Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A biewer Yorki mini kutyámnak...

A biewer Yorki mini kutyámnak a hasa hangokat ad ki ez mitől lehet? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
A történet lényege 3,5 éves biewer mini yorkie kutyusom gyomra egyik napról a másikra nagyon rossz lett ezalatt értem véres volt a széklete illetve kocsonyás mélysárga színű és hányt de semmi nem jött azonnal rohantam vele az orvoshoz antibiotikum injekciót adott és kapott szájon át bélflórapasztát akkor láza nem volt haza engedtek minket azzal hogy 3 napig figyeljem ha nincs baj akkor nem kell vissza mennem ez történt múlthéten Csütörtökön. Aztán Hétfőn ugyanez a probléma volt természetesen akkor már nem a helyi állatorvoshoz rohantam vele hanem az állatorvosi egyetemre, belgyógyászatra, 39,1 volt a hőmérséklete, és fájlalta a pociját ezenkívül vettek vért aztán kapott synulox , catosal és cerenia injekciókat és mellé felírt az orvos promax pasztát,synulox tablettát és quamatelt, és diétát írt fel a doki aztán haza engedtek azzal hogy ma délután meg tudjuk a véreredményt és akkor többet fognak tudni de ma reggel a kiskutyám pocakja hangokat ad ki olyan mint mikor csikar a hasa az embernek, próbáltam etetni vizet adni tejet semmit nem fogad el egyszerűen már pánikolok! Hová forduljak, hogy segítséget kapjak egy orvostól aki meg is gyógyítja???

2015. jún. 23. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Tejet semmiképpen ne adj neki.

Ha vizet sem iszik, vissza kellene vinni őt infúzióra, hogy ne száradjon ki.

Amúgy ez milyen kutya? Mármint a "biewer mini yorkie"???

2015. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen rémes hang néha az én kutyám hasából is jön. Olyankor előző nap már kedvetlen, nem eszik, aztán jönnek ezek a korgásszerű hangok, de semmi igénye nincs enni. Én simizgetni, nagyon gyengéden masszírozgatni szoktam a pociját, amíg meg nem történik... kijön a démon, azaz elkezd fingorászni, de ilyen kénszagú rettenetet. Utána pár órával már elfogadja a kedvenc kajáját, ízesítetlen főtt csirkemellet, de mást akkor még nem. Aztán másnaptól megint normális. Ez pár havonta, évente mondjuk 3-4 alkalommal történik. De egyáltalán nem biztos, hogy a tiédnek ugyanez a baja.
2015. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

[link]



Én úgy érzem csak pénzlehúzás megy de nem segítenek rajtunk eddig 29000 ft-ban van a kis édesem de nem érdekel a pénz csak segítsenek rajta végre

2015. jún. 23. 16:02
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Első, van olyan fajta hogy Biewer terrier, amit a yorkiből lett kialakítva, talán a 80-as években, de külön fajta mostmár. Aztán persze elkezdik a yorkikkal keverni, magyarul "designer" keverékeket árulnak, naaaagyon ritka, nagyon különleges néven.


Kérdező... ha genetikai hibás a kutya, nem tudom, hogy mit lehet kezdeni vele, márpedig eléggé úgy hangzik, hogy szaporítós a kutyád (mini yorki NEM létezik, a biewer yorki pedig nem egy létező fajta, hanem keverék, ha egyáltalán tényleg ebből a két fajátból van, nem valami randomból), azoknál meg előfordul, főleg hogy a Biewerek állítólag hajlamosak gyomorproblémákra. Dálután van már, szóval nem értem, miért aggódsz most. Ha egyszer reggel szerinted rosszul volt, akkor miért most írogatsz ide, amikor max. pár órán belül kiderül. Ha olyan sürgős lenne, rohantál volna akkor.

2015. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, köszi az infot, közben én is utánanéztem, milyen kutyus lehet. :) Mondjuk azt látom, hogy mini változat ebből sincs természetesen.
2015. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Úgy rühelem és utálom az ilyen tudálékos embert kedves utolsó mint te!!!!!!!!!!!! Nekem próbálod benyögni hogy nem létezik mini yorkie??? Akkor üsd fel a google-t. egyébként meg ez új fajta tenyésztés na de mindegy te elmaradott vagy egy kicsit Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki oktass hanem hogy esetleg valakinek hasonló problémája volt-e. A másik próbálj meg 8 hónapos iker terhességgel futkorászni az utcán úgy hogy a bkv-t veszed igénybe egy beteg kutyussal és hiába mentem ma az orvos nincs szóval ne csesztess légy oly kedves ha nem tudod a hátterét
2015. jún. 23. 16:16
 7/18 A kérdező kommentje:
így várjon az ember segítséget ebben az országban ahol búval basz--tt emberek vannak és mindenben a hibát keresik.. Inkább megyek az amerikai oldalra ahol nem az a lényeg milyen a kutyád fajtája
2015. jún. 23. 16:20
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg genetikai probléma.Eddig szerencsések voltatok,de szaporított kutyánál bármi kijöhet.

Gondolod,az amcsik távdiagnózisban megoldják a problémádat X kilométer távolságból?

2015. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem iszik, akkor mindenképp orvos, infúzió. Hadd ne kelljen már elmagyaráznunk, hogy egy ilyen csöpp kutya milyen gyorsan kiszáradhat.
2015. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiába hisztizel, írtam, hogy vidd el infúzióra. Csak ezután merészeltem rákérdezni, milyen fajta kutya, mert képzeld nem ismertem.
2015. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!