Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ket kicsi kutyam es...

Mano Ka kérdése:

Van ket kicsi kutyam es sehogy sem tudom oket meg tanitani arra hogy legyenek szoba tisztak valakinek valami jo otlete?

Figyelt kérdés
Mind a ketto ugyanolyan fajtaju: a kislany es a kisfiu is Bichon Maltez csak annyi a kulombseg hogy a lany 3 honapos es a fiu 5 honapos..Mindent ki probaltam mar..Kutya pelenkat is es ha be pisiltek akkor bele vertem az orrukat es azt mondtam nekik hogy nem szabad vagy kapnak egy kicsit a fenekekukbe hogy tudjak hogy rosszat csinalak.Mi tevo legyek 16 L

2015. jún. 22. 06:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleve rosszul csináltad. Két óránként vidd le őket. Ha lent végzik a dolgukat, kapjanak hatalmas dicséretet, ha a lakásban, szó nélkül takaríts, de a kutyákat ne bántsd! És a pelenka is fölösleges.
2015. jún. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkát dobd ki, azzal csak azt tanítottad meg, hogy lehet a lakásba piszkítani. A veréssel meg nem azt tanulja, hogy ne pisiljen be, hanem azt, hogy tilos pisilni, így majd inkább elbújik, vagy "feltakarítja". Teljesen összezavartad őket. Először megengeded a lakásba piszkítást, majd megvered érte.

Vidd ki őket gyakran, ha produkálnak nagy-nagy dícséret, ha baleset van, takaríts gyorsan szó nélkül.

Kicsit nagy falat volt egyből két kiskutyát venni.

2015. jún. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A verés, orrukat beleverni tök felesleges és káros is. Nem tudják, hogy rosszat csinálnak!

Kutyapelenkával pedig pont az ellenkező hatást éred el, hiszen arra tanítod vele a kutyát, hogy szabad a lakásban piszkítani.

Megoldás: pelenkát elfelejteni. Kutyákat 2 óránként kivinni. Ha kint sikerül, nagy dicséret, jutalom. Ha bent piszkítanak, hagyd szó nélkül, csak gyorsan takarítsd fel. Ha így teszel, és amúgy egészségesek a kutyáid, néhány hét-hónap és szobatiszták lesznek. Ez egy ilyen időszak, türelem kell hozzá és sok felmosás. :)

2015. jún. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ertem de ha szo nelkul fel takaritom akkor honnan tudjak hogy nem szabad a lakasban kakilniuk?
2015. jún. 22. 07:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod szerint az egyetlen valóban működő dolgot nem próbáltad ki: azt, hogy olyan gyakran viszed le őket, amennyire csak szükséges. Ez általában alvás, evés és játék után van, nagyjából 2 óránként, de pl. nálunk a 12 hetes kiskutyámnak reggel 5 és 8 között óránként kell pisilnie, cserébe hogy éjszaka kibír egyben 6 órát. Tegnap már csak két bepisilés volt egész nap, és bizony ilyenkor szó nélkül kell takarítani, mert az az én hibám, amiért nem figyeltem rá eléggé, nem az övé. Fárasztó, de ezt vállaltuk, amikor kiskutyát akartunk. Majd pár hónap múlva már könnyebb lesz.
2015. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kell megtanítani, hogy bent nem szabad, hanem azt, hogy kint kell. A kutya eredendően nem szeret az alvóhelyére piszkítani.

Téged se úgy tanítottak a szüleid, hogy elvertek, ha a pelenkába pottyantottál, hanem dícsértek, ha szóltál, és a bilibe/wcbe intézted.

Ideje lenne utánanéznek a kutyanevelesnek, ha már ezzel is gondok vannak. A kutyát (és semmilyen állatot) nem veréssel tanítjuk. Attól csak egy agresszív görcs lesz, esetedben KÉT agresszív görcs. Nem ártana kutyaovit/kutyasulit keresni, ahol megtanítanak, hogy hogy kezeld a kutyáidat.

2015. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Onnét tudják, hogy a kutya alapvetően nem szeret a helyére, a házába piszkítani, ez ösztön. Dicsérettel, jutalmazással kell nevelni, azaz a kinti pisi-kakiért kell őket dicsérni. Verni nem csak felesleges, hanem káros is, az ellenkezőjét éred el, amit szeretnél.
2015. jún. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2015. jún. 22. 11:00
 9/14 bollocks ***** válasza:
Ha majd a féléves kölyköd bekakil, kérlek ne nyomd bele a fejét a szarba egy-két pofon mellett! Köszönöm!
2015. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutya tartása nem ott kezdődik, hogy beszerzek gyorsan egy-két kiskutyát, hanem utánanézek annak, hogy mit kell tudnom, ha felelős gazdi szeretnék lenni.
2015. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!