Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sárhegyihez, valamint kaukázus...

Gyakorikérdező86 kérdése:

Sárhegyihez, valamint kaukázusihoz KÜLSŐLEG hasonlító kutyák?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik nekem a Sárhegyi (Sarplaninac / jugoszláv farkasölő), valamint a kaukázusi juhászkutya. Viszont a jellemük nem! Ezért ha tudnátok hasonló kinézetű kutyákat, akkor ne sajnáljátok megírni nekem. :) Köszi! ;)
2015. júl. 4. 11:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nézz körül a menhelyeken, biztosan találsz hasonló kinézetű, könnyebben kezelhető kutyusokat!
2015. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi.
2015. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Életem első kutyája lenne. Nagyon-nagyon várom már. Szeretném, ha fajtatiszta lenne, tenyésztőtől, aki garantálja, hogy a felmenői is szűréseken estek át és viszonylag egészségesek. Mindenképp kölyök kutyát szeretnék, hogy sok-sok évig velem lehessen. Ezért sem lenne jó a menhely, nem tudnám, hogy milyen lesz, ha nagy lesz.
2015. júl. 4. 11:29
 4/21 A kérdező kommentje:
Leonbergire én is gondoltam. Beszéltem is leo tenyésztővel. Sajnos ha betegek, nagyon betegek és gyakori, hogy nagyon fiatalon elpusztulnak. :( Pedig az is nagyon gyönyörű kutyus!
2015. júl. 4. 11:30
 5/21 anonim ***** válasza:
Újfundlandi
2015. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
túl fekete :) :) :) de rajta is gondolkodok
2015. júl. 4. 11:59
 7/21 anonim ***** válasza:

Csak a leonbergit szokták összetéveszteni a sárhegyivel vagy a kaukázusi juhászkutyával, más nincs, ami ezekre hasonlítana.

Túlparázod ezt az egészség kérdést. Semmivel se betegesebb egy leonbergi, mint egy bernáthegyi, sárhegyi, kau, újfoundlandi, németjuhász, golden retriever, boxer és még estig lehetne sorolni a fajtákat. A kutya egy ugyan olyan élőlény mint még többmillió faj a Földön. Bármelyik lehet betegesebb, bármelyik élhet az átlagnál rövidebb ideig.

2015. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Akkor miért írják kutyáknál, hogy várható élettartam, ami fajtánként eltérő, ha szerinted nem létezik olyan, hogy ez, vagy az a fajta kevesebb ideig él általában, mint a másik???
2015. júl. 4. 13:34
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az óriástestűek általában kevesebb ideig élnek, de ez függ nagyrészt a tartástól, és a genetikától is. Ha moslékkal eteted a k utyádat, nem biztos, hogy elél 10-12 évet. Hallottam már 11 éves leonbergiről is. Több tenyésztőt kérdezz meg, bár az országban csak kettőről tudok, lehet, hogy több van, de érdemes érdeklődni töb helyen is. Egyébként a kölykökről is meg tudják mondani a menhelyen, hogy várhatóan mekkora lesz.
2015. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én minőségi táppal etetném, hogy ezzel is segítsem, hogy tovább élhessen. Igen, azt is tudom, hogy sajnos a nagytestűek nem élnek olyan sokáig. Már rengeteg dolgot megtudtam az utóbbi időben, de mindig örülök az újabb tapasztalatoknak.
2015. júl. 4. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!