Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi erre a VÁLASZ? Miért...

Mi erre a VÁLASZ? Miért támadja a nagyobb kutya a kisebbet a keritésen belül, ha valaki kutyát sétáltat elöttük?

Figyelt kérdés

ma sétáltattam a kutyámat és egy németjuhász és egy puli egy kerten belül laktak.elkezdték ugatni a kutyámat és egyszer csak a kis pulit a nagy ónémetjuhász megtámadta és folytogatta,dobálta,harapta...szerintem tul sem éli szegény,...

miért van ez?


2010. febr. 28. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Amikor a kis foxikeverékemet sétáltatom, bármilyen szabadon lévő kutyussal találkozunk, megszagolják egymást, egy kis farkcsóválás, és megyünk tovább. Viszont ha valahol véletlenül németjuhász van szabadon (pl. kiszökik a résnyire nyitott kapun), az azonnal támadja a kutyámat, úgy kell visítoznom, hogy a gazdája vigye el róla. Aztán hogy a fajta ilyen agresszív, vagy a gazdik nem nevelik normális viselkedésre őket, azt nem tudom.
2010. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Hogy tudja a kis puli,hogy hol a helye..,sztem azért csinálta:S
2010. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
elsö válaszolo szerintem te nem érted amit irtam
2010. febr. 28. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen valószínű azért cibálta meg, hogy tudja hol a helye. Nyilván dominancia miatt. Magasabb rendűnek tartotta magát és úgy gondolta neki nincs joga ott ugatni.
2010. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok. Értettem a kérdésedet, csak azt akartam hangsúlyozni, hogy a némejuhász sajnos ilyen támadós kutya függetlenül attól, hogy a kerítés melyik oldalán van.

Mellesleg szerintem normális és rendesen megnevelt kutya nem támad meg semmilyen körülmények között sem embert, sem másik állatot.

2010. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor jol van :)
2010. febr. 28. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem német juhászom van nem támadós kutya igen okos persze attól is függ hogy van tartva foglalkozva vele! a kérdezőnek a kis pulit biztos csak helyre tette egymás között lerendezik a falkavezérséget, szerintem túléli a kis puli! legközelebb ha mentek arra biztos ott fog ugatni a kis puli is!
2010. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Ott voltál a közelükben egy idegen kutyával, amit ők betolakodásnak vettek. Mivel a Te kutyádat nem tudta megtámadni, gondolta hogy megneveli a sorban alatta állót. Előfordul ilyen sokszor, az enyémek is rámorognak vagy odakapnak egymásnak ilyenkor. Az, hogy a németjuhász milyen agresszív módon tette ezt, részben fajtájából, részben egyéni vérmérsékletétől illetve nevelésétől vagy éppen annak hiányától van.
2010. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi összefüggés nincs hogy nagy a kisebbet vagy valami, mikor én megyek a kutyával sétálni, van egy udvarban német juhász meg valami kicsi, ott a kicsi megy neki a nagynak, van ahol két nőstény mopsz szokta egymást tépni ha megyünk, és egyik helyen a puli megy neki a komondornak. De én is valamiféle dominancia dologra tippelnék, talán így mutatná meg a te kutyádnak hogy ott ő a főnök.
2010. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs jelentőssége, hogy kicsi vagy nagy a kutya. Valószínűleg a területüket védték, bár egy kutya a gazda 'engedélye' nélkül nem támadhat csak úgy minden előzmény nélkül egy másik kutyára. A németjuhász kutya nincs rendesen megnevelve, szocializálva. Téves elképzelés, hogy ezzel csak azt akarta éreztetni, hogy a kicsi kutyának hol a helye. Akkor lehet rámordul, odaszól, de nem esik neki ész nélkül.
2010. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!