Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megnézni a kutya...

Hogy tudom megnézni a kutya kölykök szüleit?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnénk venni (mopsz) és szeretnénk elkerülni az esetleges örökletes betegségeket. Mindenki azt mondta, hogy ellenőrizzük a szülőket, de ha megvan anév, hogy tudom kideríteni, hogy jó alomból származik-e?

2015. jún. 13. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

A helyszínen lehet megnézni a szülőket, hogy hogyan vannak tartva, el is szokták mondani, hogy mikre vannak szűrve a kutyák.


A nevükben meg ott a kennelnév, azt tudod ellenőrizni. Ha felmész az oldalára, onnan is sok mindent megtudhatsz és oda is odaszokták írni, hogy mit kell tudni a szülőkről és hogy mire vannak szűrve.

2015. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megtekinted az említett szülők törzskönyvét, majd a kölyök törzskönyvét. Összeegyezteted és ha passzol akkor minden ok. :) Az örökletes betegségekről szóló szűrési papírokon fel van tüntetve a kutyus neve, egyezteted a törzskönyvvel és ha passzol akkor minden ok.
2015. jún. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te névvel nem sokra mész. Hiszen nem ismered a kutyákat. Neked semmit nem mond egyetlen kennelnév sem. Személy szerint nem tudom, a mopsznál mi a kötelező szűrés ahhoz, hogy tenyészthető legyen egy kutya. Ezt a mopsz ETSZ-e honlapján megtalálod.
2015. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyedül a szukát tudod megnézni, mert a tenyésztők általában külsős kannal fedeztetnek. De még a jól tartott szukák is elég ramatyul néznek ki a szoptatás miatt, mert levedlenek.

Normális tenyésztő tesz fel a felmenőkről videókat és képeket, illetve ahogy előttem írták, a szülőknek rendelkeznie kell a fajta örökletes betegségeinek szűrését és mentességét igazoló hivatalos papírokkal.


Csak olyan tenyésztőtől vegyél, aki ad hozzá törzskönyvet, a szülők egészségügyi szűréseinek a másolatát és szerintem mopsznál nem árt az egészségügyi garancia sem.

2015. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Úgy tudod ellenőrizni,ha a szülők meg az alom is törzskönyvezve van.Jobb helyeken a Tk.mellett azt is megtalálod,milyen szűrései voltak a szülőknek.Vannak fajtánként ajánlott illetve kötelező szűrések.
2015. jún. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!