Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szocializálatlan kölyök...

Szocializálatlan kölyök kutya, idióta gazdák. Érzem, hogy gáz lesz. Lehet kezdeni valamit ezzel a helyzettel, vagy legyünk elővigyázatosak és óvatosak, nem lehet mást tenni?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, pár hete került a felső szomszédainkhoz egy kiskutya, mint utólag kiderült max 4 hetes volt mikor elhozták.

Nálunk pedig egy menhelyről örökbefogadott ivartalan kan van. Augusztusban jött hozzánk. Nagyon bizalmatlan, rengeteg munkánk van benne, de már elértük, hogy ismerkedik magától, csak hagyni kell neki, hogy a saját tempójában tegye. Kutyasuliba is járunk vele.

A probléma az, hogy ez a kiskutya állandóan letámadja amikor összetalálkozunk velük. Kint szoktak lenni az udvaron, és ahogy kutyát lát a kicsi, rohan is oda, nem tudják a gazdái behívni. Mikor először találkozott Borzassal (a mi kutyánkkal), egyből cicit keresett... annyira sajnálom szerencsétlent, Borzas viszont nem tudott hirtelen hova menekülni. A kicsi meg nem szállt re róla, majd mikor Borzas odakapott félelmében még fel is volt háborodva a kölyök gazdája, hogy "De ne harapja meg, hát csak játszik!"

Próbáltam szépen elmagyarázni, hogy a kutyánk önbizalmát konkrétan újra kell építenünk, és a kiskutya ezzel a letámadással nem segít. A csaj csak nézett bambán...

Nem hiszem, hogy el tudnám magyarázni nekik a dolgokat, tekintve, hogy alig egy hónaposan elhozták ezt a szerencsétlent az anyja mellől, gondolom szart sem tudnak a kutyákról. A kicsinek pont ez kéne, hogy pár karakánabb kutya helyre tegye és megtanulja, hogy nem lehet bárkinek belemászni az arcába, ha már a testvérei mellett nem tudta megtanulni.

Félek, hogy Borzas lesz az aki erősebben odakap egyszer. Nem akarok balhét, de még csal elkerülni sem lehet őket amikor kint vannak, és sétálni mennénk.

A pórázfegyelemnek ilyenkor egyből annyi, borzas kilő egyenesen előre, ha a póráz nem engedi nekiáll körülöttem "futószárazni".... egyszer megunja. Ha nem ő, akkor valaki más.


2015. jún. 17. 15:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Lehet. Az idióta gazdáknak megmondani, hogy nem a te kutyád megy oda az övéhez,hanem fordítva és ha ebből támadás lesz akkor vessen magára miért nem ügyel ő jobban hiszen neki érdeke, hogy a kutyája ne menjen oda. Ettől függetlenül légy óvatos,mert a kis kutyus nem tehet semmiről de a gazdáinak mutasd meg, hogy leszarod ha baj lesz nem a te felelősséged hanyagolása miatt. Nekünk is voltak ilyen IQ bajnokok csak azzal a különbséggel, hogy odaszaladt hozzánk a kutyája és megtámadta enyémet persze még neki állt feljebb, hogy szóvá merem tenni, hogy ha a behívására szarik a kutya akkor nem kéne elengedni.
2015. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

A picit én is csak sajnálni tudom, o nem tehet semmirol... mégis o fogja megszívni a gazdái hülyeségét. És rajtunk kívül van még 3 kutya a házban.

Erre gondoltam én is, hogy legközelebb felvilágosítom oket, hogy ha megharapja az nem az én saram lesz.

2015. jún. 17. 15:33
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem fogod te meg a kiskutyát, mielőtt elérné a tiédet? Így egyik felet sem érné rossz élmény. Aki nem érti, hogy a tiéd még nincs kész erre, annak hiába magyarázod, nem is fogja a leírásod alapján megakadályozni, hogy odamenjen a kölyök. Az öledben fogva talán Borzas is megnézi közelebbről, mi ez az izé. A suliban meg remélhetőleg fog még javulni, hogy egy ilyen "letámadás" ne legyen a jövőben probléma.
2015. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%

Rossz az ilyet olvasni. A felső szomszédnak a kutyája visít állandóan, ha nincsenek otthon gazdiék. De mint akit ölnek! Pofázhatok nekik a szeparációs szorongásról, annyival letudják, hogy szereti őket a blöki, és így mutatja ki. Arról nem isakarnak hallani, milyen a nyugdíjas szomszédoknak álló nap a sivalkodást hallgatni...

Ilyen az, mikor dilettáns tart kutyát, akinek a beszerzésénél az volt a szempont, hogy szép legyen és ne egyen sokat.

Ha pislákol bennük valamennyi értelem, akkor neki kell állni magyarázni, mesékni nekik Borzasról. Én úgy adnám elő, hogy a segítségüket kérem. Hátha szereznek fontoskodni.

2015. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Borzas eddig még mindenkinek csak figyelmeztetőleg kapott oda, és ha értelmes volt a gazdi, akkor elég hamar meg is békéltek egymással a kutyák. Én mindig annak a híve vagyok, hogy hagyjuk, hadd rendezzék le maguk közt, akár póráz nélkül is ha a körülmények engedik, és nem agresszív vadállat a másik.

Vonyítósunk is van, az alsó szomszéd :D

2015. jún. 17. 15:42
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

Ha 4 hetesen hozták el a picit, és még csak pár hete van ott, akkor én úgy veszem le, hogy kb most választós korú, vagy még az sem. 8 hetes kutya persze, hogy nem behívható, ez nem a gazdák hibája (nem a gazdák védelmében, de nem találkoztam még 8 hetesen behívható kutyával).

Ha pici a kutya, akkor legegyszerűbb, ha te megfogod, mikor odajön, elkapod a nyakörvét, vagy a nyakán a bőrt és nem engeded nekiugrani a sajátod. Itt nem arra van szükség, hogy egy ilyen pici kutyát néhány karakán megrendezze, ez nagyon rossz felfogás, max a felelőtlen gazdákat kéne megrendeztetni. Egy kölyök kutya persze, hogy menne játszani minden mozgó dologgal, ez teljesen normális dolog, ezt azért nem kellene kiölni belőle, ha "csak hobbykutya", had játsszon, kisgyereket se vered el, ha véletlen összetört egy poharat vagy vázát...

Kapd el a picit és hagyd, hogy a tiéd közeledjen, megszagolja, megismerje. Ha a gazdájának nincs annyi esze, hogy nem kéne mindenkinek odaengedni, legalább neked lehetne, hogy nem csak nézed, ahogy a tiéd kirohan a világból félelmébe. Ha valóban augusztus óta rendesen foglalkoztok a szocializációjával és mindennel, akkor 1 év alatt el kellett már odáig jutnia a kutyádnak, hogy ha ő közeledhet, ő veheti fel a saját tempójában a kapcsolatot, akkor nem kéne rettegnie és menekülnie. Itt ez az egyetlen megoldás van, hogy időt hagysz és türelemmel ismerteted össze őket, míg a picit lefoglalod, de nem kell ezt a kicsit se semmilyen kutyával megrendeztetni, semmi szükség arra, hogy olyan lelki beteg legyen, mint a tiéd volt és rettegjen a lágy tavaszi szellőtől is.

2015. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nem értem, mi a kérdés? Ha te annak a híve vagy, hogy elintézik egymás között, te sem fogod meg a kicsit, a gazda sem, akkor elintézik egymás között. A kölyök nagy rosszaságot nem csinál azzal, hogy odarohan barátkozni, puncsolni egy felnőtthöz, ez nem szocializálatlanság, hanem természetes.


Az más kérdés, hogy illik és ajánlott összeengedés előtt megkérdezni, hogy normális-e a másik, vagy van-e valami, ami miatt nem kéne most barátkozni (lehet amúgy barátságos, de épp beteg is a másik, stb). Ez nem megy a hölgynek, párszor elmondhatod neki, vagy megéri egyszer, vagy nem. Ezen kívül milyen választ vársz? (Amúgy megértem, ha csak panaszkodni akartál :-))

2015. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek leesett eddig, hogy "te mit tennél a helyemben" jellegű válaszokat várok, és szerintem egyértelmű is voltam. És igen, kicsit panaszkodni is akartam, viszont ezekből kinézem, hogy csak felháborodnának ha meg merném fogni a kutyájukat. Sok gyerekes cigány családról beszélünk, ordibalnak egymással is, a legkisebb gyerek konkrétan a lépcsőházban alszik egy kiságyban. Kell folytatnom? :)
2015. jún. 17. 17:27
 9/25 anonim ***** válasza:
Kifogásokat lehet találni, már bocsi. Egy helyzetet a lehetetlen megoldásokig lehet fokozni. Ha az én kutyámról lenne szó, biztos nem hagynám, hogy terrorizálja, viszont a kicsit sem bántatnám, hisz nem ő tehet róla. Háboroghatnak, akkor is megfognám a picit. Mit tesz? Elküld melegebb éghajlatra? Én sem örülök, hogy a szomszéd vasárnap este 7kor nyír mindig füvet, de ez van, mit tudok tenni, ax szidom a felmenőit. Ha az amúgy is problémás kutyám lelki épsége a tét, akkor én bevállalnám, hogy beszóljanak, nem a kutyámat tenném ki terrornak, hisz én tudom kezelni a szociális helyzeteket, míg a kutya nem. Ha így állsz hozzá, mindig lesz kifogás, hogy mit miért ne, a végén meg a kicsi kutya megmérgezése jön ki megoldásnak...
2015. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Miért háborodna fel bárki azon, ha a hozzád odaengedett kiskutyát elkezded simogatni, játszol vele? Nem a nyakbőrénél megragadva kell a földbe passzírozni, se nem fojtogatni megfogás címén, csak eltéríteni a kutyádtól.


Nekem is ilyen hőscincérem van, mint neked, szóval elég jól el tudom képzelni, mit tennék a helyedben, azt is írtam le. Egy agresszívan közeledő kutya gazdájára mérges lennék, az fix, de egy teljesen normális viselkedésű kölyök miatt?


Úgy látom, inkább veled szörnyülködő válaszokat vártál, hogy lehessen szidni a többi idióta kutyatartót. Amivel egyébként nincs gond, ha segít kiadni a gőzt, nekem is szükségem van rá olykor (csak nem a gyakorin, hanem kutyás ismerősökkel kontrázunk egymás sztorijaira).

2015. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!