Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való első kutyának?

Milyen kutya való első kutyának?

Figyelt kérdés

A farkaskutyák tetszenek nagyon.

Farkaskutya közül a németjuhász és a csehszlovák farkaskutya. Nem tudom, hogy ezek mennyire ajánlottak első kutyának, tapasztalatlan kutyatartónak. Illetve nem is tudom, hogy a németjuhász farkaskutya-e, de nagyon tetszik. (Gyerekkoromban volt már kutyám de az nem hiszem, hogy számít.)


Kedvelem egyébként a rottweilert és a dobermannt is nagyon, de nem tudom, melyik való első kutyának.

Köszönöm előre is!



2015. jún. 19. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen utánaolvasol a kutya nevelésnek úgy általában és a választott fajtád egyedi nevelési igényének (még mielőtt elhoznád a kutyát), és a kölök kutyával már mész suliba, akkor a csehszlovák farkaskutyán kívül az összes felsorolt fajta megfelelő.
2015. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen mindegy, ha szépen van nevelve és szereted..
2015. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudod, ez olyan dolog, hogy az is lehet totál hülye a kutyázáshoz akinek már volt korábban 5 és az is lehet profi, aki első kutyás.


Nekem volt már egy csivavám, ő nagyon rendes, jó kutya volt. Aztán úgy hozta a sors, hogy a következő egy bull típusú terrier keverék lett, na én ővele tanultam meg igazán, hogy mi az a kutyázás... Pedig volt már előtte egy nehéz természetű fajtám ugye, de ő mégis könnyen kezelhető volt. Ez a mostani viszont..Nagyon fel kellett kötnöm a gatyámat :D


Úgyhogy ha eléggé utánanézel egy fajtának és a nevelési módszereknek és kalkulálsz, hogy kutya igényiből te mit tudsz teljesíteni (mozgatás, feladatok), akkor hajrá.


Nyilván nem fogsz mindenre magadtól rájönni, erre való a szakirodalom és/vagy a kutyaiskolák :)

2015. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A csehszlovák farkaskutya semmiképpen.

Német juhász jó ötlet, de azt vedd figyelembe, hogy munkakutya, kutyaiskola erősen ajánlott vele. Egyrészt, hogy megtanulj vele bánni, engedelmes legyen, másrészt, mert szüksége van képzésre, feladatokra ahhoz, hogy jól "működjön".

Nagyjából ugyanezek igazak a rotira és dobira is.

Ha tudod vállalni, hogy kiskorától szocializálod kutyákkal, emberekkel (kutyaovi 12-14 hetes kortól, majd kutyaiskola), akkor bármelyik jó lehet a három közül.

2015. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ezek közül kb egyiket sem ajánlanám, talán a német juhászt.

A cseh farkaskutya konkrétan farkasokból lett kitenyésztve és a mai napig nagyon erős bennük a farkas ösztön. Hallottam olyan tenyésztőről, aki csak olyannak adta ki a kutyát, akinek minimum 4-5 (!!!) kutyája volt már. Nem véletlenül...

Fizikailag és szellemileg is felül kell kerekedni a kutyán, ami nem egyszerű az ő esetükben, ahogy az sem, hogy elfogadjon gazdájának. Emellett egy bomba és szökésbiztos kert sem árt hozzá. Szóval azt a fajtát nagyon nem ajánlanám, normális tenyésztő nem is adna el kezdő kutyásnak.

A roti és a doberman pedig munkakutya és nagyon sok időt igényelnek. Nem csak fizikailag, hanem mentálisan is le kell őket fárasztani, különben megzakannak szerencsétlenek.

Ha már olyan kutyát szeretnél, ami hasonlít egy farkasra, akkor ott van a husky. Van olyan színváltozata, ami miatt még inkább hasonlít egy farkasra.

De ha nem ragaszkodsz mindenáron egy "farkashoz", akkor ott van pl. a Border collie.

Nagyon barátságos, intelligens és könnyen kezelhető, tanulékony kutya. Pl...

2015. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Utolso, ugyanugy egy Border Collie-t meg egy nj-t is lekell farasztani rendesen. Amelyik kutyat nem kell lefarasztani az az Angol Buldog :D
2015. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rottweiler nagyon inteligens okos ajánlom :)
2018. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Első kutyának Magyar viszlát vagy német boxert tudok ajánlani. Ha lehetséges és megoldható akkor párba mert ha mondjuk nap közben sokat dolgozol akkor a két kutya leköti egymást.

Persze igaz az is hogy dupla kaki szedés, dupla oltás, több séta de... DE dupla öröm és dupla szeretetet kapsz valahányszór haza mész.

2023. aug. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!