Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxert szeretnék, hogyan...

Boxert szeretnék, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Lakásban tartanám, naponta 8 órát lenne egyedül a többi időt vele töltöm, csak annyitól félek amíg nem vagyok itthon a nagyimat fellöki. Hogyan tanítsam meg neki hogy óvatos legyen vele?

2015. jún. 21. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Bemész a fehérneműboltba és megveszed. Nem számít egy alsógatyánál hogy mennyit van egyedül, és nem fogja fellökni a nagyanyád.

Legfeljebb ha megpróbálja felvenni féllábon egyensúlyozva.


Ja, és nem igazán tanulékonyak az alsóneműk, erre ne számíts.

2015. jún. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 vfrtom ***** válasza:
62%
1-es szívemböl szóltál.
2015. jún. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azt gondoltam magától értetődik hogy kutyát akarok de gondolhattam volna hogy van itt pár ilyen fogyaték...
2015. jún. 21. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem lakásba való szerintem az ilyen nagy kutya,főleg ha 8

órát egyedül lenne bezárva,én kutyát,macskát csak kertes házban tartanék,ahol kint lehetne egész nap.Az óvatosságot

nem tudom,hogy lehetne megtanítani neki,én nem merném egyedül hagyni egy idős emberrel,de még gyerekkel se,nehogy

valami baj legyen.

2015. jún. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 vfrtom ***** válasza:
10%
Ne haragudj , de fogyaték te vagy. Ilyen kutya nem való lakásba. Mi az hogy vele töltöd te retardált? A kutyának hely kell ,mozgástér. Nem beszélve, ha megijed a nagyi és ne adj isten előjön a vadászösztön, vagy csak játékból lenyomja. Nem történt már elég ilyen eset? Ja, hogy az mással történt? Csakhogy valakinek te vagy a más.
2015. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyira öreg a nagyid, hogy fel tudja lökni egy boxer kölyök?

Kicsiként hozzád kerülve a nagyival együtt tanítsátok mindenre. Köztük első sorban arra, hogy nem ugrálhat fel senkire. Lakásban nem igazán fog egy idő után rohangálni a kutya.Főleg, ha mielőtt elmész otthonról, alaposan kifárasztod kint akár labdadobálással, futkározással.

2015. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölyköt szeretnél, akkor ez első pár hétben, de inkább hónapban nem lehet 8 órát egyedül. Eleinte kb. 2 óránként le kell vinni, hogy szobatiszta legyen mihamarabb, persze aztán fokozatosan csökkentve a séták számát. Napi 3 sétára felnőttként is szüksége lesz, amiből legalább az egyik hosszú legyen, amiben van megfelelő lefárasztás póráz nélkül is, tanítás, kutyákkal játék stb.

Nevelni kell, hogy ne lökje fel a nagyidat. Más kiskorától határozottan tiltani kell a felugrálást! Másrészt jól le kell fárasztani mindennap, hogy a lakásban főleg aludjon, pihenjen.

2015. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem való lakásba az a rövidszőrű kutya, aki hírhedt arról, hogy baromira nem bírja az extrémebb hőmérsékleteket? Az a kutya, aki nem megy a gazditól 2 centinél messzebb, annyira tapad?

Gratuláció.

Kertes házban lakom, bent tartom a boxerem. Ha elmegyünk valaha ki van engedve a kertbe(ha jó idő van). Tudjátok mit csinál kint a kertben a kutya? Alszik. Mit csinál bent a házban? Alszik.

Ha kiviszem, foglalkozom vele, tanítom, sulizunk pörög ezerrel, amúgy kb. mint egy plüsskutya.

A boxerhez határozott kéz kell, nagyon agyas, ravasz kutyák, mindig a hülyeségen jár az eszük, keresik, hogy miként lehet jól átvágni a kedves gazdit. Munkakutya, megvannak a szükségletei, erős védő és zsákmányösztöne van, az a típus, aki viszonylag gyorsan lefárad(persze, fejleszthető az állóképessége), de nagyon hamar fel is töltődik. Nagy erő van benne, izmos, jó gyors.

Egy kölyköt felnevelni első kutyának... Nem egyszerű. Egy makacs növendékkel élni nagyon nehéz. Feszegeti a határokat, szemétkedik, megy a feje után. Szinte kizárt, hogy ne romboljon és ne próbálja meg azért a biztonság kedvéért egyszer-kétszer feldönteni nagymamádat. Ilyenkor fel kell lépni, nagyon határozottan. Ebben segíthet egy jó kutyaiskola, ha valami sport is szóba jöhet, az szuper. Az segít koordinálni a kutyát, plusz leköti a felesleges energiákat.

Egy felnőtt példány már túl van ezen a korszakán. Van egy kis tapasztalata, valamennyire lenyugszik, ettől függetlenül valódi bohóc, ha a helyzet engedi.

Én idős emberhez innen hoznék boxit: [link]

Ha kimész és elmondod az igényeidet tudnak segíteni és persze végiglehet böngészni az adatlapokat is. Voltam már kint náluk nem egyszer, nagyon jó fej kutyák, sok mindent megéltek, de ehhez képest csak jót tudok róluk mondani. Szépen viselkednek pórázon, bújósak, szeretik az embereket, kutyákat, más állatokat, figyelmesek. Komolyan, imádom őket.

A mégis bevállalsz egy kölyköt, akkor mindenképpen tenyésztőnél keress. Egy ilyen kutya 100ezer forinttól kezdődik. Az olx, apród, Jófogás, stb., stb. oldalakat felejts el. Olyan helyen nézelődj, ahol a tenyésztőnek saját oldala van.

Itt érdemes körbe nézni, ajánlom a kiállítási és nem a munkavonalat(bár abból ma már sajnos elég kevés van):

[link]

2015. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!