Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a nagyon bamba...

Mit csináljak a nagyon bamba kutyámmal, min den más kutya megtámadhatja, nem tudja megvédeni magát?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A kutyád egyáltalán nem bamba!


Sokkban tartja vki vagy aegy kutya. Annyit tehetsz, hogy nem viszed más kutyák közelébe.

Ennyi.

2015. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem viszed olyan ktuyák közelébe, akik megtámadják.

Megvéded te.

2015. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor ne sétáltassam? Mert sétáltatáskor van vele probléma.

Általában pórázon viszem, és ha meglát egy másik kutyát, menne hozzá. Ezt nem engedem, de sok kutya póráz nélkül van, ők odajönnek, és jól megkapják. Ez meg nem tudja megvédeni magát. Csak áll nagy bambán.

2015. jún. 30. 09:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor védd meg te. te vagy a falkavezért, TŐLED várja a védelmet.
2015. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De hogy védjem meg? Idegen, acsarkodó kutyáktól én is félek. Mit tegyek velük?
2015. jún. 30. 10:00
 6/10 anonim válasza:
Gondolom, nem kertes hazban laksz.. Ne tarts a kutyaktol. Ha odajon egy poraz nelkuli kutya, huzd el a tied, de azert csak finoman, Hogy tudja, menni kell tovabb. Ha a masik kutya meg mindig jon szolj hozza, hogy hagyd beken. Biztos van az idegen kutyanak is gazdaja, meg fogja erteni. Ilyenkor neked kell lepni. Tovabb kell vinned a kuyad. Hidd el meg fogja halalni. Ne felj, a Poraz nelkuli kutyak nem bantanak teged. Csak menjetek tovabb. :) Remelem bevalik!:) Jo setat!
2015. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
légy határozott, ne látszódjon rajtad, hogy félsz. Magabiztosan dobbants elé a lábaddal, dobj neki/mellé kulcscsomót. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat.
2015. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom:) Bár olyan nevetséges, amikor a majdnem 40 kilós kutyámat megharapja egy chivava, vagy tacskó. A múltkor meg egy boxer kapta meg, de ott 4 kutya volt, nem mertem ellenük fellépni, viszont az enyémet alig tudtam elhúzni(:
2015. jún. 30. 10:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a 18 és 5 kilós kutyát védtem meg 3 10 kg-ostól a fent leírt módszerrel. Lapítva közeledtek, morogtak, odakaptak. Az egyik volt a felbujtó, a másik 2 meg csak utánozta, mert mikor nekihajítottam a kulcscsomót (volt nyüszítés) és visszavonult, a többi is ment utána...
2015. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ne is várd, hogy megvédje magát. Gondolom, nem akarod fizetni a kártérítést vagy állatorvosi költségeket (jobb esetben), ha "megvédi magát" egy csivavától.

Mellesleg a nagytestű kutyák fájdalomküszöbe az egekben van, lehet, hogy nem is érzi, ha egy csivava rágcsálja a lábát. Ez nem bambaság, egyszerűen tisztában van az erejével és azzal, hogy a kisebb kutyák nem jelentenek rá valós veszélyt.


Amúgy meg, ha felétek jön egy póráz nélküli kutya, először is keresd meg a tekinteteddel a gazdáját, és kiálts neki oda, hogy legyen szíves hívja vissza. Ha nem akarja, vagy nem tudja, akkor toppants a kisebb kutya felé és mérgesen förmedj rá,hogy Menj innen! vagy ilyesmi. Ha ez se használ, menjetek odébb.

2015. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!