Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legokosab...

Szerintetek melyik a legokosabb, legkönnyebben tanítható kutyus?

Figyelt kérdés
Baráti beszélgetés közben merült fel a téma, épp kutyusválasztás előtt állunk, és olyat szeretnénk, amelyik könnyen betanítható dolgokra, fegyelmezett, stb. és nem annyira kerge :) Még sokáig csak olvasgatni és nézelődni fogunk a témában, nem akarunk sietni. Érdekelne a ti véleményetek is, melyik a legfegyelmezettebb és leggyorsabban tanuló kutyus?
2015. jún. 17. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

1. Border collie

Egy igazi örökmozgó és könnyen motiválható a tanításra. A border collie a KennelClub elsőszámú győztese agility-ben, dog dancingben és kiállításokon is megállja a helyét. Őt tartják a legokosabb kutyafajtának.

2. Uszkár

Borzasztó okos, nyugodt természetű kutyafajta. Pár másodperc alatt megérti a dolgokat, és hónapokig megjegyzi azt.

3. Német juhászkutya

Bizonyára be sem kell mutatnom a világ 3. legokosabb, avagy egyesek számára a világ elsőszámú legagresszívebb kutyáját. A gazdájáért mindent megtesz és ha jól szocializálod, másokkal is kedves lesz.

4. Golden retriever

Az teszi olyan okossá, hogy mindig a gazdi kedvében szeretne járni. Sokan használják vakvezetésre vagy segítőnek a lakásban (hűtő kinyitása, ajtó kinyitása, robotporszívó bekapcsolása...stb). Mindenkivel barátságos.

2015. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez függ attól is, hogy Ti mit tudtok nyújtani a kutyának. Ne csak azt nézd, hogy okos és könnyen tanítható legyen (a legtöbb kutya az, és nyilván egyedfüggő is), hanem azt is, h mennyi időt tudsz rá szánni, és milyen az életviteled!
2015. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés az, hogy családi kutyát szeretnél, és azt szeretnéd, hogy könnyű legyen vele együtt élni, vagy sportolni akarsz a kutyával, és eredményeket akarsz vele elérni.


Mert előbbire bármelyik egészséges kutya képes, sőt! Ha veszel egy border colliet (amit önkényesen kikiáltottak a legokosabb fajtának) nyugis családi kutyának, akkor borítékolható, hogy az nem lesz egy könnyű együttélés.


Szóval azt kell eldönteni, hogy mi a cél a kutyával.

2015. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. A border collie azért nem jött szóba, mert tudom, milyen borzasztó nagy térigénye van, és nekünk csak kicsi az udvar, nem tudna egész nap úgy futni, amire igénye van. Nekem is fontos, hogy mit tudunk adni neki, persze, ezért is kértem pár tippet, mindegyiknek egyesével utánaolvasok és egyeztetem az ő és a mi igényeinket, hogy mennyire passzolunk össze :))) Csak azért kérdeztem így, hogy okos, mert az ismerősünk egyik kutyájának egyfolytában mondják az igét, de egyik fülén be, a másikon ki, ami azért is meglepő, mert a másik két kutyus állati jól nevelt, szóval azért talán értenek hozzá. Köszi mindenkinek!
2015. jún. 17. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy hol olvastad, hogy a bordernek tér kell, mert nem igaz. A bordernek elfoglaltság kell: munka, sport, trükktanulás. Egyedül a nagy pásztorkutyáknak kell a nagy udvar.
2015. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem olvastam, itt néztem meg, miután ajánlották mások:

A műsorban kétszer is nyomatékosan kiemelik, hogy kis kertbe, vagy lakásba nem való, mert futnia kell gyakorlatilag egész álló nap.


https://www.youtube.com/watch?v=to736teo2ZI


Én egyáltalán nem értek a kutyákhoz, még csak most tanulom, melyik-milyen, mit-hogy kell, ezért is nem sietős, jól szeretnék dönteni. De ha ilyen műsorokra nem támaszkodhatok e téren, akkor milyen elméleti olvasni/látnivalót ajánlotok, hogy megismerjem az egyes fajtákat és azok igényeit?

2015. jún. 17. 21:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Pl. a vakvezető kutyák a labradorok is zsenik, hiszen ezért is tanítják őket a vakvezetésre. Rendőrkutyák között közkedvelten a németjuhászt, ónémetjuhászt, rotikat idomítják, mert nagyon okosak. Mentőkutya, pl a bernáthegyi kutyákat alkalmazzák még. Akkor trükkökre taníthatók a foxik, a vizsla... A dalmatáról azt hallottam, hogy nem a legokosabbak közé sorolható. Van egy középázsiai juhászkutyám, ő örző védő, nagyon intelligensnek mondhatom. A lényeg, hogy kis koruktól foglalkozni kell velük, de egyébként az okosabb fajták között is van amelyik nem éri el a saját fajtájának intelligenciáját.
2016. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!