Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mi a helyes megoldás?...

Ilyenkor mi a helyes megoldás? Bűntudatom van, de hát mi mást csinálhattam volna?

Figyelt kérdés
Barátomék kutyája elég szökős meg nem hallgat senkire, de nem csoda senki nem foglalkozik vele meg láncon van egész nap és múltkor mikor náluk voltam megszökött, mert kikapcsolódott valahogy a lánca. Ketten utána mentünk, de egy másik kisebb testű kutya is kint volt (akivel amúgy máskor is szoktunk találkozni és barátságos), aztán a barátomék kutyája megtámadta, mert ugye az is kan. Tiszta vér volt már mindkettő, meg a kisebb kutyát simán kitudta volna nyírni a nagy, szétszedni meg ugye nem lehet őket, mert simán megharapna engem is, ezért bottal ütöttem a nagyot, mert az nem hagyta abba, amikor néhány másodpercre megálltak akkor is a kicsi csak feküdt alatta ez kezdte el újból harapni. Na mindegy megoldódott, a kicsi hazafutott a nagy meg nem tudott utána menni. de a barátom meg úgy mondta el otthon a storit, hogy "nagy állatvédő most meg úgy ütötte a kutyát...". Tényleg ütöttem, ahogy csak tudtam, meg úgy elborult az agyam, hogy talán még meg is öltem volna azt a nagy dögöt, ha tudtam volna, de hát inkább álltam volna és nézzem, ahogy meg öli a másikat??
2015. jún. 29. 23:30
 1/5 icu75 ***** válasza:
100%

Érthető hogy bűntudatod van,de nem te vagy a hibás.Azt kellett volna válaszolnod a barátod idióta szövegére hogy: -tényleg nem a kutyát kellett volna ütnöm hanem téged. Mégpedig azért mert 1:nincs rendes kerítés 2.kutyát láncon nem tartunk(csináljon kennelt) 3minek neki kutya ha nem foglalkozik vele.(azt hogy házőrzésre ne fogadd el mert lánchoz kötve nem tud csak akar)

Te csak azt tetted amit tehettél,legalább nem csak álltál és nézted.

2015. jún. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy f...fej barátod van!

Én láttam egyszer egy lányt a szobám ablakából, aki kutyát sètáltatott, és rájuk támadt egy másik kutya, a lány a kèt kutya közè próbáld állni, annyira védte a vizsláját, de hiába.Közben előkerült a másik kutya gazdája, lecibálta a kutyáját a másikról, őt összemarta a saját kutyája, és csak elszökött tőle.. utánaszaladt a kutya a másik kutyának és a csajnak, mindez pillanatok alatt történt, a családom többi tagja kint volt a kertbe, ők sem nagyon fogták fel mi van. Bennem valami elindult, és mint a hülye, szaladtam zokniban az ásóért, ki is akartam menni először az utcára, aztán rájöttem hogy jobb ha csak kiadom az ásót a csajnak, csak közben már más ház előtt jártak.És IGEN , az volt a gondolatom hogy bele kell vágni a támadó kutya nyakába, hogy elpusztuljon.. borzalmas volt végignézni az egészet, látni a lány arcát ahogy védi a pórázon levő kutyáját a saját testével, aztán már csak a visítást, és a kutyák morgását hallani messziről. Órákig sírtam , remegtem ezután.

Egyébként imádom a kutyákat, de itt elszállt az agyam. Azóta hugomnak sem engedtem hogy sétáltassa a kutyánkat.

20/L

2015. jún. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!:) Irni akartam egy kisregényt de a lényege az lett volna mint az elöttem szólónak:)
2015. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Vagy is az első hozzászólóval egyetértek/3.voltam.

Másokdik hozzászóló: uu ez nagyon durva...én is úgy bírom amikor szabadon engedik a kutyákat szájkosár nélkül...mert lehet aranyos egy kutya de akkor is ilyen téren kiszámíthatatlanok..Én is múltkor sétáltattam a kutyim pórázon és hát odajött egy kutya akivelmár találkoztunk de akkor sem jöttek ki.. a gazdija meg tuti látta hogy jövünk . A kutyák egymásnak mentek én meg nem tudtam félreugrani hirtelen és a sajátom megharapott ugye bár nem direkt..ekkor érkezett meg a másik gazdi akire szerencsére hallgat a kutyája. Úgyhogy mi még meg is úsztuk..mondhatni. Bocsi a helyesírási hibákért telefonnal rossz irni..:D

2015. jún. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NoHead Dog ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod. Inkább a barátodnak kéne szégyellnie magát, amiért így tartja a kutyáját. :/

Én is jártam hasonlóképpen, nekem 2 staffordom van. A szukámat egy nagy, border collie-szerű korcs (bocsánat, de arra a kutyára lehet ezt a szót használni, elmebeteg) kapta el, mert elment mellette.... Ismerték egymást, játszottak párszor. A keverék fogta, ok nélkül elkapta a kutyám fülét, és istenesen megtépte. Ömlött a vér, én rohantam oda, és a labdahajítóval vertem a korcs fejét, de mint a cséphadaró. Észre se vette... A kutyám egy szót se szólt, visszatámadni sem tudott, a fülénél fogva rángatta a másik kutya. Elkaptam a pillanatot, és a két hüvelykujjammal benyomtam a keverék szemeit. Nagy visítás, morgás (épphogy nem kapta be a kezemet), és elengedte az enyémet. A korcs gazdája se puszi, se pá, lelépett, mintha nem történt volna semmi. A másik kutyának csak bevérzett a szeme, az enyémnek lett egy lyuk a fülén. Rengeteg vér volt mindenhol, a másik gazda ránk se nézett... Azóta, ha találkozunk, a keverék ránkront, mint egy vadállat, borzolva, kaffogva.

Sosem volt emiatt bűntudatom, hogy majdnem kinyomtam a szememit. Inkább sajnálom, hogy nem téptem le a fejét...

2015. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!