Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor jön már meg az eszük?

Mikor jön már meg az eszük?

Figyelt kérdés
Kezdem kicsit unni, hogy ennyi olyan "gazdi" van itt fent, akik azt kérdezgetik vadidegenektől, hogy mi baja a kutyának de orvoshoz szaros vinni. Még képesek mellé rakni, hogy ááá nem szenved a kutya csak xy napja nem eszik, nem iszik, csak fekszik vagy hatalmas seb van a kutya testén és egyéb általuk említésre se méltó kézrátétellel bizton gyógyítható nyavalya.Annyiszor elgondolkodtam már rajta, hogy valahogy szűrni kéne kinek lehet kutyája és kinek nem,mert szerintem több a smucig, rossz, mint a normális gazda.Nem lehetne ezt is vizsgához kötni? Jó nem teljesen kiforrt ötlet de a semminél jobb lenne meg annál, hogy egyesek elmondhatatlanul f*s kajával etetik a kutyájukat aztán jobbik esetben csodálkoznak, hogy ilyen olyan baja van rosszabbikban meg még ők nekik áll feljebb, hogy nem úgy van az, biztos nem attól.Elnézést ha valakit untattam ezzel de már olyan ideges vagyok az ilyen felelőtlen,idióta emberek miatt, hogy legszívesebben mindegyiknek a fejét harapnám le.

#kutya #baj #kínzás #felelőtlenség #nem megfelelő tartás
2015. jún. 22. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez nem csak a kutyára igaz. macskát és egyéb kisállatot sem engednék meg néhány embernek. és még gyereket is vállalnak szabadon. ez van, nem lehet beleszólni más ügyeibe.

sajnos az állatorvos sokszor elég drága és a semmiért is nagy pénzeket kér el. arról nem is beszélve, hogy röntgenért pl 40 ezret hagytam ott egyszer. és sajnos sokan ezt nem engedhetik meg maguknak. kellene több ingyenes, vagy olcsó állatorvos amit az állam támogatna. ha pl véleményt ingyen mondana az orvos és nem kéne kezelés nélkül ezreket otthagyni akkor hiszem, hogy többen járnának. és ezt a kötelező chipezést is sokan kihagyják, nem oltatják, féregtelenítőt se kap-pedig ez pl pár száz forint.


tényleg nem kéne állatot vállalni annak, aki nem tudja baj esetén elvinni az orvoshoz, vagy az állatnak nem tudja biztosítani a megfelelő táplálékot. pl nem lehet egy macskát csak tejen tartani amikor húsevő, ragadozó állatról beszélünk. szóval aki havonta jut húshoz ő maga is, annak lehet nem kéne erőltetni pl a macskát.


és az is fontos, hogy ezek az állatok 10-20 évig élnek, szóval így kell tervezni..

2015. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Szerintem is sok az ilyen, de itt kérdéseket lehet feltenni, ez pedig nem az. :D Írj nekik egy privát üzenetet amitől majd "megjön az eszük".

2015. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

véletlenül elküldtem.

szóval mindkét oldalon állást foglalok, megértem azt aki nem akar tízezreket otthagyni az orvosnál.szóval ezen is kéne változtatni, támogatni az ivartalanítást és az alap kezeléseket, mint az embernél a tb.


de a gazdák részéről is kéne felelősség, ha neki fájna a lába vagy lenne rajta seb elmenne az orvoshoz. az állat meg szenvedjen..

2015. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

sok gyerek ír ide, aki vinné orvoshoz, de a szülei nem engedik, sajnálják rá a pénzt. az enyémek is ilyenek voltak. mióta van saját pénzem én állom ezeket, előtte évekig nem volt pl féregtelenítve mert feleslegesnek gondolták..

szóval ez is baj szerintem, hiába felőlségteljes a gyerek, ha a szülő nem adja hozzá a pénzt

2015. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy nagy baj van ezzel az oldallal: Mindenki okosabb a másiknál, és mindenkit hülyé(bb)nek néznek..

Ez a vizsgához kötés kifejezetten jó ötlet, ismerek egy nénit, aki egyszer mesélte, hogy "Itt voltak az unokák, és elvették a kiskutya elől a labdát, és eldobták, a szerencsétlen meg kergethette a labdát", máig nem jött rá, hogy ez a játék ._.

És aki itt kérdez rá arra, hogy mi baja lehet a kutyának, az szimplán ostoba. Nem kell rögtön rohanni az orvoshoz, ott a telefon, meg lehet kérdezni. Én speciel erre használom a gyorshívógombokat, ami még az okostelefonokon is van. ;)

2015. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Labradfor 231! 2 kérdést is megfogalmaztam illene elolvasnod a kiegészítést is mielőtt hülyeségeket böfögsz be.

Első válaszoló: Igen, igazad van tényleg drága az állatorvosok többsége viszont van olyan, ahol az alapvizsgálatért nem kell fizetni. Nekünk is ilyen dokink van ha úgy látja nem kell külön kezelés csak valamilyen gyógyszer,kenőcs esetleg felírja receptre és viszontlátásra nem kér semmit. Inkább több ilyen orvos kéne, aki nem pénzéhes. De ennek szerintem utána lehet járni, érdeklődni, mert én ismerek több ilyet is de hozzáteszem szegedi vagyok máshol nem tudom, hogy megy ez.Akinek nincs hirtelenjében ennyi pénze (pl. 40 ezer nekem sem lenne)az miért nem köt biztosítást az állatra? Szerintem így könnyebb azért. Nem mondom azt, hogy mindenféle szűrésre vigyék meg feleslegesen szórják a pénzt( bár ha lenne én is vinném,mert azért nem úgy felesleges az)de könyörgöm minek olyannak kutya, aki 5 nap éheztetés után sem képes felemelni a s*ggét és várja a csodát? Nem lehetne valahogy összefogni hatalmasba az állatszeretőknek, hogy szigorítsák a feltételeket? Tudom, hogy kicsit science fiction és vannak fontosabb(mások szerint fontosabb, szerintem csak annyi, hogy esetleg több embert érint)problémák de azért az ilyen nem állapot. :(

2015. jún. 22. 21:29
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nekem nagyszüleimmel volt hasonló történet. Ők állatkínzásnak vették, hogy a kutya engedelmeskedik parancsokra és megkérdezték felháborodottan, hogy én mit szólnék ha nekem parancsolgatna valaki így. Majdnem hanyatt vágtam magam ezen....
2015. jún. 22. 21:31
 8/12 A kérdező kommentje:
#4-es: A napokban is láttam itt ilyen kérdést, hogy nem engedik sétáltatni a kutyát,mert se chip sem a veszettség elleni nincs meg a kutyának. Az ilyenektől is fel megy az agyvizem de ott még legalább a gyerekben van értelem, aki próbálkozhat a szülei agyára menni ezzel hátha beadják a derekukat de, akinek nincs ilyen személy a környezetében a kutya meg csak szenved....
2015. jún. 22. 21:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Na most, én erre azt tudom mondani, hogy ha mindenki tudna mindent, akkor eleve nem kellene kérdezni. Az a gazdi, aki tudja mit csinál, nem tesz fel ilyen kérdést. Nekem is van fent kérdés de nem olyan jellegű, hogy "haldoklik a kutyám, vigyem orvoshoz, vagy nézze végig?". Az ilyen fórum velejárói az ilyen idióta kérdések. Egyébként nem beszélve arról, hogy azt is el tudom képzelni, hogy valaki "vicces" kedvében van, és kiír trollkodásból egy ilyen hülyeséget, aztán röhög rajta, hogy háborog a nép. Ha nagyon idegesít, akkor ne vedd figyelembe az ilyen kérdéseket. Sajnos soha nem fog "megjönni az eszük", mivel hülye van, volt, és lesz is. Sajnos nem lehet ellene mit tenni.

Vizsga az állattartáshoz?

Nem, nem lenne jó szerintem. Elméletben működne, vizont a gyakorlatban bukta lenne. Hogy miért? Vissza tudnátok nekem emlékezni, az általános iskolai tanulmányokból, fizikából, hogy hogyan számoljuk ki az áramerősséget? Ugye, hogy nem? (persze vannak kivételek, nem beszélve arról, aki ezzel foglalkozik, ez csak egy példa). Na ugyanez lenne a sorsa az ott tanultaknak is. 2 hónap múlva sokan azt is elfelejtenék, hogy ott voltak. Nem beszélve arról, hogy mindenkinek más módszerei vannak. Én nevelem egy módszerrel a kutyákat. Amíg ez beválik, nem fogok váltani, akármit okoskodnának egy ilyen és ehhez hasonló tanfolyamon az "okosok". Te váltanál módszert azonnal?

Aztán még meg sem említettem az anyagi részét. Csak ott, csak neked, a lehető legdrágább lenne, mert hát kötelező, és úgy sincs más választásod. Jobb lenne? Szerintem nem. Csak plusz tortúra, és nem oldunk meg vele semmit. Ez az én véleményem. De lehet, hogy nem így lenne.

2015. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem is arról volt szó, hogy nem lehet kérdezni semmit, mert mindent tudni kell, hanem az ilyen szélsőséges esetekről bár szerintem ez eléggé világosnak kellett, hogy legyen eddig is. Az elméleti és gyakorlati síkon történő megvalósításról igazad lehet csak azért jó néha eljátszani a gondolattal, hogy több kutyának lehetne felelős gazdija.

Van azért egy másik véglet is, amit még nem értek. Miért van az, hogy mindenki tukmálja mindenkire a saját kis etetési rendjét? Én pl. barfozok de eszembe sem áll "megtéríteni" az embereket viszont egyre jobban azt veszem észre, hogy ez megy és leginkább a barfosokra jellemző ez az agresszív reklámozás és lenézés. A preyesektől meg minőségi táposoktól azért ilyet nem látok bár lehet az én figyelmem kerülte csak el.Jó persze a tesco kajásnak meglehet említeni, hogy vannak jobb lehetőségek is de egy alapból minőségi tápetetőt olyan felesleges. Szerintem ez az, ami egy elég tág határon belül mindenkinek joga van a döntéshez.

2015. jún. 22. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!