förldre (már sokszor msgától mutatja a hasát ha látja h nyúlok a nyakörv felé) vagy megy a bünti sarokba vagy elveszem a játékát neki, szóval igyekszem nem elcseszni. Viszont ami mondtál az nekünk is megvan, azokat a helyek ami az én életterem békén hagyja, a szobámba csak akkor jön be ha hívom különben a küszöbről nyüsszög, viszont anya szobájába is szokott piszkitani
2015. jún. 12. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!