Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lishinu automata póráz,...

Lishinu automata póráz, próbálta már valaki? Vélemény?

Figyelt kérdés
Ez egy csuklópántos automata póráz, amivel szabaddá válik a sétáltató mindkét keze, akár városban, akár futás közben. Az elgondolás praktikusnak tűnik, de mi van ha a kutya ránt egyet a pórázon, nem rántja összevissza a gazda karját? Elég új dolog, főleg az érdekelne, ha már valakinek személyes tapasztalata is van. Jó lenne kipróbálni vásárlás előtt, de csak webáruházban láttam eddig.

2015. jún. 18. 10:52
 1/5 A kérdező kommentje:
2015. jún. 18. 10:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát a dolog ott kezdődik, hogy ilyet csak olyan kutyára szabad tenni, ami nem rángatja a pórázt. Sok gazda a sima flexivel se tudja irányítani az ebét, ezzel még úgy se. Szóval ilyet már tényleg olyan kutyára tennék, amivel lehetne póráz nélkül is sétálni, csak a gazdi szeretné betartani a törvényt.


Ennél szerintem sokkal jobb az övre csatolható rugalmas futópóráz. Könnyebben irányítható a kutya és mégis szabad mindkét kezed, ráadásul te se rángatod, mikor a kezedet próbálod használni.

2015. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Futáshoz gondoltam elsősorban, meg sok esetben tényleg kényelmesebb lenne, mint fogni a pórázt, de én is azt gondolom, hogy ahhoz túl drága, hogy látatlanban kipróbáljam, és a gyakorlatban jöhetnek ki hátulütői.
2015. jún. 18. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Futáshoz futóövet és hozzá való pórázt vegyél. pl ilyet: [link]

De van a Trixie-nek is, nekem olyanom van, és mondjuk lehetne kényelmesebb is, ezért nem azt ajánlom elsősorban.


Ugye futáshoz az ember használja a karját is, és szerintem sehogy se jó, ha a kutya nem derékra van rögzítve közben, pláne, mert ha már kutyás futás, akkor az a tuti, ha a kutya előtted fut.

2015. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló lényeges dolgot említ. Meg kell tudnod fékezni a kutyát, ha mondjuk ki akar hirtelen rontani az úttestre. Ezzel hogyan tudod? Én múltkor rendőrt hívtam egy flexis kutyasétáltató miatt, mert majdnem összetörtem magam. Évi 8-10 ezer kilométert biciklizem kb 20 éve, és csak a kutyatámadásos tapasztalataim miatt nem sérültem meg. A rendőr nem tudott miért intézkedni, mert nem sérültem meg, a kutya pedig meg volt kötve. Aha, 8 méteres zsinóron. Kis termetű volt, amiért ki is nevettek. A kerék alá kerülve az is csúnya balesetet okoz. A kutya gazdája szándékozik feljelenteni rágalmazásért. 2x nevetett ki: először, mikor szóltam, hogy mégis mi a f-szt képzel, másodszor meg mikor elmentek a rendőrök. Gyűlölöm a sok alattomos szemetet, akik nyomkodják azt a kis fék gombot, ha biciklist látnak, megtorpedózzák az állattal. Utána meg játsszák az ártatlan családos embert, aki támogatásra szorul. Fú, szétvet a gyűlölet ezektől, azt helyettük dolgozom.
2022. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!