Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám szobatisztaságra...

Hogyan tudnám szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos yorkshire terrier kutyusom. Egész nap kint vagyok vele az udvaron (kertes házunk van) és 3-szor viszem el sétálni,kb. reggel 7 órától este 22.00 óráig kint van az udvaron, de persze úgy hogy be tud jönni bármikor és én is a nap háromnegyedét kint töltöm vele. A kertből kiszökni nem tud, szóval néha egyedül is szoktam hagyni. Nappal kintre pisil kakil, mindig megdicsérem emiatt jutalom falatot is szoktam neki adni. Este mint már mondtam 10-ig kint vagyok vele, de utána ha behozom este mikor alszom, szó szerint tele szarja az egész szobát. Reggel felkelek, szó nélkül összetakarítom és kimegyek vele az udvarra...ott is kakil. Én nem értem ezt a kutyát. Ez a napi rendszer így van mióta megvan mind a 4 oltása. Kicsit kezdem unni ugyanis a parketta fel van púposodva a pisitől, pedig kutyapelenka is van. Hogyhogy nem bírja ki az éjszakát pisi-kaki nélkül? Mit tudok tenni?

2015. jún. 20. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Alomtálcára szoktatás esetleg? Bár én is kiviszem a kutyámat, de van neki egy alomtálca, hogy sose kelljen tartogatnia, ha dolga van.
2015. jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert megszokta, hogy bent is elvégezheti a dolgát. A kutyapelenkát dobd ki, és nyugodtan szidd le ha bent ürít éjszakánként!
2015. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy pont a kutyapelenka okozta a zavart, mert ha arra szabad, az a kutyának azt jelenti, hogy bent a lakásban szabad.

Javaslom, hogy éjjelre - legalább átmenetileg - zárd őt szobakennelbe, viszonylag kis helyre. Először azért fokozatosan, pozitív megerősítéssel szoktasd hozzá, hogy jól érezze magát benne, az legyen az alvóhelye ezentúl. Nagy eséllyel nem fog maga alá piszkítani, megszokja, hogy éjjel ott a helye, és megoldódik a probléma.

2015. jún. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsaitokat
2015. jún. 21. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!