Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszereket alkalmaznak...

Milyen módszereket alkalmaznak a kutya ártalmatlanítására betöréskor?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem akarok betörni sehova, kivédeni szeretném, megtanítani őket arra ,hogy mitől kell tartaniuk. Például az jó, ha félnek a spray-től? Már attól is elmenekülnek, ha csak imitálom, a kezembe veszek valamit és sziszegek hozzá, még a szódásüveget is utálják.

Arra hogy lehet megtanítani őket, hogy ne fogadjanak el ételt a kerítésen keresztül? Milyen ártalmatlanítást szoktak még alkalmazni? Számít a behatolóknak, hogy egy kutya van a háznál, vagy több? Nekem kettő van és elég jól együttműködnek.


2015. jún. 16. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy meg lehet tanítani, hogy ne fogadjanak el ételt, csak amit a táljukba kapnak.
2015. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Felénk általában a cigányok szoktak ilyen "akciókat" végrehajtani. Jönnek 5-7-10-en 2 perc alatt elrendezik a kutyát, és már bent is vannak. 1 és 2 kutya között lényegi különbség nincs, sajnos nem jelent nekik akadályt a kutya. Ha van 4-5 kutyus, akkor már igen, de ott már valami nagyon értékesnek kell lennie, hogy rámenjenek. Általában kutya nélküli helyeket néznek, de ha be akar menni, akkor be fog.....


Módszereik:

-Mérgezés. Nagyon aljas módon, egér/patkányméreggel dolgoznak. Soha nem a betörés napján mérgeznek. Soha.. Van, hogy napokkal, esetleg egy héttel is előtte "kiiktatják" a kutyát. Ha a kutyát mérgezés éri, és meg is tudják menteni, akkor is gyenge pár napig/hétig, ezt kihasználva bemennek. Nem feltétlen céljik a kutya megölése (szerintem) csak egy kis időre kell eltűntetni..

Jellemzően mérgezett húst jasználnak.


-Púrhab: A kutya szájába fújják, ami azonnal megfojtja. Ezt akkor alkalmazzák, ha azonnal be akarnak jutni. De szerintem sok kutya esetében nem működik. Max 2.


-Agyonveri a kutyát. Ez mondjuk több kutyánál nehezen kivitelezhető, de megoldják.


-Lánccal, kötéllel megfojtják az ebeket, a kerítésen kívülről.


És még számtalan aljas módszerük van. Mire az ember hazaér ven egy halott kutyája....pár nap mulva meg egy kirabolt otthona.


Nagyon kell figyelni, főleg ezekkel a feketékkel kapcsolatban, de mindenki mással is. Mi éjszekára vagy a házban tartjuk a kutyát, vagy ha kint van, akkor is kennelben. Fényes nappal nehezebben tudják megölni észrevétlenül.

2015. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez borzalmas amiket leírtál második. Összeszorult a gyomrom. De beetetés ellen még mindig nem tudom hogyan tanítsam meg. Azt sem tudom ,hogy elfogadnák-e, valószínűleg igen. Lehet hülyeség, de még kéne kérni valakit, aki még nem járt itt, és míg én elbújok, próbáljon kínálni neki valamit a kapun keresztül. Ha le sem szarják a falatot, hanem tovább ugatnak az jó, ha rámennek, akkor kijövök és rájuk szólok. Ez jó ötlet lenne?

Ha azt akarom ,hogy csak tőlem fogadjanak el ételt, akkor gyakran ide járó vendégektől sem szabad megengedni? Vagy csak idegenektől ne? Apósom pl. napi szinten idejár, ráadásul sokszor ő hozza a kaját és tudják, hogy ami a szatyorban van az az övéké, néha dob is nekik falatot.Meg néha a szomszéd bácsi is ad nekik valamit, de ő pl. etette őket egy időben, mikor elutaztunk. Ha most ennyi idő után felnőttként elkezdem eltiltani őket, az nem tudom menyire válhat be. Após szerintem maradhat, mert ha elutazunk, akkor is kell valakinek etetni őket.

2015. jún. 16. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet próbálkozni élelemmegtagadás tanításával, de elég esélytelen szerintem. Nem kézből etetgetik a kutyákat, hülye lenne, csak bedobja a csaliba csomagolt mérget, és továbbmegy. Azt meg kutya legyen a talpán, aki akár egész nap nézegeti, szagolgatja, és nem eszi meg...


Enyém, mióta egy öklömnyi disznóhúst szedtünk ki a szájából, csak felügyelettel mehet a kertbe. Röhej, de inkább, mint hogy megöljék. Csigaméregből egy nyalintás elég. Nem egy kutyát mérgeztek meg a faluban, pedig ez nem is rossz környék.

2015. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd kutyaiskolába, képeztesd ki! (Szomorú, de ma már egy kutyának is meg kell tanulnia, hogyan védje meg magát.)
2015. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég csak kinyitni a kaput, a kutya kiszökik és ki lehet zárni.
2015. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az én kutyáim nem szöknek ki soha. Kizárt, hogy kicsalná bárki is, erre mérget vehetsz. Főleg ha az illető befelé jön, akkor ők nem fognak kifelé menni!
2015. jún. 16. 18:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Sedalin.Nálunk is bementek nėmetjuhi mellett.
2015. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!