Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4éves francia bulldogomat...

4éves francia bulldogomat hogy tudnám szobatisztaságra szoktatni? Hiába viszem ki rendszeresen, csak bent pisil! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 4. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg milyen módszerrel próbálod szoktatni, és korábban mit alkalmaztál?
2015. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kinti kutya volt...naponta többször is is kiviszem de csak leül és les...ahogy bemegyünk a házba azonnal pisil
2015. júl. 4. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nem csak a kertbe kivinni, hanem rendesen elmenni sétálni. Előbb-utóbb csak lesz, amit felül kell jelölnie, akkor nagy dicséret.


A kertben bambulás - bent rögtön pisilésnél pedig azt lehet megpróbálni, hogy amint beléptek, és már tudod, hogy készülne, rögtön mentek is ki megint. Remélhetőleg az inger már elindult, és kint produkál valamit, ami szintén dicsérhető. (Én mondjuk szemét vagyok, a bent leguggoló kutyát a grabancánál fogva tessékelném ki.)


Egyébként érdekes, a kinti kutyák általában akkor is szobatiszták, ha életükben nem láttak szobát korábban, ezzel nem nagyon szokott gond lenni.

2015. júl. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem hogy nem lesz baj vele,mert megszokta hogy kint pisil,kakil,de minden pont fordítva van... Nagyon "rendes"egyébként mert az ajto elé rakott rongyra pisil vagy épp a szőnyegre szóval nem össze vissza.Egy tenyeszetből mentettem ki szegényt,ezért csak most került sor a szobatisztaságra nevelésre.
2015. júl. 4. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Így kicsit árnyaltabb a helyzet, lehet, hogy kis helyre volt kint is zárva. Vagy nem érzi biztonságban magát kint.

Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy a pisis rongyot kiviszed vele, és ha kint pisil rá, akkor is dicséret. De ezt sztem inkább csak akkor, ha a sétálás nagyon nem megy, ne az maradjon meg a kis agyában, hogy rongyra kell brunyálni.

2015. júl. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!