Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hoztam kutyát. Egy...

Menhelyről hoztam kutyát. Egy napja van nálam. A kajáját csak a kezemből eszi meg, a táljából nem. Ez miért van? Adjam neki kézből, vagy hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fogj egy tiszta tálat, amit a kutyának szánsz. hívd az állatot, majd szagoltasd meg vele az edényt. Törölgesd ki a szeme láttára a kezeddel az edényt, majd szagoltasd meg újra az ebbel. Tegyél bele egy kevés ételt, és szólj rá, hogy egyél! Nem biztos a siker, de hátha, egy próbát megér!
2015. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Behódoló magatartást tanúsít. Biztosan megeszi a táljából is, ha ott vagy mellette és biztatás közben enyhén paskolgatod a marját.
2015. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem fél. 1 napja van csak ott, szerintem nem mer a tálból enni, azt hiszi az a tiéd és nem szabad. Nem mutatja, hogy félne tőled?
2015. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Odaadod a kaját talán. 10 percig magára hagyod. Ha 10 percen belül nem eszi meg, elveszed előle és holnap megkapja. Kézből ne adj neki. Pár nap és enni fog. Kutya még nem halt éhen teli tál előtt.
2015. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

először is grat, hogy menhelyről hoztál:)

szerintem se hagyd, hogy folytassa ezt a "szokását"

ráadásul nem is meegoldható mindig, pl vizet van konzervet nem tudsz kézből adni neki.

majd megszokja, hagyd előtte a tálkáját és bíztasd, hogy egyen nyugodtan

2015. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Helytelen viselkedés, az biztos. :)


Ha máshogy nem megy, akkor alkalmanként vidd a kezed egyre közelebb a tányérhoz, később már csak legyen bent a kezed a tányérban, aztán elég lesz az is, ha csak fogod pl. a tányért. De ezt már csak a végén próbáld ki, lehet, hogy az is elég, ha ott hagyod a kutyát a kajávál és majd felbátorodik. Így a legelején nem venném el tőle 10 perc múlva a kaját, ami egyébként egy egyszerű kutyánál teljesen normális.

2015. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Vacsorakor már úgy csináltam, hogy először még mutogattam neki, hogy ott az étele, (az "egyél!" megvolt), de nem adtam kézből, aztán mikor ott maradtam mellette, elkezdett eszegetni.

Valamelyikőtök kérdezte, hogy nem mutat-e félelmet. Nos nekem nem úgy tűnik. Nagyon bújós, de minden családtagommal kedves, nagyon érdeklődő és ő inkább attól retteg, hogy magára marad. Például ha többen vagyunk itthon, folyamatosan ingázik, és mindenkit sorra ellenőriz, de mikor nekem kellett elmennem, nagyon ideges volt.

2015. jún. 28. 21:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó hír! Légy vele határozott, de türelmes, nem tudjuk, miken ment keresztül, mire a menhelyre került!
2015. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy az egyetlen fura dolog, hogy nem ugat.A macskákat morogva üldözi, a többi kutya után meg inkább érdeklődik, és ha agresszivitásról van szó, csak morog. (ínye, pulzusa,hőmérséklete rendben, aktív, eszik is bár keveset) Ez utóbbit megértem, mert rendeltem neki brit premium tápot, de nem érkezett még meg és addig csak pedigree-t tudtam szerezni, amiről olvastam hogy nem túl jó. De adtam neki húst, és azt azért benyomta.
2015. jún. 28. 22:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy az ugatás hiánya lehet a félelem...de hát ugrándozik, már labda után is szaladt, és vissza is hozta, a másik ok pedig, hogy nem szokta meg a helyet, és még nem alakult ki a bizalom. Ugye csak erről lehet szó? A menhelyen azt mondták egészséges....bocsi, hogy ilyen sokat beszélek
2015. jún. 28. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!