Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg?

Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés
14 vagyok és családi házban élek. Van egy kutyánk aki elég keményfejű... 8 éves voltam amikor fél évesen előzetes nevelés nélkül elhoztuk a Balaton mellől. Keverék főleg nj van benne, kan. Előtte csak anyunak és apunak volt kutyája külön de a kiscsaládunknak még nem volt. Amikor jött a kutya, anyukám gondozta és vitte sétálni ő lett a falkavezér. Amikor 11 lettem nagyon vágytam arra h a kutyánkkal sétáljak tanítgassam stb.. Kivittem a kertből éy ő körbevontatott a környéken. Ezt megismételtük párszor, aztán elkezdtem vele kutyasuliba járni. Pont le se szart. Az oktató ekkor mondta h megmutatjuk neki hogy én vagyok feljebb a rangsorban.Minden lehetséges módszert megcsináltunk, és úgy tűnt sikerült. Otthon is csináltam, tanítottam lábmellet sétálni, de a tudását az utcán nem használja. Anyámnak igen. Ezt több évig csináltam de nem hatott. 3 éve jött a gondolat hogy lehetne mégegy kutyánk. 2 éve próbálom meggyőzni a szüleimet. Anyámat sikerült, apám át sem gondolja. Próbáltam mindent, én vinném sétálni, suliba stb. Elkezdtem egy ismerősnek segíteni így lenne pénzem a kutyi tartására. Menhelyről hoznám. ADNÁTOM ÖTLETEKET H HOGYAN LEHET MEGGYŐZNI EGY MAKACS APUKÁT? Tudom sokan elítéltek amiatt h ha nem sikerül vmi rgy kutyával akkor hozok egy másikat, de nem tudjátok h milyen szar amikor van kuytád de semmit sem csinálhatsz vele. SEGÍTSETEK!!!!

2015. júl. 3. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy neveletlen kutyád. Hozol mellé egy kölyökkutyát(vagy felnőttet, esetleg beidegződött problémákkal).

Az alábbi fog történni: A felnőtt nj mix profin megtanítja a kölyöknek, hogy téged nyugodtan hülyének lehet nézni és akkor lesz 2 kutyátok, ami magasról tojik a fejedre. Az jó dolog, mert folyamatosan uszítják majd egymást a hülyeségekre, meg ha úgy van, akkor egymást is eszik.

Tudnál vele csinálni valamit. A kutya anyukádnak engedelmeskedik, szóval nem vele van a baj. Le kéne fárasztani otthon akár labdázással. Mikor már lóg a nyelve, akkor fel kéne venni a pórázt, megtanulni kezelni a folytót, megtömni a zsebedet labdával, meg virslivel és elindulni a nagyvilágba minden nap, órákra. Megmutatni neki, hogy nem szórakozunk. Ha már fáradtabb, nem pörög, akkor kicsit könnyebb kezelni, de azért nem kell bambára fárasztani, mert úgy nem marad meg neki sok minden.

Aztán hazajössz és a vacsi felét feladatokért adogatod oda, a másik felét meg lerakod, leülteted a tál elé és "Tied!"-re odaadod neki.

Közben csinálad az anno kiképző által javasoltakat és határozott vagy a kutyával. Nem kell verni, de ki kell állni.

Ha apukád látja, hogy értesz a kutyákhoz és ügyesen megoldottad az nj keverék problémáját, akkor jó eséllyel meggondolja a 2. kutyát.

Nem tudom, hogy milyen sz*r, amikor van egy kutyád, de semmit sem csinálhatsz vele, de eltudom képzelni, hogy milyen sz*r, ha kutya vagy és van egy gazdád, de ő inkább cserben hagy és hoz még egy kutyát, te meg nézheted, ahogy foglalkozik vele.

2015. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Paxel válasza:
0%

Ezt mond megneki amit utoljára írtál, hogy olyan szar hogy van egy kutyád de nem tudsz vele csinálni

semmit.meg...stb.lelkizvele erről egy kicsit.

2015. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Veled se tudnak sok dolgot csinálni a szüleid, mégsem fogadnak örökbe egy másik gyereket helyetted. A kutya nem tulajdon, nem játékszer, nem azért van, hogy a te igényeidet kielégítse. Ő egy értelmes, érző lény. Egy társ, barát, aki élete végéig mellettetek marad. Szeretned kell, úgy ahogy van, mert ő is így szeret téged. Nyilvánvalóan nem fog falkavezérként tekinteni egy GYEREKRE. Főleg, mert anyukádat tekinti annak fiatalkora óta.

Amíg egy kutyával nem tudsz bánni, addig másikkal sem fog menni. Egyébként sincs beleszólásod, én támogatom a menhelyről örökbefogadást határozottan, és a kutyának is jó, ha van pajtása, de ne feledd, hogy egy kutya tartása sokba kerül. Az eledelt, az orvost, a játékokat, mindent a szüleidnek kell kifizetni, ahogy a felelősség is az övék. Nekik kell gondozni, hajnalban kelni, ha a kutya akar valamit, nekik kell sétáltatni (mivel te nem tudod), nekik kell dokihoz vinni, stb. Ha ők nemet mondanak, akkor nem. Amúgy is, ha most lenne még egy kutyád, és vele sem tudsz bánni, akkor őt is átpasszolod anyukádnak, aztán megint újat akarsz?

Kezdj el olvasgatni a témában, tudj meg mindent a kutyákról, tanuld meg tisztelni őket, és mire felnőtt leszel, és lehet saját kutyád, addigra bánni is tudsz majd velük.

2015. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!