Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 80 ezerért merjek venni...

80 ezerért merjek venni francia bulldogot?

Figyelt kérdés

Könyörgöm kíméljetek a lebeszélő kommentekről. 9 éves korom óta vágyom egy bulldogra.

Most hogy tudom finanszírozni, veszek egyet.

A kérdés csak az, hogy 80-, nagyon maximum 90ezerért merjek venni, vagy inkább drágábban?

A pénz nem gond. De direkt nem szeretnék 100 fölé menni, hogy minden mást el tudjak neki intézni.(kellékek, állatorvos)

Tudom, hogy beteges fajta, tudom hogy sok gondozást igényel, mindent tudok róla! Nem tudok újat mondani!

Továbbképzésen veszek részt szeptembertől, tehát csak szünetekben tudok dolgozni, de amit most nyáron megkeresek az bőven kitart jövő nyárig (a kutya igényeinek kielégítésére)

De a biztonság kedvéért őszi, téli, tavaszi szünetekben is dolgozni fogok.

19/f



2015. júl. 5. 17:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
23%
Heló, szerintem jól döntenél, igaz nekem két Amstaffom van, de értek a kutyákhoz! Szóval szerintem olyan 60-70-80 ezer a korrekt ár! Mondjuk ha 60-ért vagy 70-ért veszel, még az állatorvos stb pénzen kívül marad még játékra stb,(ha gondolod). Remélem tudtam segíteni! :)
2015. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Ne vegyél ennyiért. Ez egy nagyon kényes fajta, fontos, hogy megbízható, szűrt szülőktől, jó körülmények között nevelkedő, egészséges kaját fogyasztó kölyköd legyen. Ezt egy szaporító nem fogja neked megadni, a tenyésztő meg 100 fölött dolgozik. Ha most nem tudod kifizetni a rendes árát, kérj részlet fizetést a tenyésztőnél (valaki engedi), kérj kölcsön, rakj még félre és vegyél fél vagy egy évvel később vagy válasz fajtamentésnél fajta jellegű kutyust. Sok lehetőséged van, te jelenleg a legrosszabbon gondolkodsz, ez így nagyon nem lesz jó.

Soha nem értettem az embereket, egy tisztességes telefont, tv vagy laptopot vennél kínai piacon? Ha nem egy kutyát, aki 10-15 évig veled fog lakni miért vennél ócska helyről? Kicsit gondolkodj el ezen.

2015. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
A francia bulldogokat a jó tenyésztők nem véletlenül adják 200, akár 300 ezer forint környékén. De mivel írtad hogy mindent tudsz a fajtáról, gondolom úgyis tenyésztőtől veszed és nem szaporítótól. Amelyik tenyésztő 80-90 ezerért adna egészséges!!! francia bulldogot, az nekem gyanús lenne.
2015. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

Azt csinálsz amit akarsz.


Kb minden 4. kérdésnél le van több oldalon keresztül írva, hogy ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor olyat vegyél, aminek van törzskönyve, a szüleinek van tenyészszemléjük és szűrve vannak az örökletes betegségekre.


80 ezer forint elég sok egy olyan kölyökért, ami lehet hogy nem is fajtatiszta, lehet felnőve nem is úgy fog kinézni, vagy lesz minden baja, ne adj isten 2 hónap múlva meghal.


Mondjuk ezt se nagyon értem, hogy 9 éves korod óta vágysz ilyen kutyára, de sajnálod rá a pénzt... Én 1 év alatt összegyűjtöttem 1000 eurót az álomfajtámra úgy, hogy albérletben élek a párommal és mellette tanulok... Ja, és nem zsíroskenyér élünk, persze nem is étterembe járunk meg mekizünk minden héten, de normális életkörülmények között össze lehet hozni. Soha nem vennék szaporítótól azért mert olcsóbb, én szeretem annyira ezt a fajtát, hogy megfizetem az árát és a tenyésztők munkáját.

2015. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként te is tudod, hogy ez így lutri és nem kéne megvenni, különben nem írtad volna ki a kérdést... Ha biztatást és vállveregetést vársz, akkor hiába írtad ki, ezt te is tudod.
2015. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
69%
Őszintén szólva fajtamentőktől vennék magamhoz kutyát. Nem baj, ha van 1-2 éves, mert azon már látszik egészséges-e vagy sem.
2015. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Gondoltam, hogy nagy felháborodást fog kavarni, ezért nem írtam, de akkor most.

Nem tenyésztőtől fogom venni. Szó sincs ilyesmiről, hogy sajnálom rá a pénzt, egyszerűen csak szerintem undorító kizsákmányolás egy kiskutyát 200-300 ezer forintért vesztegetni.

A jófogáson keresgélek. Szigorúan olyan helyről fogok választani, amit érdemesnek találok.

Nagy valószínűséggel nem kapok törzskönyves bulldogot, de a szülők törzskönyvének ellenőrzése után fogom elhozni, oltási könyvével együtt.

Egy rokonomnak és egy távoli ismerősömnek is francia bulldogjuk van. A rokonom francia bulldogja makk egészséges, jelenleg 4és fél éves és 100 ezerért vették. Az ismerősömék bulija most 2 éves és folyamatosan állatorvoshoz hordják, minden baja van, ők pedig 1100 euróért vették egy tenyésztőtől.

Persze szerencse kérdése is lehet..

Továbbra is keresgélek és feljebb viszem akkor az árküszöböt:D 150 ezer.

2015. júl. 5. 17:58
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Az undorító kizsákmányolás pont a jófogáson történik. Egy ilyen kényes fajtánál ne kockáztass.
2015. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%

[link]

Ilyeneket akarsz támogatni? Azt tudod, hogy ez a fajta csak császárral tud szülni? Ez is rengeteg pénz, nem egy spórolós fajta.

2015. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Hiába írom le mert szerintem tuti nem fog érdekelni, de hátha..


A szülők orvosi szűrései, megfelelő táplálása, kiállításokra hordása, vemhesség/ellés költségei, császármetszés és miegymás.. Kezdd el szépen kiszámolni mennyibe kerül lehozni egy olyan almot amiben születik 2 kölyök.. Ha veszed a fáradtságot rájössz hogy rohadt sok költsége van egy tenyésztőnek, nem véletlenül kerülnek ennyibe a kölykök.. Szaporítósnál mégis honnan tudod hogy ki a kölyköd apja? Az még oké hogy látod a szoptató szukát, de mondhatnak bármit hogy ki az apja.. Ahhoz képest hogy te milyen profin tisztába vagy mindennel, egy undorító szaporítót akarsz támogatni.. Gratulálok.

2015. júl. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!