Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakori betegségek...

Milyen gyakori betegségek alakulhatnak ki egy mopsz kutyusnál?

Figyelt kérdés
Mopszot szeretnék, most lesz családi házunk. Azonban sok helyen olvastam, elég kényes kiskutyák. Mopsz gazdik, tudtok nekem tanácsot adni?

2015. jún. 30. 08:33
 1/3 gyevickie ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok mopsz gazdi, ezeket tudom, hogy érintheti őket:

-nehézlégzés, horkolás

-táplálékallergiák

-szemsérülések, gyulladások a kicsit kiálló, "gülüszeme" miatt

-az arcán a redőket rendszeresen tisztítani kell, különben gombásodás, bőrgyulladás keletkezhet


Divatos fajta, nagyon észnél kell lenni, hogy egy igazán jó és hozzáértő tenyésztőtől vegye az ember, nem pedig szaporítótól!

2015. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Légcsőszűkület, különböző szembajok: száraz szem, pigment keratitis, különböző sérülések, allergia, gombásodás. Egy jó helyről vett és jól tartott mopsz hosszú életű lehet, a miénk három éve halt meg 15 évesen agyvérzésben. Igaz, a mostaninak meg mindenféle szemsérüléses nyűgje volt.


Egy mopszos

2015. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Eddig nagyon pánikoltam, szegény kutyák miatt, de abba is belegondoltam, hogy ha ennyire nagyon-nagyon kényes kutyák lennének, nem tenyésztenék őket.

A további válaszokat előre is nagyon megköszönöm!

2015. júl. 2. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!