Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen kutyám?

Figyelt kérdés
10 éves vagyok, a nővérem 17 lesz idén.Anyával lakunk paneles házban, d enem engedi a kutyát. A háznak van egy hatalmas folyosóerkélye és udvara, a nővérem barátnője ingyen odaadná a kutyát. Pénzt összehozzuk, csak kint kell laknia.

2015. jún. 25. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
10 évesen még elég fiatal vagy egy saját kutyához, nekem kitartó rábeszélés során is 14 évesen engedték csak meg. A másik dolog, hogy egy panelban a folyosón illetve udvaron csak akkor tarthatsz kutyát, ha ehhez a ház összes lakója írásban hozzájárul, mivel az közterületnek számít.
2015. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. A barátnő miért ad ingyen kutyát?

2. Panelben hogy lehet hogy "kint kell laknia"?

3. Ki állná a költségeit (orvos étel...stb)?

4. Ha ti nem sétáltatjátok, gondozzátok, ki fogja?

2015. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként az 1. válaszolónak azt mondanám 11 éves vagyok és 10 évesen kaptam kutyát.Kiválóan viselkedik, sok trükköt tud.

Tudasd anyukáddal, hogy tudod, hogy hogyan kell bánni egy kutyával.

2015. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Panelban kint nem lakhat a kutya! A ház udvara és folyosóerkélye nem a tiétek, hanem közös terület, itt nem szabad kutyát tartani.

Csak a saját lakásotokban lehetne, naponta legalább 3-szor le kellene vinni sétálni, reggel, délután és este, amiből a rövidebb séták 20-30 percesek, az egyik pedig hosszabb, másfél-2 órás.

Gondolom, anyukád ezt nem szeretné vállalni tizenvalahány éven keresztül, ezért nem engedi a kutyát.

A kutya eltartása is sokba kerül, főleg, ha beteg lesz.

2015. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

13 éves lány vagyok, és mióta eszemet tudom szeretnék egy kutyát. A szüleim sosem engedték, de mivel nemsokára valószínűleg elköltözünk kertes házba, szóba jöhet a kutya.

Az utóbbi időben rengeteget foglalkoztam ezzel, elhatároztam, hogy nekem BIZTOS lesz kutyim, amint elköltözünk. Kiveséztem az egész kutya témát, elolvastam könyveket, rengeteg szabadidőmet fordítottam a gyakorikérdések olvasgatására. Elméketben konkrétan teljesen megy a kutya tartás. És szerintem gyakorlatba is menne. Ha elköltözünk lehetne kutyám. De nem lesz. És nem a szüleim, hanem én döntöttem így.

Először is, egy kutya rengeteg pénz. Van rá nekünk bőven, ezzel egyáltalán nincs gond, de nem szeretnék ekkora dolgot kérni a szüleimtől. Nincs rá konkrétan semennyi pénzem, és úgy érzem nem lenne tisztességes, ha az egészet a szüleim állnák, akik eleve nem szeretnék, és nekik csak teher lenne a kutya.

A másik, hogy most jön az a korszak, amikor egyre többet kell tanulni, és egy csomószor csak későn tudok hazaérni a különórák miatt. Biztos vagyok benne, hogy lelkiismeret furdalásom lenne, ha nem tudnék a kutyámmal foglalkozni.

Aztán ott van a felnőttkor, az élet, a továbbtanulás. Valószínűleg amikor nagyobb leszek, kimegyek külföldre egy fél évre. Mi lesz akkor a kutyámmal? Lehet, hogy később vidéken fogok tanulni, kollégiumos leszek. Mi lesz a kutyával? Aztán ha barátom lesz és összeköltözök vele, nem hinném, hogy kertes házban fogunk élni, rengeteg hellyel és megfelelő körülményekkel egy kutyának. Akkor mi lesz vele? Nem fogok panelben tartani egy nagytestű kutyát (mert mindenképp azt szeretnék), nem bírnám ki lelkiismerettel.

És eleve ott van a nyár. Amikor a legtöbb idő lenne foglalkozni vele...lenne. Merthogy elutazunk. És hetekre hagyjam egy megőrzőben? Még nem maradhatok otthon egyedül, mikor elutaznak a szüleim. Addig a kutyávak mi lesz? Ott várakozik rám, más, számára idegen emberek között egy ketrecbe bezárva? Nem, ezt nem hagynám.

És még sorolhatnám a problémákat. Nagyon-nagyon szeretném, de nem vesztem el a fejem. Majd ha nagy leszek, lesz kertes házam, időm, saját pénzem, akkor jöhet az a rég várt kutyi :-)

2018. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#5-ös vagyok. A kérdésedre válaszolva: attól függ, hogy miért nem engedik.

Ha azért, mert úgy gondolják, kutya nem való panelbe, akkor mutassátok meg nekik, hogy vannak olyan fajták amik azért is lettek kitenyésztve, hogy a kisebb házban élők is tudjanak kutyát tartani.

Ha a szüleitek csak úgy nem szeretnének, arra az a legjobb megoldás ha meghatjátok őket. Keressetek megható fimeket, videókat, klipeket, amiknek az a lényegük, hogy milyen hűséges, odaadó ez az állat és a gazdája milyen boldog, és mutassátok meg nekik. Egy csomó cikk van az fennt interneten, hogy miért jó kutyát tartani, nézzetek utána.

Ha úgy érzik, hogy nem tudnátok gondoskodni róla, akkor meg kell mutatnotok, hogy márpedig tudtok. Járjatok el menhelyre sétáltatni, kutyás barátoknak segíteni, és olvassatok rengeteget a kutyatartásról. Vegyetek ki könyveket, és nézegessetek interneten is.

Ha nincs rá pénz, akkor sajnos nem sokat tudtok tenni, de nincs minden veszve. A testvéred már elég nagy ahoz, hogy kisebb munkákat vállaljon, te pedig hajts rá a házimunkákra, kérdezd meg, hogy hogyab tudnál pénzt keresni, szülinapra kérj pénzt, stb. Szerintem sokat számít, ha látják, hogy tényleg nagyon akarod és bármit megtennél érte. Ígérjétek meg, hogy ha megkapjátok a kutyit soha többé nem kértek semmit szülinapotokra, karácsonyra, stb.

Legyetek túlbuzgók, és mutassátok meg, hogy mit szeretnétek :-)

2018. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!