Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kb.3 hónapos kutyám megugat...

A kb.3 hónapos kutyám megugat néha (részletesebben lent). Miért?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 3 hónapos kiskutyám(szuka) és sokszor megharap(mint minden kiskutya),csak van ,mikor gyengén(hogy tényleg ne fájjon neki) visszapofozok,ilyenkor újra megharap,én újra megpofozom...ez így megy egy pár másodpercig,majd mikor már megunom ,felállok leszidom(nem nagyon),ő leül ,a szemembe néz,és néha megugat.Ez miért van?

2015. jún. 19. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hív vissza játszani. Neki az enyhe pofozgatás nem fegyelmezés, hanem játék :)
2015. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lehet :) de akkor is megugat,ha én csak guggolok,tartom a kezem,ő megharap,közben morog és ugat :/ ezt nemhiszem,hogy játéknak szánja,de akkor miért csinálja?
2015. jún. 19. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hiszed? Teljesen normális dolog hangosan játszani. A kisgyerekek sikongatni szoktak, a kutyák meg morogni és ugatni. Ne akard bebeszélni magadnak, hogy agresszív a három hónapos babakutya, vagy falkavezérkedik, vagy nem tudom, mit akarsz ebből kihozni :D Játék, nyugi :)
2015. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor jó :)
2015. jún. 19. 10:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Megpofozod--nem nagyon.... leszidod--nem nagyon....

Ha így folytatod, nem tanulja meg a kicsi, hogy mi a fenét is akarsz tőle.

A kölyökkori harapásról pedig tele a GyK kérdésekkel és válaszokkal.

2015. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Játszik, játékra hív. Ettől függetlenül én nem tartom jó ötletnek, hogy a kezedet engeded harapdálni. Inkább labdát, rongyot vegyél a kezedbe, és azzal játsszatok.
2015. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez játék :D Nekem a tacskóm 5 évesen csinálja ugyanezt. Kitartom a kezem, aztán kapkod morog, meg van veszve. De nem harap meg. Ezért nem kell leszidni felesleges. Ha erőset harap, akkor abba kell hagyni a játékot. Ez legyen a bűntetés. Szépen meg fogja tanulni, hogy nem szabad harapni, és lehet leszokik róla idővel, lehet, hogy nem (lásd: a tacsim)
2015. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kiskutya ha megpofozod azt játéknak veszi!

Hergeled ilyenkor.

A megszidás nem működik ilyenkor a kölyök azt érzi hogy dühös vagy és elkeseredett meg mérges erre a kisugárzásra reagál ugató tiltakozással.

A kutyák nem értik az emberi szavakat! Szidhatod de ő csak azt szűri le belőle hogy a harapással felbosszanthat téged.

Légy vele határozott,vagy ignoráld(ne figyelj rá),a legjobb nézd meg hogy egy másik kutya mit tenne vele ilyenkor!

Ha nagyon szeleburdi határozottan és nem dühösen érintsd meg a nyakát vagy a fenekét és addig nézz mélyen a szemébe míg meg nem nyugszik.Nálam ez bevált.

2015. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. jún. 21. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!