Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos parancsokat megtagad, más parancsokra meg engedelmeskedik szinte minden esetben?

Figyelt kérdés

Sokszor nem fogad szót a befogadott kutyám a behívásra.

Kicsi csendes lakótelepen lakunk, minden zugát ismeri. Sajnos többször megesett hogy gondolt egyet séta során és inkább hazaszaladt. Ma megint elkezdett lassan futni hazafelé, hívtam, semmi. Szóltam hogy "Állj meg!" (ismeri) és egyből megállt. Mikor elkezdtem futni másik irányba persze utánam futott.

Nem értem, hogy elkattan az agya, más tudatállapotba kerül, de pl az állj meg, és a marad parancsokra ilyenkor is hallgat.

Hogy érhetném el ezt az engedelmességet a behívásra is?


2015. júl. 5. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Kötődési tréning, falkasorrend csiszolása. Egyelőre próbálgatja a határait, nem fogad el téged teljes mértékben vezetőként.
2015. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

Részemről inkább rágyúrnék a behívás erősítésére.

A megállás után miért kezdtél el futni, ahelyett, hogy magadhoz hívtad volna?

2015. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hívtam egyszer, de megtagadta. Ha elindulok felé, akkor továbbszalad. Ha hívom még, akkor könyörgök. Így inkább így döntöttem.

Hogyan gyúrhatnék még a behívásra és falkasorrendre?

2015. júl. 6. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!