Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fekete labrador retriever...

A fekete labrador retriever ugyanolyan tulajdonságú kutya, mint a világos, vagy van közöttük különbség?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Hülye általánosítás. Nem szín, hanem kutyafüggő. Miért, szerintem a fekete és a szőke hajúak között van olyan különbség, hogy a fekete hajúak csak bunkók, a szőkék meg mind hülyék?
2015. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem erre gondoltam, és eszem ágában sincs általánosítani. Szimplán csak nem ismerem a kutyákat, és tájékozódom. Megtetszett ez a fajta, kicsit olvasgattam róla, de mindenhol csak a világos színűt hozzák fel példának képeken, míg rákeresve láttam, hogy barna és fekete is van. Szimplán csak érdekel, hogy ez azonos csak más színű, vagy van közöttük eltérés, csak én nem találtam róla infót. ŐSzintén nem értem, mi sértő van ebben, hogy meg mertem kérdezni?
2015. jún. 19. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, alapvetően ugyanolyan, hiszen azonos fajta. Ezen belül persze a szocializációs környezettől függően egyedenként már mutatkoznak eltérések.
2015. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem egészen értem, min durrant el az első válaszoló agya. De reménykedjünk, hogy megosztja majd velünk.
2015. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tehát ez tényleg ugyanaz a fajta, csak többféle színváltozatban. Érdekesek, nagyon szépek :)


Szerintem azt hitte, hogy rosszat akarok mondani, és általánosítok, hogy a fekete labradorok valamiben rosszabbak, mint világos társai, pedig szó sem volt erről. Ahogy az egyes kutyusok is lehetnek mások. De azért van egy általános leírása minden fajtának, ez nem ítélkezés, vagy ilyesmi. Azt hittem, hogy elkerülte a figyelmem és esetleg ezek más fajták, csak nevükben és külsőre hasonlóak, de más ágból származnak, stb. Tényleg nem értek hozzá :) csak most tanulgatom :)

2015. jún. 19. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz a fajta. Ezt nagyjából úgy képzeld el, mint a német juhászkutyánál a rajzos, ordas és fekete színváltozat. A labradorok szép és intelligens kutyák, olykor picit önfejűek.
2015. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manka68 ***** válasza:
Ugyanolyan. Annyi a különbség, hogy inkább a zsemleszínű változatra van kereslet, ezért a tenyésztők inkább erre a színváltozatra gyúrtak rá. Valamiért sokan a fekete kutyáktól félnek, nem tudom miért. :-)
2015. jún. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem félek a fekete kutyáktól, de ettől függetlenül nekem is a sárga tetszik a legjobban (nekem is az van), a sárgáknak ugye jobban elüt a szemük és körülötte a sötét bőr meg az orruk, ez egészen megváltoztatja az arcukat a feketékhez és a csokikhoz képest. Persze ettől még szépek azok is, meg ugyanolyan jó fejek.
2015. jún. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!