Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Textil szájkosarat miért nem...

Textil szájkosarat miért nem tiltják már be?

Figyelt kérdés

Sokszor làtok olyan kutyàkat amelyeken textil kosàr van. Télen semmi probléma vele. De amikor bejön a hőség, szerencsétlen àllatok alapból is nehezen tudjàk hűteni magukat, de ha még ràerőltetik ezt a sz@ rt még a nyelvét is csak előre tudja kidugni...... Levegőt alig tud venni rajta keresztül. Ezek az emberek nem félnek, hogy kedvencük hőgutàt kap?

Vélemények?


2015. jún. 30. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Még nem láttam ilyet, azt gondoltam, csak állatorvosnál, esetleg kozmetikában használatos.. nem csak szükség megoldás?

szegénykék..

2015. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2015. jún. 30. 22:41
 3/14 piriiiii ***** válasza:

Milyenre gondolsz konkrétan? Megmutatod képen?

Nekem textil van, viszont alul hálós, elöl pedig teljesen szabad.

Egyébként a kereskedelem nem arról szól, hogy ennek az embernek, annak az állatnak jó legyen, hanem, hogy dőljön a pénz...

2015. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 piriiiii ***** válasza:
Ha ez kép akart lenni: az oldal nem található.
2015. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom bemàsolni. De sokszor làtok ilyen kutyàkat. :-(
2015. jún. 30. 22:42
 6/14 piriiiii ***** válasza:

Hát, én szerencsére nem sokat.

De már alapvetően akármilyen szájkosarat nagy szívfájdalommal teszek a kutyámra... akár télen, akár nyáron, még akkor is, ha nem viseli rosszul. Rossz ránézni ilyenkor...

2015. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Àllatorvosnàl is is szoktak hasznàlni olyat, csak az alja nem hàlós, és igen az eleje nyitott, de mivrl összefogja a szàjàt, nem tud benne harapni. De nyàron lihegni se nagyon.......

Nekem pl. halti van a kutyàmon, amikor megyek melózni vele, igaz harapni is tudna benne de nem olyan tipusú a kutya. Az előző kutyàmon meg inkàbb vas volt amiben teljesen ki tudta a szàjàt nyitni.

2015. jún. 30. 22:57
 8/14 piriiiii ***** válasza:
18%

Hát, azért a szájkosár elsőszámú funkcióját ellátja, azaz a kutya nem tud harapni... :D

Ha meg előre ki tudja dugni a nyelvét, az szerintem bőven elég. Gondolom, nem egész nap van ezeken a kutyákon szájkosár, annyi időt meg kibírnak elöl lihegéssel.

Szerintem vannak sokkal durvább dolgok is, mint a textil szájkosarak...

2015. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze vannak durvàbb dolgok. De egy felhevült kutyàt ilyen textilben utaztatni a meleg BKV buszokon, elég arra tíz perc is hogy kidőljön a szerencsétlen.
2015. jún. 30. 23:20
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

ma 23:03

A textil kosár eredetileg az orvosoknak készült, hogy ne tudjon harapni a kutya. Valóban sok kutyán látom nyáron is. Ha pontos méretű, a kutya nem képes benne lihegni, ami számára egyenlő a hűtéssel. Mit jelent neked a "nem sokáig"? Fuss egy kört egy háztömb körül és utána szorítsd össze a szádat, amikor levegőért kapkodsz. Csak 4-5 percig.

A háló semmit nem segít. Csak olyan jól mutat. Amikor a múltkor az a komoly hőség volt, a buszon 40 percig utazott egy pit ilyen szájzárral. Éppen a nyelve hegye volt kint szegénynek. Akinek kosarat kell adnia a kutyájára, bőr, fém, műanyag, tök mindegy, de meg kell nézni, hogy a lehető legnagyobbra ki tudja nyitni benne a kutya a száját.

Nyáron a szoros vászonkosaras kutyák gazdáját simán megbüntetném állatkínzásért.

2015. jún. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!