Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1: Rottwiler, Dobermann...

1: Rottwiler, Dobermann tulajdonosok! Mennyire előítéletesek veletek, kutyáitokkal az emberek az utcán és/vagy más kutyás gazdák? (2. Kérdés lent)

Figyelt kérdés

2: A Rottweiler farkát miért szokás csonkítani, van valami haszna a látványon kívűl?


(Az 1. Kérdést úgy értem, hogy nem a félti a kutyáját a sok tudatlan a ti kutyá(i)toktól? Nem e szólnak be, hogy a Roti, Dobi egy vadállat?)


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. jún. 28. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De igen. Vigyem onnan azt a rohadt dögöt (dobi), mert felrúgja, feljelent, stb.

Amúgy pont ugyanez volt/van a bullmasztiffal és a cane corsóval is. Az amstaff meg ugye szintén... :)

2015. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Nekem dobim volt. Sokan féltek tőle :) Pedig teljesen normálisan szocializált, engedelmes kutya volt. Idegen kutyákkal felnőtt korában természetesen nem engedtem már össze.
2015. jún. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rotitól sokan rettegnek, gyakran átmennek az út túloldalára, kutyáikat ,ha szabadon vannak begyűjtik ,és erre figyelmeztetik társaikat is stb Gyereknek mondják a szülők,hogy ez csúnya kutya és harap ,ne menj oda .


Kicsit olyan leprás érzés, de ha vidáman fogod fel akkor vicces is egyben.


A farkát talán azért vágták mert volt idő amikor kiskocsikat húzattak velük és ne akadjon be.

2015. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
soha nem ért atrocitás a kutyáim miatt (dobermannok). csak olyanokkal találkoztam még akik dicsérték őket!:) ugyhogy nekem nincs rossz tapasztalatom.
2015. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy töpszli terrier keverékem van, de anyám a legjobb példa az előítéletes emberekre...


Egyszer egy körúton odarohant hozzánk egy póráz nélküli rottweiler a padon ücsörgő gazdi lába mellől. Anyám már belevisított a fülembe, hogy jáj, nem tetszik ez a kutya, ide ne jöjjön én meg mondom anya nyugodj már meg ez csak egy kutya :D És odajött a roti és összeszagoltak és ennyi.


Amstaffal a parkban ugyanez.


Úgyhogy ja, nagyon előítéletesek az emberek.

Én csak azért félek kicsit, ha ilyen kutyával találkozunk, hogy nehogy az enyém elkezdjen pattogni (Napóleon komplexus...) és beszóljon a másik gazdi :D

2015. jún. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nagyon is előítéletesek :( sok szülő a gyerekeiket is arra nevelik hogy ezektől a kutyáktól félni kell, mert veszélyesek. :(


egyik dobis ismerősöm, egyszer mikor sétáltatta a kutyáját jött vele szembe egy yorkit sétáltató fiatal lány. amint a lány meglátta a dobit egyből vette fel a kutyát a kezébe (merthogy szemben jön egy vadállat). Az ismerősöm gyorsan kapcsolt és hirtelen felkapta ő is a dobit... :D volt nagy meglepődés a csajszi részéről :))))))

2015. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
De kár, hogy nem láttam. Csúcs lehetett. :)
2015. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Hát azért az ilyen félelmeknek van némi alapja. Ha egy ilyen kutyát rosszul nevelnek, akkor sokkal veszélyesebb mint más kutyák. Rám kutyasétáltatás alatt sok kertből kiszabult kutya támadt már, de egyedül a rottweiler volt aki aki konkrétan ki akarta végezni a kutyám. Semmifelé korlát nem volt benne, csak jött és majdnem megölte. Pedig nagyobb kutyák is támadtak mr ránk.

Szóval nekem nincs bajom a rottweilerrel, de jobban meggondolom, hogy a közelébe engedjem-e a kutyám mint más fajtákhoz.

A másik oldalról meg például a dobermann az egyik kedvenc fajtám és a t*köm tele van vele, hogy az emberek nem tisztelik a személyes teremet, meg vannak róla győződve hogy a saját szórakoztatásuk miatt létezik a kutyám, és nagyon várom már, hogy mikor lehet egy olyan fajtám akit kikerülnek, békén hagynak, és nem jut eszükbe p*fátlan módon kérdezés nélkül megsimogatni meg a gyerekük ráuszítani.

2015. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!