Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet törzs könyveztetni egy...

Lehet törzs könyveztetni egy 8 hónapos kiskutyát?

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Törzskönyveztetni egy egész almot szokás, és 8 hetes korban, mikor új gazdihoz kerül (esetleg később), akkor odaadja a tenyésztő a tk-t.
2015. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 macdln ***** válasza:
0%
Nekem még nem volt törzskönyvezett kutyám, de hamarosan lesz nekünk is. Máshol is kértem tanácsot, azt mondták, hogy akár még több éves állatokat is lehet törzskönyveztetni.
2015. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 macdln ***** válasza:

Már ha megvannak a megfelelő iratok.

De ezt nem én mondom, én is úgy kérdeztem, de szerintem nem igaz.

2015. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, féléves korig lehet kiváltani a törzskönyvet, és csak a tenyésztője válthatja ki.
2015. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet persze, csak kellenek a papírok
2015. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Ha mindkét szülő rendelkezik származási lappal, akkor a kiskutya 1 éves koráig megkaphatja a származási lapot. Ha a szülők tenyészszemléje is meg van, akkor nem lesz un. "felülbélyegzett" a törzskönyv. ( a szülő nem rendelkezik az előírt minősítéssel feliratú pecsét) A kiskutya további pályafutásában ez semmi gondot nem jelent, ha szép és egészséges, akár Világgyőztes is lehet..:-) ) Jó lenne, ha olyanok válaszolnának, akiknek van valami fogalmuk az ebtenyésztésről..
2015. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint tévedtem a fél évvel :) Nem voltam benne biztos, azért írtam úgy, hogy "úgy tudom...".
2015. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi Etsz-ünknél csak 4 hónapos korig lehet tk lekérni!
2015. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Jó lenne, ha olyanok válaszolnának, akiknek van valami fogalmuk az ebtenyésztésről.."


Ez azt hiszem rád is vonatkozik. Ahogy az első válaszoló írta, egyenként nem lehet törzskönyveztetni a kölyköket, csak az egész almot egyben. Aki kimaradt, az örökre kimaradt, nincs olyan, hogy "jaj Fifikéről elfeledkeztem, törzskönyveztessük még őt is utólag"! És csak a tenyésztő tud törzskönyveztetni, az új gazdi már nem. Ennél részletesebb szabályozást a konkrét fajta tenyésztési szabályzatában lehet találni.

2015. jún. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már általános szabályzat erre. A fajta ETSZ-e pontosan meghatározza, mik a törzskönyvezés feltételei.
2015. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!