Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon előremegy a kutyám...

Nagyon előremegy a kutyám séta közben. Hogy vegyem rá, hogy jobban figyeljen rám?

Figyelt kérdés

Elég nagy személyes terű kutyáról van szó, tehát eleve nem az a "gazda s**gében levő" típus. Folyton rá kell szólnom, hogy ne menjen annyira előre, mert sajnos a távolsággal fordított arányban csökken a behívhatósága. Akkor visszajön, bezsebeli a jutalomfalatot és megint előremegy.


Próbáltam elbújni előle. A tegnapi sétán pl. mikor kereszteződéshez értünk, és ő ment tovább egyenesen, én elsunnyogtam balra. Nem túlzok, percekbe telt, míg feltűnt neki, hogy valamit elveszített. Akkor sem pánikszerűen, inkább csodálkozva jött vissza hozzám (a szagom alapján simán megtalált). Azzal a lendülettel pedig már futott is tovább a baloldali úton, és hipp-hopp, már megint 300-400 méterre volt tőlem. Nem bírtam kivárni, hogy feltűnjön neki, hogy én nem megyek vele, inkább visszahívtam, de olyan messzire én se mindig bírok elüvölteni. És ha ilyenkor meglátna pl. egy őzet, biztos nem tudnám visszahívni.


Ha eszébe jut hátranézni, hogy feltűnjön neki, hogy jé, ez a hülye már megint lemaradt, akkor magától visszajön megnézni, hogy minden oké-e, de ritkán jut eszébe.


Mit lehetne tenni, hogy jobban figyeljen?


2015. jún. 28. 08:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam a gyakori irányváltással is, de az sem váltotta ki belőle a várt reakciót. Nem fél, hogy elveszít, mert a nyomomat simán megtalálja.
2015. jún. 28. 08:41
 2/11 A kérdező kommentje:

És még egy: ha ötpercnyi üvöltözés után végre visszajön - és ez az öt perc általában "Mindjárt, csak még ezt az egérlyukat ellenőrzöm..." jellegű időhúzással szokott eltelni, tehát pontosan tudja, hogy hívom - mindig meg szoktam jutalmazni. De egyre inkább úgy tűnik, kihasználja ezt. Minek jöjjön azonnal, ha időhúzás után is ugyanolyan jutalmat kap?

Valakinek tippje erre?

2015. jún. 28. 08:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg az előtt tiltsd azt hogy nagyon messzire menne mielott elmenne ..akkor pedig dicsérd ha kozelmarad.ha azt latod hogy nrmfigyel Fordulj meg es Menj az ellenkező irányba ,arra amerrol jöttetek.es ha utánad megy de rohan is tovabb ujra fordulj .milyen a kapcsolatotok egyebkent ?igy erzed tisztel téged?
2015. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint póráz nélkül megy el?!


Hat...én kutyasulis vagyok a kutyammal, pont tegnap mondott egy nagyon jo ötletet az oktató a behivasra


'10 méter hatalom' a neve

A lényege, hogy van egy 10 méteres póráz ( nem flexi, bár ennyire hosszú szerintem nincs is :D ) ami, a földön van, te 3x (maximum!!!) szólsz a kutyának, hogy jöjjön vissza, ha nem jon es téged is inkább csak szivat a kutya, elkezdesz lepkedni a pórázon SEMMIT nem mondasz közben, csak halkan vegiglepkedsz a pórázon, amikor odaertel a kutyahoz meg fogod a tarkoborenel es megkérdezed, hogy ez megis mi volt?! ( de hihetoen a kutya szamara, szóval nem csak egy szimpla ejj-ejj)

Utána elengeded a kutyát es azt mondod neki CUKIN (!!) , hogy nincs semmi baj, megsimogatod

Megint megpróbálod be hívni ( közben nem veszed le róla a pórázt) es ha megint 3x szólsz es em jon megint lepkedsz a pórázon

Egy idő utan a kutya érezni fogja, hogy feszül a póráz amikor közel érsz es rajon, jajj-jajj ebből baj lesz es ha odamegy akkor megdicsered :)


Es amikor mar a póráz végéről szólsz neki es odamegy akkor lehet 10 centit levagni a porazbol es a legvégén mar póráz nélkül is visszajön :)


Hajra, sok sikert :)


( ezt amúgy lehet póráz nélkül is, de ne rohanj a kutya utan, szóval ha szaglaszik es latja, hogy jössz es elrohan akkor ne fuss utána, de ha nem igazán érdekli, hogy kozeledsz akkor ugy is megcsinalhatod ezt mintha póráz lenne rajta)

2015. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ismerem a kutyámat, és nagyon nem tűri az "ugráltatást", megmakacsolja magát. Ha tízmásodpercenként visszahívnám, a parizer ellenére hamar megelégelné az értelmetlen parancsolgatást és faképnél hagyna. (Ugyanezt eljátszotta a kutyaiskolában is. A vizsgán. Égtem, mint a rongy.)

Kuvaszról van szó, arra tenyésztették, hogy önállóan hozzon döntéseket, és hát hoz is...


Ami a hosszú pórázt illeti: sokáig 20 méteres pórázon mertem csak kivinni, de kevésbé veszélyes környéken már el merem engedni, kezd benőni a feje lágya. Mikor pórázon volt, az esetek 95%-ában szépen visszajött, max. egy rántásra, de néha lement a függöny, úgy kellett felcsörlőznöm.

Pontosan tudja, mikor van rajta a póráz és mikor nincs. Próbáltam azt is, hogy húzta maga után a hosszú pórázt szabadon, de olyan gyors, hogy pillanatok alatt kívül kerül a hatókörömön, és onnantól bohózatba fullad az egész.


A legdühítőbb, hogy mikor a sokadik hívás után még mindig az egérlyukkal van elfoglalva, és megindulok feléje, hogy na most véged van, figyel a szeme sarkából, és mikor már csak pár méterre járok tőle, nem elugrik, hanem készségesen szalad hozzám és szabályosan igazodik. Most így hogy büntessem meg?!

2015. jún. 28. 09:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Es a kutyaiskolaban nemsegitenek megoldani ezt a gondot?ok látják a kutyát ,szakemberek.mit mondtak erre?
2015. jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kutyasuliban mintaszerűen viselkedett, mi voltunk a bezzeg-diákok, azt az egy esetet leszámítva. Akkor is egy olyan parancsot tagadott meg, amit 8 hetes kora óta ismer.

Mikor mondtam az oktatóknak, hogy éles helyzetben vannak vele gondok, mindenki annyival intézte el, hogy hát igen, a kuvaszok ilyenek... Elektromos nyakörvet ajánlottak végső megoldásként.

2015. jún. 28. 09:35
 8/11 anonim ***** válasza:

.mennyi idős most?

Ha van lehetoseg mas kutyasulit felkeresni..vagy házhoz járó kikepzot az jo lenne.a házhoz jaros azert lenne jobb mert sajat környezetében latna a kutyát es lehet tudna normalis tanácsot adni

2015. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2 éves.

A végső megoldás a kutyasuli lesz, de piszkálja az önérzetemet, hogy magamtól nem tudom megoldani.

2015. jún. 28. 10:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kicsit máshonnan közelíteném meg a kérdést. 3-ból 2 kutyámmal is volt ilyen gond, hasonló megoldásokat igényelt. A huskym is ilyen előremenős típus, persze 20 m-nél messzebbről már nem lehet macskáról letiltani... Vele egész egyszerűen bringával szoktam menni/ súlyt húzatni, tehát nem 'séta' hanem 'munka' van. A staffimmal hasonló megoldást találtam hatékonynak, nem sétálgatunk, én meg nézegetem az eget, hanem dolgozom vele, gyakorlunk, labdázunk, engedelmesezünk, így tudja, hogy megéri a közelemben lenni, mert sokkal izgibb vagyok, mint az, hogy mi van 30 m-re. Vele is elmúlt ez a dolog, pedig volt egy olyanja is, hogy vagy 10 percig tök nyugodtan szaglászott, mikor elbújtam előle. Önálló kissé a szentem:D Szóval szerintem izmozás, erősködés helyett az válik be, hogy lefoglalod az agyát.
2015. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!