Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy aussie?

Skót juhász vagy aussie?

Figyelt kérdés
Idegenekkel szemben a skót juhász vagy az aussie a távolságtartóbb? Illetve lehet -e őket így nevelni?

2015. jún. 28. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Az aussie távolságtartóbb. Lehet, de nem érdemes.

A skótok jobban "seggbemászóak", míg az aussie is imádja a gazdáját, ők inkább csak követik, nem igénylik annyira a dajkálást, simogatást.

2015. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Azt megtudnád még mondani, hogy melyik az egygazdásabb inkább?
2015. jún. 28. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az aussie.
2015. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva tapasztalom...Aussie-m is van, collie-m is. Az aussie örökké a fenekemben van, minden mozdulatom lesi, nincs olyan, hogy ne tartana szem előtt, a szó szoros értelmében levakarhatatlan - ezzel szemben a collie sokkal inkább elvan magának, jön-megy, néha rámnéz, megvagyok-e még aztán megy tovább. ,,Papíron" pedig az aussie a távolságtartóbb idegenekkel szemben, mégis épp a minap történt, hogy egy hozzánk dolgozni járó ismerőst mind a négy kutyám beengedte engedély nélkül, csak arra lettem figyelmes, hogy a collie ugat veszettül az ajtó előtt...Azt hittem, annyira kényelmes, hogy innen ugat a többi tanyasi kutyának, hiszen ha valami történés lenne, a másik három lenne az első, aki pattan és intézkedik. És láss csodát, a szóban forgó srác állt az ajónkban, a kertkapun simán beengedték mind, csak már mikor idáig eljött, itt támadta" csitíthatatlanul a skót...A többiek meg szimplán körülállták...Úgyhogy négyük közül még a collie vizsgázott a legjobbra. Minden fajtának vannak általános jellemzői, de az egyeden nagyon sok múlik.
2015. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem számít mag a kutya karaktere, egyénisége, hanem hogy általában így van, a papírforma szerint. :)
2015. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat :)
2015. jún. 29. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!