Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elítélnétek, mert szaporítótól...

Elítélnétek, mert szaporítótól van a kutyám?

Figyelt kérdés

Még 8 évvel ezelőtt a nevelő szüleim vettek nekem egy golden retriever "fajtájú" kutyát. Ekkor, 8 évesen még fogalmam sem volt, hogy a szaporító és a tenyésztő nem ugyan az, de nem is törődtem akkor vele. Pár évvel ezelőtt kezdett érdekelni a téma. Azóta egy kicsit mardos a bűntudat, hogy szaporítótól van a kutyám. De félreértés ne legyen, nagyon imádom őt ennek ellenére is! Nyilvánvalóan a "golden retriever" kutyusom nem is számít fajtatisztának. Egyébként a kutyus azóta is egészséges, rendszeresen járok vele kutyasuliba, és kora ellenére is nagyon aktív, napi 2 órát foglalkozok vele általánosan. Egyébként egy menhelyen vagyok önkéntes, és vannak itt olyan kutyák is akik szaporítók miatt kerültek ide, és elég rájuk néznem, mindig beugrik a kutyám...hogy ő is szaporítótól van...Ti elítélnétek emiatt?

Természetesen elhatároztam, hogy a legközelebbi kutyámat én fogom megvenni, tenyésztőtől, mert eszem ágában sincs támogatni egy szaporítót.



2015. júl. 3. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%

..........most neked a zsíporítókról biztos az ugrik be hogy mindenféle útmenti kutíyát összeengednek és eladják.. istenem

honnan tudod, lehet hogy két fajtatiszta kutyából született a tiéd..

ilyen felfogást, nem is értem.

mi is akartuk pároztatni a kutyámat ami fajtatiszta, egy másik fajtatiszta kutyával... akkor én is egy szaros rohadt szaporító lettem volna? :D

2015. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
szaporítókról *
2015. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Első válaszoló: Igen, az lettél volna! Egy mocskos szaporító, mert nem a fajta érdekeit néznéd, végképp nem a saját kutyádét, hanem csak pénzt akartál volna kisajtolni belőle és kiskutyázni akartál volna!


Kérdező, téged nem ítéllek el, az tiszteletre méltó, ahogy hozzá állsz a kutyázáshoz. De a nevelő szüleidet elítélem.

2015. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
Gyerek voltál, senki nem ítél el. Azt viszont nem bírom megérteni, hogy látod, mi folyik a menhelyeken, mennyire reménytelen a sorsuk, milyen kevesen találnak új otthont, mennyit szenvednek ott szar körülmények között, szeretet nélkül, mégis venni akarod a következő kutyádat. Na emiatt egy kicsit elítéllek. Neked kutya kell, hát veszel egyet. Hogy a kutyának mi kell... azt annyira telibeszarod, hogy hagyod őket, hadd szenvedjenek tovább a menhelyen. Na mindegy.
2015. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
12:47-es : Már van itthon 2 menhelyről örökbe fogadott kutyám. :) Csak, én odavagyok a goldikért, magáért a fajtáért. És szerintem, majd a későbbiekben egyáltalán nem lenne gond, ha hazahoznék egy goldit a menhelyi kutyáim mellé. :)
2015. júl. 3. 12:51
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

szerintem ne zavarjon.

ma nagyon nagy divat szaporítózni a másikat. ami végülis jogos, mert kevesebb cica/kutya kell, mint amennyi születik. ráadásul vannak akik csak bizniszként tekintenek az állatuk méhére. ez nagyon undorító dolog.

de szerintem emiatt ne nézz másképp a kutyádra.

bár kicsit furcsállom, hogy menhelyben dolgozol és ha legközelebb kéne kutya akkor tenyészetből vennél. akik jártak már menhelyen/dolgoztak ott, azok általában később örökbe fogadnak még, mert sajnálják őket stb.

de a te dolgod, csak szerintem tényleg ne tekints másként a kutyusra emiatt.:) elvégre ő nem tehet róla, hogy az első gazdija "szaporított" a pénz miatt. másmiatt nem hiszem

és hogy megvettétek onnan azt a kutyát...ha nem onnan veszitek is ugyanúgy elpasszolta volna, szóval most mindegy ilyen szempontból, hogy te támogattad -e az eladót vagy más

legyünk felelős állattartók, ahol tudunk környezetben beszéljünk a felelőtlen emberekkel erről. mást nem nagyon tudunk tenni

2015. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

És, ha elítélnek, akkor mardosó bűntudat mellett nem szeretnéd a kutyádat? Vagy naponta elmondanál egy önmarcangoló imát, hogy még mindig veled van a kutyád?

Húzd ki a melledet és büszkén hirdesd, hogy neked tenyésztőtől lesz kutyád.Csökkenti remélhetőleg a bűntudatodat a jelenlegi kutyáddal szemben.

A goldidnak meg semmi gondja azzal, hogy fajtatiszta-e, vagy sem.

2015. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

A kutya nem lesz beteg, ha nem fedezhet/ellhet! Gratulálok a nulla tudásodhoz... Ezek alapján sajnos el tudom képzelni, hogy minden másban, a kutya gondozásában, tartásában, foglalkoztatásában is milyen lehet a tudásod.


Azt miért is kell elítélni, ha valaki valamilyen célra vásárol kutyát, nem pedig befogad? Mentett kutyákkal sok sportot, munkát nem lehet végezni, hisz nem tudni mik érték a korábbi életében, milyenek az ösztönei, milyen az egészsége, milyen a terhelhetősége és nem mellesleg papírja sincs, ami bizony sok sporthoz elengedhetetlen! Fantasztikus, ha valaki kutyát ment, de komoly munkára és sportra nagyon kevés menhelyi kutya alkalmas.

2015. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

buta vagy, kérdező, ha ez jut eszedbe a kutyádról. nem mindegy, hogy honnan van? lényeg, hogy szeresd, ha 8 éves, gondolom nem léptek fel eddig súlyosabb egészségügyi problémák, nem parvósan kaptad meg, stb.

aki befogad az árokpartról vagy a szeméttelep mellől egy kutyust, annak szerinted csak az jut eszébe a kutyájáról, ha egyszer megszereti?

szerinted kit érdekel, hogy honnan vetted a kutyád? sétáltatás közben kérték már a törzskönyvét?


szegény kutyád... kevesebbet ér neked, mert szaporítótól van? csak ez lehet az oka, ha ilyen kételyeid támadnak.

2015. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen igazad van lehet, hogy buta vagyok. De, mint a kérdésben is írtam, nagyon szeretem a kutyámat ennek ellenére is! ;)
2015. júl. 3. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!