Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy 2 hónapos kölyök husky...

Ha egy 2 hónapos kölyök husky felnőtt macskákkal él együtt és velük nő fel mekkora az esély arra h megöli a macskákat?

Figyelt kérdés
A cicák nem bántják csak morognak mert félnek tőle. De azt hallottam ha nagyobb lesz elpusztítja a nála kissebb állatokat. Rendszeres testmozgás és a szellemi fárasztás is megvan. Ma már 3.-jára alszik annyira kifáradt. Egy hónap múlva az ivartalanításra is sor kerül. Kan kutya. A macskák is ivartalanítottak.
2015. jún. 28. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még sosem hallottam róla, hogy bármiféle kutya bántott volna olyan állatot, amivel együtt nőtt fel. Ha más macskákat esetleg bánt is majd, a tieteket tutira nem fogja.
2015. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első, én hallottam, nem is egyet. Nevelés kérdése a dolog. Ha csak nő, mint a dudva, akkor simán bánthatja. Ha gondosan nevelitek, akkor még tudja tanulni, hogy a saját macska tabu.
2015. jún. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendszeresen tanítom és egyenlőre egy-két morgás a cicák részéről és tőle némi ugatásnál több nem történt. Annyi remény már azért van h egy hét alatt végre odáig eljutottunk h összenyomják az orrocskáikat és nem morognak. De ha megpróbál a cicákkal játszani azért felveszik a "harci pózt" (felborzolt bunda, nagy szemek, lelapított fülek) de egyenlőre nagyobb probléma még nem történt. Már elő van jegyezve egy kutyaiskolába is szóval remélem egy összeszedett, békés szocializálódott kutyát tudok belőle nevelni.:) A határozottság megvan viszont úgy döntöttem h nem csapok oda neki. Inkább kap egy nagyobb leszidást de bántani nem fogom. Okos kutya. Hamar meg fogja érteni a dolgokat csak borzaszóan makacs és akaratos. Ja és még mielőtt jönne a sok okos elmondom h törzskönyvezett. Nem támogatom a szaporítókat.
2015. jún. 28. 20:58
 4/6 Manka68 ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem biztos, hogy össze tudod velük szoktatni. Más lenne, ha a macska is kölyök lenne, akkor nagyobb az esély hogy összenőnek, bár később a méretbeli különbségek is okozhatnak gondot. Lehet hogy csak játékból megpofozza a macskát, de gy 50kg körüli kutya már ezzel is meg tudja ölni a pár kilós macsekot. Ráadásul előbb lesz túlméretes mint komoly, és egy kajla kutya bármiben kárt tud tenni, ami jóval kisebb nála. Ha a macska még fél is tőle (jogosan) akkor előbb-utóbb összebalhéznak. Annyit megpróbálhatsz, hogy öledbe veszed a macskát, valaki más a kutyát fogja és közelítitek őket egymáshoz. Ha el tudod érni, hogy a macsek eltűrje a kiskutya nyalogatását morgás és szőrborzolás nélkül, és a kutyát le tudod tiltani a durvulásról, talán van esély.

Volt egy labink, ő a saját macskánkat nem bántotta, amíg az nyugodtan üldögélt. Amint futni kezdett, préda volt...

2015. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

még szerencse, hogy egy husky nem nő meg 50 kilóra. Mert egy kan is kifejlett korára max. 30 kilo.


Tehát megint olyanok válaszolnak, akiknek halvány lila fingjuk sincs az adott fajta jegyeiről. Így adsz neki te is tippet, hogy egy ennyire alapvető dolgot nem tudsz a huskykról.


Sokan meg már nyomják is a zold kezet, azt meg is van a 80-90+%. Ennyire hiteles gyk.



Mellesleg a kérdésre válaszolva. Megolni nem fogja. Az meg már nevelés kérdése, hogy mennyire lesznek spanok majd ha felnő.

2015. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
10 hetesen hoztam haza a kan huskymat. Itthon van még egy csivava, meg 5 macska. A lány csivava a falkavezér, mert hogy ő már 5 éve volt itt akkor, és megvédte a cicákat. Ma már 1 éves a huskym, de nem bántja a macskákat. Néha megkergeti őket, de csak játszva. Ha a macska megáll, ő is megáll, és csak bökdösi az orrával. Az idegen macskákat viszont utálja. Kiüldözi őket az udvarról, és ameddig látja, addig ugatja :D szerintem ne aggódj a macskák miatt, össze fognak barátkozni :)
2015. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!