Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak ma este fura...

A kutyámnak ma este fura "rohama" volt. Mi lehetett? Olyan volt, mind aki berúgott, fekve kicsit remegett is, furán koordinálatlanul mozgott. Meggyet evett előtte, esetleg berúghatott?

Figyelt kérdés
Játszottunk, hozta vissza a labdáját, és egyszer csak rájött, amúgy jó kedvűnek tűnt, játszott volna tovább, meg a farák is riszálta, de nyilván nem engedtem, hogy rohangáljon ilyen állapotban. Kb. negyed óra alatt átment rajta. Tapasztatatok már hasonlót?
2015. jún. 25. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy epilepsziás roham volt. Sajnos kutyáknál és macskáknál is elég gyakori.
2015. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már 4 éves múlt, ilyenkor is előjöhet?
2015. jún. 25. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám most 9 éves, élete során már nála is előfordult hasonló, úgy emlékszem 2x. Szédült, hányt, bepisilt, remegett. Nála is kb 10 perc volt.

Beszéltem az állatorvossal, azt mondta ne ijedjek meg, valószínűleg epileptikus tünet, de az természetesen még nem jelent epilepsziát. De évek óta nem jelentkezett újra.

Ha újra jelentkezik, próbáld meg felvenni telefonnal videóra, hogy a doki lássa miről is van szó pontosan.

Ha megnyugtat, vidd el orvoshoz, vagy telefonon beszélj a dokival, de ennyiből nem tud ő sem sokat megállapítani...

2015. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dokit hívtuk, bár apa beszélt vele, nem tudom hogy írta le a dolgot, szerinte így a hallottak alapján valami toxikus tünet lehet, valami bogár, béka ilyenek. Bár nem láttam, hogy ilyet evett volna, kint voltunk vele az ezt megelőző néhány órában :/.
2015. jún. 25. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Az epilepszia a legtöbb esetben idősebb korban jelentkezik.

De most még tényleg ne aggódj, sok minden kiválthat ilyen "rohamot".

Nem hiszem, hogy a meggy okozta -hacsak nem valami nagyon cukros befőtt volt- de akkor ezt a gyümölcsöt kerüljétek inkább.

2015. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, frissen szedtük, azt ette.

Még amire gondolok, bár nem tudom, van gond a füléve, folyton be van gyulladva, hiába járunk kezelésre, folyton viszket neki, majd megőrül olykor, hogy nem-e a füle miatt volt, bár nem tudom, az lehet nem múlt volna el ilyen rövid idő alatt.

2015. jún. 25. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:
A fülével mi a baj? Hogy-hogy állandóan gyulladt?
2015. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, már 3 dokinál voltunk vele, adtak neki antibiotikumot, ilyen olyan gyógyszert, sprét, kenőcsöt, amit csak el lehet képzelni. Viszket neki állandóan, a dokik szerint gyulladt, felgyűlik benne valami, már kipucolták neki csomószor, akkor jobb 1-2 napig, majd megint visszaesik. Néha forró is szokott lenni, vakarja állandóan, a füvön, bokron, ahol éri, vagy jön, hogy mi masszírozzuk meg. Meg a bűzmirigyével is baj van, állítólag nem ehet csontot, meg csirkehúst, mert allergiás .. nem tudom, a dokik is csak találgatnak szerintem :/ .. és most még ez is. Amúgy meg aranyos, eleven kutyi lenne, szabadon van mindig.
2015. jún. 26. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!