Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Birkákon kívül még milyen...

Birkákon kívül még milyen állatokat szoktak border collieval terelni?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hülye kérdés, de tényleg nem tudom és érdekelne.
2015. júl. 3. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
gondolom mindent ami terelhető... nem? :D
2015. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát még láttam bogy libákat terelnek..de szerintem az a fiatalabb kutyáknak csak training-nek szolgal.


Nagyon mast nincs terelnie a bolder collie-nak mivel Britannia vagyona mezogazdasagbol jórészt birka importból származik, ezáltal feltételezve hogy más állatból nem tartanak egyszerre annyit hogy kutyával tereljék

2015. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármit lehet, ami terhelhető. Kecskét, marhát, kacsát, libát, pulykát. De igazából marhához és kecskéhez vannak megfelelőbb fajták.
2015. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Futókacsákat szoktak még versenyeken terelni, de alapvetően a birkákhoz lett kitalálva a fajta. Tudok olyanokról, akik marhákat terelnek borderekkel, de ezzel személy szerint nagyon nem értek egyet. A marhák tereléséhez egészen más munkastílus kell, ami a bordertől nagyon messze áll, így ez kifejezetten veszélyes a kutyára nézve, vagy nem fogja tudni soha jól elvégezni a munkáját.
2015. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!