Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány évig élnek a kutyák?

Hány évig élnek a kutyák?

Figyelt kérdés
Nekem van egy kiskutyám. Nagyon szeretem őt, és tudni szeretném, hogy mennyi időm van vele. Válaszokat köszönök!

2015. jún. 30. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Az egészen nagy testű kutyák rövidebb ideig élnek, némelyik csak 7-8 évig. A kisebbek általában tovább, akár 16-17 évet is megérhetnek. Az átlag olyan 12 év körül van.
2015. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nincs komolyabb egészségügyi problémájuk, a kutyák átlagban 11-13 évig élnek. A kistestű kutyák valamivel többet, a nagytestűek (például masztiffok) kevesebbet.


Az élettartam persze attól is függ, hogyan tartod a kutyust. Egészséges táplálás, megfelelő nevelés és törődés, ivartalanítás...

2015. jún. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fajtátol függ!🐶 Mien fajta?
2015. jún. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

A nagy testűek általában tényleg olyan 7-9 évet élnek, míg a kicsik akár 10-13 évet is.

2015. jún. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7-15
2015. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kivételek mindig vannak, én ismertem egy újfundlandit, ő 13 évig élt.
2015. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ!! Nem lehet meg mondani.Függ a fajtától mint írták. Nagyobb testűek 7-10 év, a kisebbek 15-17 is lehet.


Nekem egy Bichon Frise kutyusom van és 13,5 éves :)


Volt egy Havanese-ünk őt 7 évesen el kellett altatni daganat miatt.


Szóval ha van vmi betegsége az is rövidítheti az élet hosszát.


Unokatesómék Berni pásztora 7 évet élt,beteg volt. Másik ismerősöm Bernije meg 13 évet. Szóval kiszámíthatatlan.

2015. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már nem kell félnem, hogy véletlen meghal hamar! Még csak 1 éves, és Palotapincsi. És ő egészségesen él, mert mindennap elviszem sétálni, meg imádja a húsokat megenni. Van egy kiscicánk is, Pisze ő 8 hetes. Piszével is sokat játszik
2015. júl. 1. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!