Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan javíthatnám a kapcsolat...

Hogyan javíthatnám a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Augusztusban hoztam el egy akkor 10 hónap körüli terrier-keveréket menhelyről.

Nem igazán érzem hogy tipikus gazda-kutya kapcsolat lenne köztünk. Nem vagyok falkavezér, behívhatatlan sok esetben.

A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy nem keveset játszunk, csak eü. séták vannak szinte.

Hogyan javíthatnék a kapcsolatunkon, hogy nagyon szeressen, imádjon, és engedelmes is legyen?


2015. jún. 28. 20:46
 1/6 A kérdező kommentje:
*nem sokat
2015. jún. 28. 20:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Nami tek el kutyasliba, kezd el tanítgatni sokat fog segíteni
2015. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Tanísd, legyél vele szigorú, de szeretgesd, simogasd, ha jót tesz kutyafalat/simi, ha rosszat kicsi büntetés. Játssz vele, és vidd sétálni is, ha fiú gyakrabban, ha lány akkor nem muszály olyan sokszor. ;D

Sok sikert! :)

2015. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Foglalkozz vele többet.


Döntsd el, mit vársz tőle, mik a szabályaid és mindig ahhoz tartsd magad. Pl. ha nem jön a behívásra, akkor nem legyintesz, hanem mész és megfogod és viszed. Ha nem akarod, hogy állandóan ugasson, akkor követeld meg, hogy elhallgasson és lenyugodjon, és csak akkor foglalkozz vele. Ha valamit eldöntesz, az legyen is mindig úgy. ha rosszalkodik, leállítod, kizökkented, amikor meg jól csinál valamit, megdicséred.


Én se sokat játszok a kutyámmal, bevallom, viszont sokat viszem kutyatársaságba.


Ami még fontos, hogy motiváld a kutyát és magadat is. Gondold bele magad a kutya helyébe és aszerint foglalkozz vele. Este vidd el egy hosszabb sétára, elvégre egy kutyának az egész napos unatkozás után ez a felfrissülés, ekkor érik ingerek, felfedezhet, mozoghat.


És ne falkavezér akarj lenni, hanem egy jó gazda, aki fegyelmezi és jutalmazza, akire lehet számítani, aki intézkedik, aki biztonságot nyújt. És legyél mindig higgadt, ez nagyon fontos.


Nekem is örökbe fogadott terrier keverékem van, hasonló korú. Nagyon energikus kutya. A sok séta, kutyázás és a feladatozás (ő kajával, simogatással nagyon jól motiválható) rengeteget erősített a kapcsolatunkon,nagyon lelkesen "dolgozik", élvezi, imádja, ha dicsérem. Pedig egy nagyon makacs, hisztis kutya, de így, hogy betartatom a szabályokat, százszor fegyelmezettebb.


Sokat segít ha nem úgy tekintesz rá , hogy "lemegyek vele, mert muszáj", hanem úgy, hogy "lemegyek egy nagyot sétálni, mert EZ JÁR A KUTYÁNAK, ő ettől boldog és közben én is sétálok egy jót és kiszellőztetem a fejem". A kutya nem nyűg, hanem ösztönző erő, hogy többet mozogj, hogy változtass a felfogásodon, a viselkedéseden. Én régen nagyon hirtelen haragú voltam, de hála a pofátlan, hisztis kutyámnak megtanultam mindent higgadtan kezelni :)

2015. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is állj hozzá pozitívabban!

A kutyák érzik a negatív kisugárzást és bizony olyan embernek még a közelében sem szeretnek lenni,nemhogy hallgatni rá.

Csinálj közös programokat,nyiss felé,játsz vele és tudasd vele hogy te vagy a főnök olyan apróságokkal mint te mész ki elsőnek az ajtón vagy csak akkor ehet ha te megengeded neki,illetve ne oszd meg vele azt amit eszel.Ezek apró de a kutya számára fontos jelek.

Menjetek sokat sétálni.

De olvasd el vagy néz a Csodálatos kutyadokit,ő biztosan tud segíteni. ;)

2015. jún. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2015. jún. 30. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!