Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki lakásban border...

Tart valaki lakásban border colliet? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kérem csak olyanok írjanak akiknek van border colliejuk.

2015. jún. 21. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kertben tartom, szabad bejárással. 2 éves kutyus. Kutyasuliba járunk és rendszeresen van vele foglalkozva, igazi családtag.

Jelenleg azért húzódik a költözésünk, mert nem vagyok hajlandó lakásba zárni. Ismerem az igényeit, tudom milyen kutya, nyaralások alkalmával lakásban lakunk, de látom, hogy nem érzi olyan jól magát tőle. Megőrülne ha életvitel szerűen lakásban laknánk.

2015. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs, de egy helyen szoktunk sétáltatni egy csajszival, aki lakásban tartja a border collie-ját. Ők naponta több órát vannak lent, biciklis, vagy görkoris futással szokta lefárasztani, sokat viszi póráz nélkül és közben szellemileg is fárasztja (klikkereznek, visszahozósat játszanak stb.). Én is kérdeztem tőle, hogy bírja, de náluk a fizikai+ szellemi fárasztás bevált, és jól viselkedik a lakásban a kutya.
2015. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akár lakásban, akár kertben tartod, a fizikai és szellemi fárasztás mindenképpen kell. Persze kertben sokkal egyszerűbb dolgod van, pláne ha még kölyök. ;)

Lakásban is megoldható, csak sok-sok türelemmel és némi szabadidővel. :)

2015. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2015. jún. 22. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól tartható lakásban sok foglalkozás mellett. Mivel rendkívül emberközpontú fajta,akkor a legboldogabb,ha mindig a gazdával lehet.

Heti 2x agility,plusz napi nagy séták, játék, feladatok,hétvégente versenyek,nagy kirándulások és remek társ lesz.

Mi a reggelt mindig egy pár km-es futtatással kezdjük. Utána alszik amíg haza nem érünk. Aztán jöhet a többi.

Imád lakáskutya lenni. Régen kertben lakott,de mióta lakásban van,ha kertes házba is megyünk,akkor se akar kimenni. Csak ha mi is megyünk,különben unalmas neki.

Ezen kívül sokakat ismerek,akik lakásban tartják a borderüket. Döntő többségében mind szereti ezt az életformát.

Ami viszont nagyon fontos,vidd el kutyasuliba szocializálni. Nincs szomorúbb látvány egy támadós, idegbeteg bordernél...

2015. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!