Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig lehet egy...

Hány éves korig lehet egy amstaff fülét kupíroztatni?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos amerikai staffordshire terrier kutyusom, viszont a fajtajelleg megtartása és a rá ható környezeti változásokhoz alkalmazkodva szeretném kupíroztatni a fülét. Lehetséges ez még, vagy már túl késő nála? Amennyiben lehetséges, akkor az állatkórházban meg tudják műteni? Mennyi költséggel jár általában? Mennyi a felépülési ideje? Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 2. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Tudtommal már tilos kupíroztatni,maximum fű alatt csinálja meg egy-két kókler állatorvos.Amúgy ha lehetne is,már késő,mert már porcosodott a füle.
2015. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Egyébként valahol olvastam, hogy az amstaffnál eltoltható a kupírozás időbeni korlátja, tehát még később is kupíroztatható. De a legtisztább, ha bemegyek ma az állatkórházba és megkérdezem, csak nem akartam annyit várni :) Köszönöm a választ!
2015. júl. 2. 10:59
 3/18 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már nem lehet. Nem véletlenül csinálják 2-3 hónaposan.
2015. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Kutya fülét 2012. augusztus elsejétől TILOS csonkítani.

Farkat is csak hét napos(!) koráig egedélyezik.


Amelyik állatorvos ezt bevállalja az nem állatorvos, csak egy hentes dr. piszokkal a neve előtt.

A "gazdi" meg.... gondolom a kutyája külön kéri, hogy csonkítsák meg, mert az neki annyira jó, meg biztos ő akar "szép" lenni!

2015. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ahogy a kérdésemben is írtam, a fajtajelleg megtartása volna a cél, nem pedig a "szépség"... Biztosan sokat tudhatsz az amstaffokról, ha ilyen határozott tájékozottsággal jelented ki a véleményed :)
2015. júl. 2. 11:42
 6/18 anonim ***** válasza:
A fajta standart is változott a törvénnyel.A lógó fül teljesen elfogadott azóta.
2015. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
8%

Kedves kérdező:


1. az, hogy 2012. augusztus 1-jétől tilos a fülcsonkítás nem a véleményem volt, hanem TÉNY. Utána lehet nézni, ha nem hiszel nekem. (pl.: [link]


2. attól h. ezt az egész dolgot mindenféle elnevezéssel illetitek, fajtajelleg meg ilyenek, attól az még nem kevésbé állatkínzás és felesleges fájdalom okozása az elvileg hőnszeretett kutyátoknak.


3. és ha már fajtajelleg: ez a csonkolás egy MŰ, ember által kreált agymenés csupán, természetellenes. Anno még talán volt némi értelme, de ma már ez nem igaz. Pláne, hogy a kedvtelésből tartott kutyáknál csupán és kizárólag az esztétikai szempontok miatt, az embernek kellemes látvány elérése érdekében csinálják. És nem a kutya érdekében, mert az történetesen magas ívben le van ..arva. Ő csak viselje el a dolgot, mást úgy sem nagyon tud csinálni.

2015. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"a fajtajelleg megtartása és a rá ható környezeti változásokhoz alkalmazkodva szeretném kupíroztatni a fülét"

"Ahogy a kérdésemben is írtam, a fajtajelleg megtartása volna a cél, nem pedig a "szépség"... Biztosan sokat tudhatsz az amstaffokról, ha ilyen határozott tájékozottsággal jelented ki a véleményed :)"

Lófüttyöt. Ez mind süket duma.

Az amstaff egyszerűen vadabbnak, agresszívebbnek tűnik vágott füllel, ez kell neked, igaz?


Egyébként tök nyóc, törvény tiltja és kész.

Egy vágatlan fülű amstaff gazdája.

2015. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még valami, ha már ilyen okos vagy:

A standard világosan leírja: abban az esetben, ha két egyformán jó kutya van a kiállításon, akkor a vágatlan fülűt kell előnyben részesíteni.

Na?

2015. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]


Hátha nem hiszed el pusztán bemondás alapján. :P

2015. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!