Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valaki, aki rettenetes...

Van itt valaki, aki rettenetesen félt a kóbor kutyáktól és leküzdötte azt?

Figyelt kérdés
Már szinte betegesen félek az idegen kutyáktól, rengeteg kóborkutya van a környékünkön és egyedül rettegek kitenni a lábam, ha mégis muszály, akkor mindenhol azt nézem, van e kutya. Ha meglátok egyet legyen az akármilyen kicsi is, akkor leizzadok ver a szívem és borzasztó félelem fog el. A józan eszem tudja, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy megtámdajon, de akkor is félek. Viszont van kutyám és volt is, őt imádom és a családban levő kutyáktól sem félek, csak az ismeretlenektől. Hogyan tudnám legyőzni, márha ez egyáltalán lehetséges.

2015. júl. 1. 10:33
 1/7 anonim válasza:
Én akkor vagyok igy, ha biciklivel megyek, mert gyerekkoromban biciklin gyakran megkergettek a kutyák. Ha gyalog mész, hidd el, tényleg nagyon valószinűtlen, hogy megtámadjon, mert főleg a bicikli kerék ingerli őket. Szerezz be egy paprika spray-t, legyen nálad mindig, ott lesz a tudat hogy valamivel meg tudod magad védeni. Szerintem igy bátrabb leszel. Egyébként a félelmeket ugy leeht leküzdeni ha szembenézel velük, tehát minnél többször fogsz kimerészkedni a házból és elhaaldni a kutyák mellett, és látod hogy fütyülnek rád, annál kevésbé fogsz félni :)
2015. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy az én félelmem is így kezdődött gyerekkoromban. Bicikliztem és egy kutya megkergetett, el akarta kapni a lábam. A paprikaspray, igazából van itthon, de ezzel több fenntartásom is van, először is nem szívesen bántanék kutyát, de persze, ha megakarna támadni, de lehet, hogy ezzel csak jobban felhergelném. Továbbá volt már, hogy elhatároztam magam, hogy márpedig nem félek, de az a pánik, ha meglátok egy kutyát, annyira ver a szívem és folyik rólam olyankor a víz, hogy szerintem azt a kutya kiloiméterekről kiszagolja, hogy rettegek.
2015. júl. 1. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiskoromban engem is sokszor megkergettek bicóval, de gyalog jó módszer, hogyha leguggolsz és kőért nyúlsz, már attól megijednek. Illetve van még ilyen ultrahangos kutyariasztó is, bár az lehet hogy ellentétes hatást is kiválthat. Ha a kutya egyedül van akkor könnyű elijeszteni, de ha többen vannak akkor azért jobb a lehető legnagyobb távolságot tartani velük, mert olyankor van falkaszellem. De amúgy mint előttem írták, nincs rá nagy esély, hogy egy felnőttet megtámadjanak csak úgy.
2015. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod tenni, akkor ne járj egyedül.

Ha viszont egyedül vagy és nincsen nálad semmi, akkor ne nézz a kutyára, ugyanolyan tempóval és határozottsággal menj, mint amikor még nem vetted észre, akkor nem lesz baj.

2015. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos falun előfordul, hogy több kutya jár együtt. Haladtam el már persze kóbor kutya mellett, nem néztem rá, de úgy dobogott a szívem, hogy ha valaki közeljön biztos meghallja. Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de a kutyák megérzik a félelmet és akkor támadnak, szóval így mégjobban félek.
2015. júl. 1. 10:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg "felnőttet ritkán" az az igazság elég alacsony vagyok.
2015. júl. 1. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:
A kutyák nem támadnak jobban ha félsz, nem érzik a félelmet, nem gondolatolvasók, csak a kiállásodból látják maximum. De ha úgy teszel mintha nem félnél, akkor elhiszik, hogy bátor vagy :)
2015. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!