Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog rám a kutyám...

Miért morog rám a kutyám amikor hívom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy ma betanítottam neki egy trükköt, azt meg is tanulta és utána gyakoroltunk még egy picit, jutalomfalatot is adtam neki.A tanítás után elment aludni, majd egy órára rá odamentem hozzá, és mondtam neki, hogy jöjjön, de csak morgott.Mi a baja lehet? Amúgy nagyon kedves és nagyon játékos.

2015. júl. 2. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Játékból morog, vagy nem?

Ezt el kell tudnod dönteni. Ha játékból morog, akkor semmi gond.

Ha nem, akkor megpróbál magának "előkelőbb" helyet szerezni a falkában. Azaz a rangsorban feléd akar kerekedni, amit még véletlenül sem szabad hagyni. Ha nem bírsz vele akkor kutyasuli, vagy kiképző segítségét kell kérni.

Az ilyen domináns viselkedést azonnal korrigálni kell. Azaz meg kell neki mutatni, hogy te vagy a főnök. Ha nem teszed, akkor rosszabb lesz a helyzet.

2015. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mar nincs semmi gond de koszi a valaszt.Megy a zold pacsi ;D
2015. júl. 2. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Halkan megjegyezném, hogy egyes kommunikatívabb kutyák tudnak nem dominanciából és nem játékból morogni, hanem úgymond "anyázni". A pitem tipikusan fáradtan szokta ezt csinálni: ha akkor akarom értelmetlenül csesztetni, amikor alig áll a lábán, elküld a sunyiba. Nem fenyegetően, hogy megharap, ha nem fejezem be, csak határozottan közli a véleményét a terveimmel kapcsolatban :D Illetve volt, hogy pl. esőben küldtem ki pisilni reggel - indultam munkába, nem lehetett királylánykodni, mert bepisil, mire hazaérek -, és addig magyaráztam neki, hogy húzzon már el pisilni, amíg végül hangosan morogva kiment az esőbe, pisilt, és nagyon szemrehányó tekintettel jött vissza utána. Szóval megcsinálta végülis, csak közölte, hogy menjek a fenébe az ilyen ötleteimmel :D Ilyen is van, a morgás egy kommunikációs forma, fel kell ismerni, hogy aktuálisan mit jelent.
2015. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A morgas a kutyaknal rendkivul sokfele erzelmi allapotot jelezhet.

Valoszinuleg a te kutyad a nemtetszeset vagy tiltakozasat fejezte ki de az is lehet hogy jatekos volt. Ilyenkor meg kell nezni a testbeszedet is es az alapjan megitelni. Akkor is morognak ha felnek vagy ha bizonytalanok.

2015. júl. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!