Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kiskutyám...

Mit tegyek, ha a kiskutyám minden áron be akar menni oda, ahová nem lehet neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A lényeg: ahonnan elhoztuk, szőnyegre pisilt/kakilt. Most már pelusra csinálja, de egyszer - kétszer máshova megy. Egyik szobába nagy szőnyegek vannak, oda nem engedjük be, az ajtóba tettünk dobozokat. Azokra ráteszi két mancsát, vagy át is ugrik rajtuk. Most is, ott nyüszít az ajtóba.

Mit tegyek, hogy abbahagyja ezt?



2015. jún. 29. 09:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és már kétszer beengedtem arra a részre, ahol nincs szőnyeg, de ott voltam vele, és kb. 2 percre engedtem.
2015. jún. 29. 09:29
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Le kellene szoktatni róla, hogy a lakásban intézze a dolgát. Azaz, a pelust kidobni, elfelejteni, és kb. 2 óránként levinni. Addig pedig , amíg nem lesz szobatiszta, vagy szedjétek fel a szőnyegeket, vagy úgy kerítsétek és a szőnyeges helyet (ajtót becsukni?), hogy ne tudjon bemenni.

A pelenkával az a baj, hogy pont arra neveled vele, hogy szabad a lakásban vécézni. A kutya nem tesz különbséget a szőnyeg és pelenka között.

2015. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálta (szintén szőnyeges szoba) és sosem engedtem neki, de egyszer véletlen beszökött és az volt az első hogy lepisilte a szőnyeget :/ Én valami barikádon gondolkoztam (mint pl kisbabáknál, csak itt kisebb is elég) amit mi át tudunk lépni de ő nem...
2015. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A pelusra azért van szoktatva, mivel még nem vihetem le. Holnap kapja meg az oltást, onnantól számítva 10 nap, és levihetem. (állatorvos mondta, nem a netről szedtem.)
2015. jún. 29. 09:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Kutyaajtó!


Nem olyan drága, a kutya nem tud átmenni egyik szobából a másikba, lehet nyitva a normál ajtó, te bármikor könnyen át tudsz menni. ;)

2015. jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

De akkor úgy kérdezem: mit tegyek, hogy ne akarjon átmenni?

2015. jún. 29. 09:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Amíg tiltva van neki, úgyis át akar menni...ez még embereknél is így van.
2015. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A leírtak szerint nagyon kicsi még a kutyád. Gondolom, mielőtt magadhoz vetted, csak utána olvastál, kérdezősködtél, stb, hogyan is nevelődik egy apró kölyök? Mint oly sok másban, ebben az esetben is kitartóan megtiltod, megakadályozod, hogy oda menjen, ahova nem akarod. Viszont ez nem úgy fog működni, hogy ma megmutatod neki, ide nem mehetsz és holnaptól nem megy oda.
2015. jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan leviheted pisilni és kakilni két óránként, attól nem lesz baja! Hosszú sétákra és kutyák közé nem szabad vinni három hónapos koráig!
2015. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Eléggé kicsi, 9 hetes.
2015. jún. 29. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!