Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből tudom meg állapítani...

Vízesné Csap Beáta kérdése:

Miből tudom meg állapítani egy "német dog" kölyökről, hogy fajtiszta-e?

Figyelt kérdés

2015. júl. 3. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy van törzskönyve.
2015. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem törzskönyvre, gondoltam :) ha nem pl, hosszú orr , erős fej ..
2015. júl. 3. 20:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a törzskönyv igazolja, hogy az a kutya valóban olyan fajta, amit mondanak és attól a szülőktől származik, akiket hirdetnek. Olyan ez, mint az embereknél a személyi igazolvány és a születési anyakönyvi kivonat. Törzskönyv hiányában épp olyan keveréknek számít a kutya, mint a sok ezer menhelyes eb.
2015. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya fajtiszta. Te a fajtatiszta szóra gondolsz.

Ha van törzskönyve, akkor annak kell lennie, de érdemes leellenőriztetni, mert sok törzskönyves szaporító van, bár hamisítani nem egyszerű ma már a törzskönyvet sem.

2015. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a törzskönyvből, máshogy max. azt tudod megállapítani, hogy kb. úgy néz ki, mint egy német dog.
2015. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Konkrétan nem törzskönyvre, gondoltam :)"


Konkrétan mindegy, hogy te mire gondoltál, mert másból nem lehet megállapítani. Megkérdezted, válaszoltunk. Törzsönyvön kívül más megoldás nincs.

2015. júl. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

HA mindkét szülője törzskönyves, de ő nem kapott, akkor is csak fajtajellegű keverék hivatalosan.

De nyugodtan mondhatod rá, hogy fajtiszta. :)


Ha meg ilyenekre vagy kíváncsi, hogy küllemből mennyire megállapítható ez (semennyire), akkor a neten találsz egy rahedli képet és leírást róluk.

2015. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!