Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia buldog első kutyának?

Francia buldog első kutyának?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban volt már kutyám, azóta nem. Lakásban lakom a barátnőmmel, csak ketten vagyunk. Mindketten reggeltől délutánig dolgozunk. Egy kisebb fajta kutyát szeretnék, kedvencem a francia buldog de szeretem még a spánieleket is (angol cocker spániel & cavalier king charles spániel) valamint a westiet, labradort (bár az nem kicsi) és bullterriert.


Nagyon kezdő vagyok, tényleg ezek közül egy "könnyű" kutyát szeretnék, illetve ha valaki ismer mást az elvárásaimnak megfelelően akkor kérem írjon! Köszönöm!


Ui.: menhelyről hoznám



2015. jún. 19. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem francia bulldogom van, de a gazdiktól hallom, hogy nagyon beteges fajta. A nagyon meleget/nagyon hideget nehezen bírja a tömpe orra miatt. Szintén a tömpe orra miatt szuszog, hörög, krákog, amit a többi kutya nagyon gyakran saját tapasztalat) félreért vagy csak nem tudják értelmezni és elég csúnyán reagál(ná)nak rá.


Tehát ha francia bulldog mellett döntesz, készülj fel ezekre.


A többi fajta ilyen szempontól kevésbé rázós, bár a bullterrier is kényes fajta, főleg a fehérek, mindenféle allergiájuk szokott lenni, egyébként jófej dömperek :D

2015. jún. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, és akkor szerinted melyik az a kutya amivel nincs sok baj?
2015. jún. 19. 20:16
 3/8 xinexol válasza:

Szerintem a bolognese elég egyszerű kutya, sok ismerősömnek van, nem sok gond van vele, nem betges. A szőrét is könyű ápolni, elég kis termetű is.

De általánosságban véve a keverék kutyák egyáltalán nem kényesek, menhelyen biztos sok van. Válassz egy kisebb testűt, rövidebb szőrűt, ami megfelel lakásba. Rövid szőr azért is előnyös, mert vedlésnél pl nem lesz tele minden szőrrel, rövidszőrű kutya kevesebb szőrt hullajt el. Sok sikert.

2015. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!
2015. jún. 19. 20:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindig az a könnyű, amelyik hozzád, a stílusodhoz és az életmódodhoz passzol. Nem csak fajta, hanem egyed tekintetében is; vannak pörgősebb meg nyugisabb kutyák egy adott fajtán, sőt, egy almon belül is.

Gondold végig, hogy milyen temperamentumú kutyát szeretnél, mert elég különbözőeket néztél ki. Vannak közöttük aktívabbak, lustácskábbak; az egyikkel akkor is sokat kell aktívan foglalkozni, ha nem akarsz, a másikkal meg akkor se tudsz mit kezdeni, ha akarnál. Az, hogy lakás, meg délutánig dolgozol, a kutyák 90%-ának tökéletesen megfelel, szóval különösebben nem szűkítetted le a kört.

Szóval szedd össze az igényeidet, a lehetőségeidet, írd is össze nyugodtan, aztán kezdj el kennelek weboldalain utánaolvasgatni a fajtáknak, úgy már nem lesz nehéz dönteni. Ne csak úgy a netet bújd, a netes magazinokat meg teszteket felejtsd el, megbízható helyről informálódj. És ha megvan a kiválasztott fajta, kezdj el tenyésztőt keresni, ne szaporítótól vásárolj húszezerért apróhirdetési oldalról, mert ők aztán 100%, hogy nem figyelnek oda arra, hogy a kutya jellemében hasonlítson a kívánatosra, úgyhogy nagyon megszívhatod vele akkor is, ha véletlenül nem valami felismerhetetlen keveréket kapsz a pénzedért.

2015. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hali! :D Bár a francia bulldog "kicsi" kutya de valójában hatalmas eb rejtőzik benne.Egy jó tanács ha nem nevelik következetesen akkor előjöhet a bulldog énje és olyankor képes mindent és mindenkit letarolni.De azért ajánlani tudom,mert imádnivalóak,de gyakran önfejűek így a gazdinak is bulldoggá kell válni.Úgyhogy csak ügyesen! ;)
2015. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 20. 08:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Arra is készülj, hogy fingik rengeteget, és iszonyatos büdös fingszag lengi körül 5 percenként. Nem ajánlom beteges. Menhelyen nagyon helyes keverék kutyák vannak, és elég ellenállóak kevés bajuk van. Ott nézz körül szerintem.
2015. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!